Hlavní výkres stávajícího územního plánu se skládá z jednotlivých funkčních ploch. Každá plocha má barvu a kód a podle toho se pozná, k čemu je území vymezeno. viz. legenda UP a k ní náležející regulativy. U rozvojových lokalit jsou navíc indexy A-K pro míru využití území. Kde A je RD na velkém pozemku a K je mnohapatrový dům viz. metodický pokyn.
Pro orientaci v územním plánu si otevřete
V dané lokalitě je nevhodně vymezena funkčnost ploch v západní části mezi ulicemi Před bateriemi, dále pak mezi ulicí U první a druhé baterie a také mezi ulicí U druhé a třetí baterie. Tyto plochy by měly být změněny ze stávajícího určení k zástavně na nezastavitelnou zeleň (tak jak jsou plochy označeny u ostatních domů v okolí). Jakákoliv výstavba na uvedených plochách by měla negativní vliv na kvalitu života jak obyvatel přilehlých domů, tak i na celou lokalitu a silně by narušila rovnováhu v jinak stabilizované lokalitě.
Zeleň by měla být vyznačena i v územním plánu
Tomáš Tichý:Rovněž v územním plánu by měly být parčíky přilehlé k bytovým domům na západním konci ulic Na Bateriích, U První baterie, U Druhé baterie a U Třetí baterie vedeny jako zeleň. Zdůvodnění je stejné.
Územní plán mě nepříjemně překvapil, když označil parkové plochy v oblasti Baterií za stavební pozemky. Uvažovaná výstavba by znehodnotila tuto oblast a znepříjemnila život jejím obyvatelům. Předmětné pozemky má ve správě MČ Praha 6, která by měla bojovat za udržení zeleně na spravovaném území.