Kontext místa. Výhled na Střešovice a sv. Norberta, možnost dojít na Hrad, blízký park u gymnázia a zahrada školky. Vily na Hládkově.
Zničení městského prostoru křižovatkou Malovanka s vyústěním tunelu městského okruhu a z toho plynoucí důsledky jako je špatné ovzduší a odříznutí lokality od Střešovic i sídliště Břevnov.
Důležitá je podpora vazby na Střešovice. Uchování vilové zástavby. Zachování výhledu na sv. Norberta. Lokalita tvoří přechod od Mariánských hradeb a Pražského hradu od Pohořelce k rezidenční oblastí Ořechovky a Střešovic a blokové a sídlištní zástavby Břevnova.
Lokalita je definována jako obytná, stabilizovaná, bloková.
Žádná z těchto vlastností zcela neodpovídá. Pro bydlení slouží možná méně než 50% plochy. V zastavitelném území jsou zahrnuty velké plochy, kde je možné připustit zástavbu. Zástavba je bloková je na části lokality. Lépe by odpovídal heterogenní typ struktury.
Pro zjednodušení popisu cílového stavu by bylo žádoucí aby křižovatka Malovanka byla zahrnuta celá v jedné lokalitě. I vzhledem k typu zástavby je proto možné část lokality od ul Parléřova přičlenit do lokality Střešovice. Znázorněno graficky.
Na lokalitě nejsou definované rozvojové plochy, ale lokalita vymezuje zastavitlené plochy s výškovou regulací. Dokonce navrhuje nové výšky pro novou zástavbu. Na lokalitě jsou tedy skryté ozvojové plochy.
V lokalitě se vymezuje jen jeden malý nestavební blok zeleně. Pro zdravé městské prostředí je nutné zelené plochy pečlivěji vymezit. Struktura zeleně by měla být využitelná pro bezpečnou bezmotorovou dopravu a rekreační pohyb. Znázorněno graficky včetně propojení zejména pro bezmotorovou dopravu. Pokud má být lokalita jako celek stabilizovaná je nutné nezastavěné plochy stavebních bloků (bílá plocha) označit jako rozvojové, nebo transformační a pro ně určit míru využití a jejich základní funkci. - Znázorněno graficky Pak lze pro ostatní již zastavěné plochy definovat přesněji co jak má vypadat opravdu stabilizované území v obecné textové části.
Návrh výškové regulace je šokujícím způsobem nepřesný. Pokud v polovině obytného bloku umožňuje dostavbu běžně 2 podlaží dochází vlastně k transformaci území. Pokud nemá být výškový údaj jen orientační je nutné podlažnost stanovovat idividuálně dům od domu s tím, že pro stabilizované území by se ani patra přidávat neměla a tedy je i výšková regulace zbytečná. Regulace výšky je vhodná pro rozvojové a transformační plochy. (Funkční a prostorová regulace – míra využití)
Lokalita má posilovat cílový charakter obytné lokality s blokovou strukturou s tím, že navržené regulativy mají zachovat prostorové uspořádání, má se doplnit tramvaj a posílit síť odkanalizování území.
Popis cílového charakteru je velice nepřesný. Cílovým charakterem lokality je zachování a posílení polyfunkčnosti území. Zachovat a posilovat veřejnou vybavenost, školy, sport, služby. Zachovat a rozvíjet bydlení spolu se zlepšováním bezmotorových dopravních spojů a tras. Zachovat a rozvíjet zelené plochy a zelené pásy, které pomohou bezpečně napojit lokalitu do širšího území.
Zásadním cílem je zajistit kvalitní integrování území do okolních částí města. Posílit a obnovit historické vazby v území s tím, že bude městsky upravena křižovatka Malovanka. Velikou kvalitou území je, že vytváří důstojný přechod od vilové zástavby Střešovic k veřejným objektům na Pohořelci směrem k Pražskému Hradu a pak přes ulici Parléřovu přechod k blokové zástavbě Břevnova. Obnovení provázání Pohořelce přes Malovanku k Patočkově ul. vytvoří rekreační a oddechovou osu od hradu a Mariánských hradeb pásem usedlostí k Břevnovskému klášteru. Důležité je zaměřit se na budování městského prostředí z pohledu chodce. Nutné je doplnění komunikační sítě a to zejména pro nemotorovou dopravu pro lepší spojení do Břevnova ke školám a k Bělohorské, která je pro území zásadní obchodní třídou.
Tramvaj se v lokalitě nebuduje, ale protažení linky na Strahov zlepší propojení a zvýší obchodní význam Bělohorské ul. Posílení kanalizační sítě nemůže být cílovým charakterem, ale standardní infrastrukturní stavbou, která zajistí řádné fungování území.
Zásadním cílem pro obytné území musí být zajištění zdravého životního prostředí. Tunelový komplex přivedl do lokality Malovanky extrémní dopravní zátěž a v důsledku toho došlo i k razantnímu zhoršení kvality ovzduší. Bez řešení této zátěže nemá smysl řešit další rozvoj a zástavbu a přivádět do území další zátěž a auta.
Potenciál ukazuje jak lze v souladu s popsanými cíli lokalitu dotvořit a doplnit.
Potenciál lokality nemá stanoveny individuální regulativy, protože je území definované jako stabilizované a jeho rozvoj se zdánlivě nepředpokládá, ale zároveň definuje zastavitelné plochy. V grafické příloze jsou potenciálně rozvojové plochy vyznačeny. (Příloha se zabývá i některými úpravami mimo lokalitu, protože nelze řešit jednu lokalitu bez vazeb na okolí).
- a,b,e,g. Pro tyto plochy by se měly nastavit individuální regulativy. Naznačená stavební struktura pomáhá určit kapacitu plochy. Tato je však zásadně závislá od vyřešení širších vazeb, tedy napojení ověření kapacity a možností všech typů infrastruktury. Od energií přes komunikace a sítě. Je nutné také zohlednit reálný stav životního prostředí. Obecně by se mělo jednat o doplnění stávajcící zástavby. Stavby by tedy měli měřítkem i charakterem odpovídat okolní zástavbě.
Břevnov obecně čelí problému s kapacitou parkování. Pokud má dojít v místě jakémukoliv zahušťování je třeba zároveň intenzivně vytvářet podmínky pro bezpečnou bezmotorovou dopravu a rozvíjet MHD i příměstskou dopravu, aby se zátěž od většího počtu obyvatel v území rozložila na různé typy dopravy. Budování a posilování bezpečných bezmotorových spojů je tedy územní prioritou. Plán rezignuje na funkční regulace. Pro pohodlný život je však zásadní, aby základní shoda na funkčním využití ploch existovala. V lokalitě existují přirozené vazby. Kolem místní třídy, která je obsloužena tramvají se koncentrují služby a objekty zde mohou být více polyfunkční. (týká se to ploch a,b,e. Ve vnitřní části lokality by pak měla být preferována dominantně obytná funkce. Plochy pro které není definován potenciál rozvoje by měli být považovány za skutečně stabilizované a tedy ani by se nemělo připouštět další výrazné dostavování a nastavování, které by měnilo poměry v území, ani by nemělo být možné výrazně měnit funkční využití.
-c,d - Jsou plochy, ktreré váží na městskou třídu, ale zároveň vytváří přechod k rekreačním a sportovním plochám Strahova. Tyto plochy by měli být rezervovány pro veřejnou vybavenost. Plocha c ukončuje kompaktní zástavbu. Je vhodné ji využít dle potřeby pro dopňující rekreační vybavenost, nebo služby místního významu. Může zde případně vzniknout i plocha náměstí pro setkávání, trhy a podobně. Plocha d může být rezervována pro stavbu městské vybavenosti celoměstského významu. Poloha předurčuje využít místo pro kvalitní architekturu.
-h,i- Nově označeny plochy jako potencionální územní rezervy. Plocha h patří ministerstvu a většinu zabírá parkoviště. Plocha i, je v majetku MČ P6 a jsou na ní umístěné soukromé garáže. Je to klidný kout, který je součástí areálu Petynka, který by byl výhledově vhodný pro potřeby vybavenosti MČ P6 (např. denní stacionář pro seniory atp.).
f- Plocha, která vyplňuje prostor křižovatky tunelového komplexu. Z pohledu území může jít o podzemní infrastrukturní stavbu – např. parkovací dům, který by pomohl uvolnit plochy h.i. , nebo i turistickým parkovištěm pro nástup k hradu. Přispěl by tedy k omezení vjezdu do centrální části města. Jednalo by se o součást řešení ozelenění křižovatky Malovanka a zacelení obřího „kráteru“.
Pro místa, kde se střetává více zájmů, kde se vyskytují chronické problémy, kde je třeba definovat rozsah veřejného zájmu (jako je ochrana jedinečných hodnot místa), by měl zpracovatel plánu požadovat zpracování podrobnější územně plánovací dokumentace, která pomůže vyjednat shodu na využití území a nastaví podrobněji společná pravidla. Pro území, které tvoří pás usedlostí od Břevnovského kláštera, přes řešení křižovatky Malovanka až k Mariánským hradbám a Pohořelci musí být zpracována územní studie, která vymezí koridory, nastaví limity pro zeleň a definuje rozsah veřejného zájmu. Navrhne humanizaci veřejného prostoru, vyřeší přemostění křižovatky Malovanka a zkoordinuje představy a zájmy investorů, které překračují definici stabilizovaného území stávajícího územního plánu. Územní studie bude tedy zároveň podkladem pro změnu stávajícího územního plánu, aby rozvoj území byl v souladu s veřejným zájmem.
V lokalitě není ÚSES definován, ale je nutné aby zeleň v lokalitě byla lépe chráněna. Je třeba vymezit zelené plochy a koridory, tak aby propojovali město a umožňovali přes něj bezpečný pohyb.
Návrh plánu by měl v této kapitole zejména koordinovat dopravní vazby pro lokality a celé území Prahy a to včetně řešení celé metropolitní oblastí ve vazbě na Středočeský kraj. Detail řešení je pak třeba řešit v konkrétní vazbě na potenciál území. Tento přístup jsem v návrhu plánu vůbec nerozpoznal. Strategie dopravy je pro rozvoj města zásadní. Z plánu však jasná koncepce nevyplývá. Výrazný počet pohybů vozidel po městě představuje doprava zboží a zásobování jak obchodů tak pro osobní potřebu. Plán záměrně rezignuje na organizaci komerční vybavenosti. Přitom životní potřeby ve městě si musíme plnit všichni a potřeby lze tedy předvídat a plánovat. Vhodným vymezením ploch pro zásobování města, organizováním dopravních vazeb lze vytvářet podmínky, které pohyby optimalizují a tím dopravní zátěž města reálně sníží.
Bezpečný a pohodlný pěší - bezmotorový pohyb po městě je pro plnohodnotý život důležitým faktorem, který ovlivňuje rozhodování o tom, zda se dá ve městě opravdu žít a ne jen přebývat.
Zvýšením bezmotorové dopravy spolu s organizováním pohodlných vazeb a spojů na hromadnou a příměstskou dopravu lze opět snížit zatížení města od motorové dopravy.
Praha může také vytvářet podmínky pro zavádění sdílení městských aut (elektromobilita) s tím, že ve výhledu se může počítat se samořiditelnými auty. Pro elektromobilitu a sdílení je třeba energie a infrastruktura např. i v podobě záchytných ploch.
Shrnutí k lokalitě
Lokalitou je navržena vedení tramvajové tratě na Strahov.
V lokalitě je třeba zlepšit prostupnost jak do Břevnova (prodloužení ul. Za Pohořelcem), tak do Střešovic(přes Malovanku, tak Patočkovu) a to zejména pro pěší dopravu.
Lokalitou je navržena vedení tramvajové tratě na Strahov.
Návrh plánu by měl v této kapitole zejména koordinovat dopravní vazby pro lokality a celé území Prahy a to včetně řešení celé metropolitní oblastí ve vazbě na Středočeský kraj. Detail řešení je pak třeba řešit v konkrétní vazbě na potenciál území. Tento přístup jsem v návrhu plánu vůbec nerozpoznal. Strategie dopravy je pro rozvoj města zásadní. Z plánu však jasná koncepce nevyplývá.
Návrh plánu na definování občanské vybavenosti do značné míry rezignuje. Je to zásadní nedostatek. V Příloze proto navrhuji plochy, které je vhodné pro veřejnou vybavenost rezervovat. Dále jsou vyznačeny místa, kam je vhodné směřovat komerční vybavenost. V lokalitách by toto mělo být součástí individuálních regulativů. Pro přehlednost doporučuji, aby na výkrese byla alespoň plovoucí značka viz. výkres
V území je vymezena tramvajová trať a dešťová usazovací nádrž. TT nemá do území praktický dopad, protože už přes lokalitu vede. DUN je však lépe specifikovat. Není přípustné aby to byla betonová nádrž v parku.
Plán se příliš zaměřil na funkční regulaci, ale vzájemné vazby prostorové a to ani místní ani celkové řešit nedokázal. Chybí koncepce bezmotorové dopravy.
Nový plán ruší jak prostorovou tak funkční regulaci a ponechává takovou míru volnosti, která neumožní zákonné rozhodování, protože stavební úřad musí vědět a nesmí se domýšlet. Nelze definovat stabilizované území a zároveň připouštět jeho změnu o cca 50%. Takto pojaté regulativy umožňují velice mnoho variant výkladu a návrh se tak stává nezákonným. Stávající územní plán obsahoval příliš mnoho funkcí ale neukázal jak má fungovat město. Nový územní plán má ambici toto ukázat, ale zatím to také neukazuje.
Aktuální návrh řešení lokality není funkční. Nerozpoznává problémy a nenastavuje cestu jak je řešit.
Zásadním nedostatkem je koncentrace na lokality, ale z plánu není zřejmá jak spolu lokality komunikují a jaké mají mezi sebou vazby. Toto je nezbytné doplnit.
Nutné je komplexně definovat kapacity v území a z toho plynoucí nároky na všechny typy infrastruktur. Bez toho lze těžko stanovovat individuální regulativy.
Nutné je popsat i regionální vazby a dopady pak je zobrazit v území.
Je nutné definovat aktuální potřeby v území určit priority a výhled do budoucna.
Je nutné doplnit podrobnější funkční využití ploch. Je to základ shody na využití území. Především je nutné jasně definovat požadavky a potřeby ploch pro vybavenost.
Pro občanskou a sportovní vybavenost musí mít město vymezené plochy, které se musí adekvátně dimenzovat s ohledem na spádovost a tedy i počet uživatelů.
Komerční vybavenost není vůbec řízena, Přitom umístění nákupních center ovlivňuje život obyvatel, hodnotu nemovitostí, dopravní zátěž, životní prostředí a ekonomiku města obecně. Územní plán by měl mít představu o tom jaké jsou potřeby služeb a kam je směřovat, aby provoz nepřinášel neadekvátní zátěž. On-line nakupování přesouvá velké přepravní objemy do logistických center a to včetně nákupu potravin. Kombinace kamenného obchodu s internetem pak umožňuje vrátit obchody do města blíž k lidem. Město by mělo toto pomáhat řídit a organizovat. Plán by tedy měl mít třeba plovoucí značku, která bude informovat, že v tomto místě je větší koncentrace služeb možná, nebo žádoucí.
Praha dlouhodobě zaostává v rozvoji bezmotorové dopravy. Územní plán musí mít ambici vytvořit městskou síť bezpečných cest, které tento rozvoj umožní. Spolu s ochranou a rozvojem zelených ploch by to měla být podmínka bez které není vnitřní rozvoj města možný. Více připomínek k dopravě viz. 4b.
Je nutné lépe definovat pojem stability jako základního prvku dokončených částí města.
Je nutné určit lokality a oblasti pro které budou přednostně zpracovány územní studie, nebo regulační plány.
Výšková regulace by se měla zpracovat podrobně v navazující podrobnější dokumentaci. Vzhledem ke svažitosti území není rastr 100x100m funkční. Výšky lze mít pouze jako orientační údaj o území. Výška, ale spíše v metrech od komunikace k hlavní římse může být jako individuální regulativ pro ta místa, kde je to možné a nezpochybnitelné. Navyšování výšek u stávající zástavby o 1 až 2 podlaží při městských třídách nelze plošně využít.
Zapojení lokality do koncepce širšího území doplnění popisu koncepce území
zásadní připomínka – Lokalita Dlabačov je přechodným územím mezi historickým centrem -Pražským hradem, zástavbou bytovými domy v Břevnově, zahradním městem Ořechovka, strukturou vil a domů Střešovic a je ukončením pásu historických břevnovských usedlostí při ul. Patočkova, na dotyku s Mariánskými hradbami. Je místem i místem křížení mnoha komunikací zajišťujícím přístup na Strahov, do Břevnova, tunelový komplex, vstup do historického centra i navazuje na hlavní spojovací komunikaci v ose Bílá hora, Letná. Území je velký transformační a rozvojový potenciál, který je vhodné rezervovat zejména pro zajištění místní obslužnosti a potřeb obyvatel. Podstatná je vazba na existující MHD a plánovaný rozvoj tramvajové trati. Z tohoto pohledu je velký potenciál umístění dostupných služeb při ul. Myslbekova a Bělohorská.
Definování městské priority
zásadní připomínka - jakýkoliv rozvoj lokality podmínit ohledem na znečištění životního prostředí emisemi z tunelového komplexu Blanka a jím generované dopravy. Jsou žádoucí pouze aktivity, které povedou ke zlepšování stávajícího stavu, nebo jsou přípustné takové aktivity, které stávající stav nezhorší
Zapojení lokality do koncepce širšího území doplnění popisu koncepce území
zásadní připomínka – Lokalita Dlabačov je přechodným územím mezi historickým centrem -Pražským hradem, zástavbou bytovými domy v Břevnově, zahradním městem Ořechovka, strukturou vil a domů Střešovic a je ukončením pásu historických břevnovských usedlostí při ul. Patočkova, na dotyku s Mariánskými hradbami. Je místem i místem křížení mnoha komunikací zajišťujícím přístup na Strahov, do Břevnova, tunelový komplex, vstup do historického centra i navazuje na hlavní spojovací komunikaci v ose Bílá hora, Letná. Území je velký transformační a rozvojový potenciál, který je vhodné rezervovat zejména pro zajištění místní obslužnosti a potřeb obyvatel. Podstatná je vazba na existující MHD a plánovaný rozvoj tramvajové trati. Z tohoto pohledu je velký potenciál umístění dostupných služeb při ul. Myslbekova a Bělohorská.
Definování městské priority
zásadní připomínka - jakýkoliv rozvoj lokality podmínit ohledem na znečištění životního prostředí emisemi z tunelového komplexu Blanka a jím generované dopravy. Jsou žádoucí pouze aktivity, které povedou ke zlepšování stávajícího stavu, nebo jsou přípustné takové aktivity, které stávající stav nezhorší
Skrytý rozvoj - umožněna nová zástavba ve stabilizovaných plochách
1. Doplnit rozvojovou plochu pod a vedle hotelu pyramida s individuálními regulativy odpovídající výšce objektů do 4 podlaží s možností polyfunkčního využití.
2.Doplnit transformační plochu na část bloku domů areálu ministerstva, který je vymezen ul.Myslbekova a Parléřova s individuálními regulativy odpovídající výšce do 3 podlaží s možností polyfunkčního využití.
3. Doplnit územní rezervu pro městskou vybavenost na plochu parkoviště u ul Myslbekova a Parléřova v návaznosti na park s individuálními regulativy odpovídající výšce do 5 podlaží.
4.Doplnit transformační plochu na křížovatku Malovanka na Zeleň s individuálními regulativy podzemní stavby vybavenosti s preferencí budování parkovacích ploch.
Skrytý rozvoj - nepřesná výšková regulace
zásadní připomínka – zrušit závaznost výškové regulace. Pokud pro stabilizované území nebude zpracován regulační plán mělo by se přistupovat k území tak jak je definován požadavek na míru stability. Pro rozvojové a transformační plochy je pak stanovení hranic míry využití území součástí individuálního regulativu dané plochy.
Konfliktní a problémová místa
zásadní připomínka - vymezit oblast břevnovského pásu usedlostí spolu s křižovatkou Malovanka od Břevnovského kláštera podél ul Patočkova až k Pohořelci pro zpracování územní studie, která vyřeší vzájemné vazby v území a vymezí pravidla pro rozvoj ploch.
Úbytek zeleně
zásadní připomínka -Vymezit plochy zeleně jako systémový prvek v území, který bude využíván pro zajištění propojení zelených a rekreačně oddechových městských ploch do kterých je možné umisťovat bezpečné pěší a cyklotrasy a rekreační infrastrukturu.
Vymezit zelené plochy podél ul. Parléřova, ulicí Na Malovance a Pod Královkou.
hranice lokality:
upravit hranici lokality tak, aby se křižovatka Dlabačov spolu s vilami dostala do heterogenní lokality Střešovic spolu s parkem a kolejí UK.
Struktura lokality:
lokalita je lokalitou přechodovou mezi různými typy území a proto by i tato struktura měla být heterogenní.
Stabilita ploch lokality :
zásadní připomínka. Stabilizované území je plocha, kde je možné pouze doplnění, úpravy a změny stávající zástavby a to tak, aby nedošlo k většímu navyšování kapacity vymezené plochy a k větším změnám funkčního využití. Změny ve stabilizovaných plochách nesmí narušit stávající charakter a přinést nepřiměřenou zátěž. Ve stabilizovaném území se předpokládají pouze malé a nepříliš významné změny. Jedná se tedy o území s dosavadním charakterem, daným stávajícími funkčními a prostorovými vazbami, které se nebudou zásadně měnit. Z tohoto důvodu není ve stabilizovaném území nutná prostorová regulace, která by stanovovala míru využití území, neboť zde mají být m.j. zachovány stávající prostorové vazby a další rozsáhlá stavební činnost je nepřípustná.
Doplnění a úprava popisu cílového stavu:
Rozvíjení heterogenní struktury. Zachovat a posilovat veřejnou vybavenost, školy, sport, služby. Zachovat polyfunkčnost území. Rozvíjet bydlení spolu se zlepšováním bezmotorových dopravních spojů a tras. Zachovat a rozvíjet zelené plochy a zelené pásy, které pomohou bezpečně napojit lokalitu do širšího území, zejména s ohledem na ozelenění a zprostupnění křižovatky Malovanka. Zajistit prostupnost území
Plochy:
1. Doplnit rozvojovou plochu pod a vedle hotelu pyramida s individuálními regulativy odpovídající výšce objektů do 4 podlaží s možností polyfunkčního využití
2.Doplnit transformační plochu na část bloku domů areálu ministerstva, který je vymezen ul.Myslbekova a Parléřova sindividuálními regulativy odpovídající výšce do 3 podlaží s možností polyfunkčního využití.
3. Doplnit územní rezervu pro městskou vybavenost na plochu parkoviště u ul Myslbekova a Parléřova v návaznosti na park s individuálními regulativy odpovídající výšce do 5 podlaží.
4.Doplnit transformační plochu na křížovatku Malovanka na Zeleň s individuálními regulativy podzemní stavby vybavenosti.
Vymezení ploch veřejného vybavení
zásadní připomínka – Vymezit veškeré plochy městské vybavenosti plošně.
Zahrnout plochu VŠ kolejí do plochy vybavenosti.
Absence podpory prostupnosti území pro pěší a bezmotorovou dopravu
zásadní připomínka – Vymezit požadavky na zajištění pěší prostupnosti územím a to od ulice Za Pohořelcem do ul. Jílkova, dále zajištění pěšího spojení přes křižovatku Malovanka.
Zahrnutí strategie boje proti změnám klimatu
zásadní připomínka – zpracovávat infrastrukturní stavby na sběr dešťové vody a podobně tak, aby je bylo možné zapojit do městského prostředí a usilovat o to, aby zadržená voda byla v místě zadržení využita. Upřesnit řešení dešťové usazovací
nádrže v ul. Parléřova.
Lokalita jako koncepce popisuje charakter, nelze proto na ní zároveň aplikovat regulativy ploch:
test
|----|
Zapojení lokality do koncepce širšího území doplnění popisu koncepce území:
test 2
|----|
Zbytečně podrobné členění zelených ploch:
test 3
|----|
Definování městské priority:
test 4
|----|
Dostřednost a nejasný popis Prahy jako jedinečného souboru měst a obcí.:
sd
|----|
Priorita nestavebních ploch - dvojí značení zastavitelnosti - krajinné rozhraní:
dsf
|----|
Nevyváženost podrobnosti územního plánu:
sdf
|----|
Nečitelnost územního plánu:
dsf
|----|
Nesoulad návrhu územního plánu s vizí uživatelů plánu:
dfgd
|----|
Obtížně stanovitelná cena pozemků omezí schopnost samospráv realizovat své záměry.:
dfgdfg
|----|
Dlabačov
jak je vnímám prostor lokality
Vladan Hodek:MPP popisuje lokalitu jako blokovou strukturu.
Ve skutečnosti se jedná o heterogenní prostor, který se postupně vyvíjel v různých časových obdobích. Je to nyní malá oddělená lokalita. Do dnešního dne není plně dotvořena. Lokalita je limitována zejména vyústěním Strahovského tunelu.