[2018] Ovlivněte podobu metropolitního plánu

Jak na to

Metropolitní plán rozděluje Prahu do lokalit. Pokud chcete připomínkovat místo, které znáte a zajímáte se o něj, musíte nejdříve nalézt lokalitu, do které vaše místo náleží. Spolu s konkrétním místem je třeba připomínkovat celou lokalitu.

1. Přečtěte si návod, jak metropolitní plán číst

Před zahájením připomínkování plánu se seznamte s jeho základními principy. Připravili jsme pro Vás krátký návod na čtení metroplánu, kde jsou základní principy vysvětleny. Projděte si návod a pak pokračujte k vlastnímu připomínkování. Návod je pomůcka, kterou využijete v průběhu celého připomínkování.

Otevřít návod na čtění metropolitního plánu

2. Připomínkujte metropolitní plán prostřednicvím této aplikace

Na stránce "Lokality" si vyberete lokalitu , která Vás zajímá. Po zvolení lokality budete mít možnost plán připomínkovat prostřednictvím návodných otázek, rozdělených do sedmi skupin. Pomocníkem Vám mohou být i vzory odpovědí pro ukázkovou lokalitu.

Na každé stránce jsou také umístěny příslušné odkazy na dokumenty, které potřebujete k práci. Vše potřebné najdete i v nástrojích (v pravo nahoře), které se budou postupně aktualizovat.

3. Řekněte o možnosti připomínkovat plán ostatním, staňte se garanty

Pomozte aktivně šířit, že existuje možnost zapojit se do připomínkování metropolitního plánu. Staňte se garanty pro vaše lokality, moderujte diskuzi příspěvků ostatních k vaší lokalitě, spolupracujte na shrnutí otázek a jejich předání MČ Prahy 6. Pomozte propagovat mezi sousedy, že mohou připomínkovat metropolitní plán.