92.8571%
Zelení vždy podporovali kroky vedoucí k opravdové participaci občanů na chodu radnice. Za našeho ročního působení v Radě městské části (2014-2015) jsme uspořádali mimo jiné první participační setkání Prahy 6, týkající se revitalizace parku Lázaro Cárdenase, a podařilo se nám prosadit zástupce spolků do každé komise městské části.
Co se týče otevřená komisí veřejnosti (bod č. 7). v tuto chvíli dle jednacího řádu není účast občanů na zasedání komisí (nejedná-li se o přizvané odborníky) možná. Opakovaně jsme usilovali o změnu jednacího řádu, mimo jiné s odkazem na úspěšnou praxi v jiných městských částech. Naposledy se tak stalo na jaře 2018. Náš návrh tehdy žádná z koaliččních ani opozičních stran nepodpořila. Odpovědi jiných stran v této anketě ovšem dávají naději, že se přece jenom blýská na lepší časy:)
Bližší popis k bodu 3 - Abychom přiblížili rozhodování radnice a občanů, plánujeme zřídít devět místních poradních komisí pro jednotlivé části Prahy 6 (Bubeneč a Dejvice; Hanspaulka; Veleslavín, Vokovice a Červený vrch; Dědina a Dolní Liboc; Bílá Hora a Stará Ruzyně; Petřiny a Horní Liboc; Břevnov; Střešovice a Ořechovka; Sedlec a Šárecké údolí). V těchto komisích budou zastoupeni politici, zástupci úřadu a městských organizací, členové zdejších spolků i místní občané a podnikatelé. Tyto komise budou mít na starosti řešení lokálních problémů a budou první adresou, kam se mohou občané obracet se svými připomínkami a podněty.
91.6667%
Návrh Metropolitního plánu přinesl Praze 6 mnoho nebezpečí a hrozeb, ale také jedno výrazné pozitivum - spustil občanskou aktivitu dosud nevídaných rozměrů. Ať už bude osud tohoto návrhu MPP jakýkoli, Praha 6 musí umět na aktivitu občanů a spolků při připomínkování MPP navázat a dále ji rozvíjet. Touto cestou jsme se vydali i při tvorbě volebního programu Strany zelených (http://praha6.zeleni.cz/program), o jehož připomínkování jsme požádali garanty lokalit z připomínkování MPP. Pokud jako strana hájíme princip, že radnice má maximálně komunkovat s občany, chtěli jsme tento princip uplatnit i při tvorbě našeho volebního programu.
K bodu č. 12 - na "přehmaty" městské firmy SNEO dlouhodobě upozorňujeme a činnost této firmy se stala i tématem mimořádného zasedání zastupitelstva, které jsme vyvolali spolu s ostatními opozičními stranami v říjnu 2017 (je škoda, že koaliční strany, chlubící se jindy demokracií, ukázaly, že nejsou ochotny diskutovat o tématech nastoelných opozicí, a neschválily program jednání). Kritizovali jsme mimo jiné neprůhledný prodej areálu Na Dračkách (zastupitelé, kteří o věci měli hlasovat, dostali tehdy začerněný materiál, podle kterého měli rozhodnout), špatnou praxi při prodejích bytových jednotek nebo porušování zákona ohledně registru smluv. Více na http://praha6.zeleni.cz/category/kauzy/sneo/ .
K bodu č. 13 - v uplynulém volebním období jsme se angažovali mimo jiné v kauze funkcionalistické vily Na Petřinách (jako jediná ze stran v zastupitelstvu jsme vystupovali proti jejímu bourání), dlouhodobě vystupujeme ve prospěch zachování bubenečských vil při ulici Milady Horákové. Je velká škoda, když řízení o památkové ochraně obstruuje sama radnice, jak se děje v případě břevnovské polikliniky.
100%
K bodu 16 - usilujeme mimo jiné o revitalizaci Zeleného pásu v Dejvicích a Bubenči (včetně navrácení Dejvického potoka na povrch), o revitalizaci parku Plivátko a parkové propojení Ladronky a Dlabačova, o vytvoření zeleného koridoru mezi Stromovkou a Hradčanskou a o vznik zelené radiály v tělese dnešní Buštěhradské dráhy.
83.3333%
Bod 18 - Generel bezmotorové dopravy byl výsledkem našeho ročního působení v Radě městské části, je škoda, že po našem nuceném odchodu bylo dále rozpracováno jenom několik málo projektů. Každopádně po volbách bude možné na něj rychle navázat a začít konkrétní projekty uvádět do praxe.
Bod 20 - snažili jsme se mimo jiné o vybudování P+R při nádraží v Roztokách (k realizaci by snad mělo dojít v roce 2019).
Chtěli bychom touto cestou poděkovat spolkům Prahy 6 za přípravu ankety a popřát všem občanům Prahy 6 šťastnou volbu.