Stávající územní plán neříká nic o charakteru území, ale pomocí funkčních ploch poměrně podrobně vymezuje, k čemu je dané území určeno.
Metropolitní plán naproti tomu nemá jednotlivé funkční plochy, ale lokalitu jako celek s daným využitím, nebo jednotlivé plochy
a snaží se popsat charakter území. Po složení všech vlastností ploch však také dostaneme funkční regulativy.
Porovnáním zjistěte, zda nově vymezené regulativy dobře popisují lokalitu a vymezují potřebné funkce, které by jsou ve stávajícím plánu definovány a bylo by dobré je uchovat.
Doporučujeme při práci postupovat takto:
Pro porovnání si otevřete v samostatném okně
mapu porovnání územní plán, metropolitní plán, kde přetažením uvidíte rozdíly.
Pro čtení plánů se Vám může hodit legenda metropolitního plánu a legenda územního plánu.
v MPP zmizela část zeleně za Koospolem a nová v podstatě výšková zástavba zasahuje až do vody...
veronika zapletalová:V MPP zmizela oproti stávajícímu územnímu plánu zelená plocha na hranici lokality s bývalým Koospolem /Cubem. V současném územním plánu byla označena jako Park historická zahrada, hřbitov se zelení vyžadující zvláštní ochranu. V novém MPP je v části této zelené plochy zástavba, která zasahuje podle plánu a čtverců 100 x 100 až do vody. Ve vodě :) a na jejím okraji by měly být řtyřpatrové domy, dál od břehu osmipatrové.
Džbán a park Divká Šárka je to, co bych napsala jako veřejně prospěšný prostor. Zastavován a brán veřejnosti by být rozhodně neměl.
Podle legendy chápu, že kdyby se zastavila jeste plocha před Koospolem, tedy mezi Koospolem a Evropskou třídou, kde jsou nyní napsány budovy dvanáctipatrové a osmipatrové v sousedním parčíku, budou vzhledem k navýšení pater souvisejícímu s magistrálou Evropskou o dvě a tři na nárožích stát vedle současných funkcionalistických dvoupatrových činžovních vil budvy až ptnáctipatrové. To považuji za naprosto nepřípustné hyzdící okolí jak pro místní, tak pro veškerý pohled z Šárky a Džbánu, který je určej nako rekreační.
Souhlasím.
Naprosto souhlasím s paní Zapletalovou. V MPP zmizela oproti stávajícímu územnímu plánu zelená plocha na hranici lokality s bývalým Koospolem /Cubem. V současném územním plánu byla označena jako Park historická zahrada, hřbitov se zelení vyžadující zvláštní ochranu. V novém MPP je v části této zelené plochy zástavba, která zasahuje podle plánu a čtverců 100 x 100 až do vody. Ve vodě :) a na jejím okraji by měly být řtyřpatrové domy, dál od břehu osmipatrové.
Džbán a park Divká Šárka je to, co bych napsala jako veřejně prospěšný prostor. Zastavován a brán veřejnosti by být rozhodně neměl.
Podle legendy chápu, že kdyby se zastavila jeste plocha před Koospolem, tedy mezi Koospolem a Evropskou třídou, kde jsou nyní napsány budovy dvanáctipatrové a osmipatrové v sousedním parčíku, budou vzhledem k navýšení pater souvisejícímu s magistrálou Evropskou o dvě a tři na nárožích stát vedle současných funkcionalistických dvoupatrových činžovních vil budvy až ptnáctipatrové. To považuji za naprosto nepřípustné hyzdící okolí jak pro místní, tak pro veškerý pohled z Šárky a Džbánu, který je určen jako rekreační.
Shrnutí komentářů
Lucie Štůlová:Vyjadřující se občané jsou proti změnám, které by byly na základě MPP umožněny - tj. především zástaívba podél Evropské třídy mezi CUBE (Koospolem) a ulicí OSamocená a před CUBE (mezi CUBE a Evropskou), jakož i mezi CUBE a vodní nádrží, kde dokonce rastr s výškovou regulací zasahuje až do vody. Naopak změnou k lepšímu by bylo zazelenění plochy stávajícího parkoviště na konci ulice Nad Lávkou, před vstupem do oploceného areálu koupaliště.