Hlavní výkres stávajícího územního plánu se skládá z jednotlivých funkčních ploch. Každá plocha má barvu a kód a podle toho se pozná, k čemu je území vymezeno. viz. legenda UP a k ní náležející regulativy. U rozvojových lokalit jsou navíc indexy A-K pro míru využití území. Kde A je RD na velkém pozemku a K je mnohapatrový dům viz. metodický pokyn.
Pro orientaci v územním plánu si otevřete
Co bych chtěl, aby územní plán reguloval a vymezoval
Vladan Hodek:Chybí koncepce propojení zelených ploch a tedy i řešení bezpečných pěších a oddechových cest a tras pro cyklisty mimo hlavní komunikace. Podél komuikace Na Malovace bych doporučil nechat zelený pruh od Bělohorské k Parléřově ul.
Souhlasím. Koncepce propojení zelených ploch a bezpečných pěších tras a cyklistických stezek bohužel chybí v celé Praze. Považuji toto za velmi důležité. Existují města v Evropě i ve světě, kde toto funguje. V tomto ohledu má Praha hodně co dohánět.
Objekt školky se zahradou není definován a mohlo by tak hrozit jeho zastavění.
Dochází plánování úprav Pohořelce UP by měl toto reflektovat.
Stávajcí plán se zaměřuje na funkční regulace, bez prostorových vazeb
Vladan Hodek:Plán se příliš zaměřil na funkční regulaci, ale vzájemné vazby prostorové a to ani místní ani celkové řešit nedokázal. Chybí koncepce bezmotorové dopravy.