Hlavní výkres stávajícího územního plánu se skládá z jednotlivých funkčních ploch. Každá plocha má barvu a kód a podle toho se pozná, k čemu je území vymezeno. viz. legenda UP a k ní náležející regulativy. U rozvojových lokalit jsou navíc indexy A-K pro míru využití území. Kde A je RD na velkém pozemku a K je mnohapatrový dům viz. metodický pokyn.
Pro orientaci v územním plánu si otevřete
Aritma
Pavel Kraus:Oblast 411/327/2001 by neměla být vyznačena jako zastavitelná obytná lokalita, ale spíše jako lokalita rekreační, aby nehrozilo, že vyvolá další nároky na doopravu Vokovickou ulicí.
Souhlasím
Souhlasím, další výstavba by dále zhoršila již tak dopravní situaci, kdy jsou Vokovice využívány pro tranzitní dopravu.
Výškový limit
Jaroslav Rummler:Při zkoumání územní plánu jsem narazil na pracelu 237/19, která má zamýšlenou stávající výšku výstavby číslo 4 (pokud chápu dobře 4 nadzemní patra), což mi přijde jako neúnosné vzhledek blízkosti vysokého napětí, kterému by se touto výškou budova značně přiblížila, což nepovažuji za vhodné.
Na Vámi uvedené parcele by mělo vyrůst (dle různých informací) až 700 nových bytových jednotek. Pokud se tak stane, přibude nám cca 2100 nových sousedů a cca 800 automobilů. Doprava by se tímto stala neúnosnou.
Vizualizaci můžete najít na http://urbanpetranovic.com/Sarka-resort-housing-Prague-Czech-Republic-architecture-by-Bevk
Souhlasím s komentářem, v případě případné výstavby by se měl respektovat ráz okolní výstavby, tj. finských domků a nikoli obytného domu 235/5, který z okolí nevhodným způsobem vyčnívá.
Zmizela zelen v biokoridoru litovického potoka mezi Avropskou a centrem starých Vokovic
veronika zapletalová:Biokoridor kolem potoka v MPP není vyznačen zeleně. Proč? Je potřeba ho chránit, opečovávat. Lidé potřebují chodit k vodě, procházet se kolem vody, okolí je důležitým revitalizačním centrem.
Souhlasím
Souhlasím, stejně tak zmizela zeleň v okolí praktické školy, tedy mezi školou a Evropskou a školou a smyčkou. např. parcela 8/1 byla vedena v územním plánu jako zeleň městská a krajinná a v MP již není jako zeleň vůbec vedena. Jedná se o plochu více než 0.5 ha. V současné době každý metr zeleně by se měl chránit.
Souhlasím s komentářem p. Zapletalové i p. Hrubešové. Každý kus zeleně je potřeba chránit - čistí a ochlazuje vzduch, pohlcuje prach. Dále by se měl MP zabývat propojováním zelených ploch. Je možné propojovat přes město zelené pásy, kudy se dá vést rekreační komunikace, cyklo, pěší = bezpečná cesta s dětmi pěšky na kole přes město. To by bylo krásné. V současnosti je o strach Prahou jezdit na kole, případně dokonce s dětmi.
Souhlasím s uvedenými názory, v současné době se světová města snaží o snížení ekologické stopy a rozvoj zeleně, doufám, že Praha ve svém metropolitním plánu půjde cestou zachování zeleně a bude podporovat zlepšení kvality ovzduší a snížení emisí skleníkových plynů.
Absolutně souhlasím.
Souhlasím s tímto komentářem.
Souhlasím.
Souhlasím
plocha 411/327/2001; mizející plochy zeleně
Zora Mališová:Oblast 411/327/2001 by neměla být vyznačena jako zastavitelná obytná lokalita, ale spíše jako lokalita rekreační, aby nehrozilo, že vyvolá další nároky na dopravu Vokovickou ulicí, nebo bude příkladem nevhodné zástavby (navržené výškové regulativy, žádné propojení s Šárkou).
Biokoridor kolem potoka v MPP není vyznačen zeleně. Proč? Je potřeba ho chránit, opečovávat. Lidé potřebují chodit k vodě, procházet se kolem vody, okolí je důležitým revitalizačním centrem.
Stejně tak zmizela zeleň v okolí praktické školy, tedy mezi školou a Evropskou a školou a smyčkou, např. parcela 8/1 byla vedena v územním plánu jako zeleň městská a krajinná a v MP již není jako zeleň vůbec vedena. Jedná se o plochu více než 0.5 ha. V současné době každý metr zeleně by se měl chránit.
Jaká je pak návaznost na Šárku, uvedená v popisu cílového charakteru lokality ?
- souhlasím s převzatými připomínkami
Oblast 411/327/2001 by neměla být vyznačena jako zastavitelná obytná lokalita, ale spíše jako lokalita rekreační, aby nehrozilo, že vyvolá další nároky na dopravu Vokovickou ulicí.
Pozemek parcelní číslo 237/19, který má zamýšlenou stávající výšku výstavby číslo 4 je neúnosný vzhledem k blízkosti vysokého napětí, kterému by se touto výškou budova značně přiblížila.
Biokoridor kolem potoka v MPP není vyznačen zeleně. Proč? Je potřeba ho chránit, opečovávat. Lidé potřebují chodit k vodě, procházet se kolem vody, okolí je důležitým revitalizačním centrem.
Stejně tak zmizela zeleň v okolí praktické školy, tedy mezi školou a Evropskou a školou a smyčkou. např. parcela 8/1 byla vedena v územním plánu jako zeleň městská a krajinná a v MP již není jako zeleň vůbec vedena. Jedná se o plochu více než 0.5 ha. V současné době každý metr zeleně by se měl chránit.