Za nejdůležitější považují místní ticho, klid, přírodu, zeleň, polohu v krajině, která byla vždy vlhká, vhodná sice pro rozsáhlá zahradnictví, ale pro obytnou výstavbu pod prudkým severním svahem nevhodná.
Příloha: Pohlednice Hrdního potoka ze 30. let. Pan Procházka, místní pamětník: "Hradní strouha. Strnadovo zahradnictví na pěkném akvarelu ze 30. let. Prosperita trvala až do osmdesátých a devadesátých let 20. stol. ... Pohled je se shora až od plotu s třešňovou alejí, jež se táhla po celé délce zahrady souběžně s Hradním potokem. Původní stáje se použily jako garáže, když koňský provoz ustal. Vlevo je vidět krásně ještě nezastavený svah Hanspaulky a nad ním v dálce za řekou vévodí už lesnatá čupřina Ládví.
Souhlasím.
Naprosto souhlasím
Vzrostlé stromy.Krajinná pestrost. obklopenost dosažitelnými důležitými lokalitami jako Šarka, Břevnovský klášter, Hvězda, atd..
které by zasluhovali větší propojení pro chodce, kola. Existující cesty, stezky zkultivovat rozšířit propojit s dalšími. Jednotlivá místa získají jěště větší význam propojí se jako spojené nádoby, rozsvítí se jako stará zapomenutá síť, kde energií je pohyb, život lidí.
přesně to by bylo skutečně přínosem
Souhlasím s komentářem - zachovat zeleň, rozvíjet, zkultivovat, NE zastavět.
Naprosto souhlasím
Lokalita se vyznačuje ucelenou rezidenční povahou vesnického typu. Obytná zástavba je tvořena výhradně rodinnými a malými obytnými domy s nízkou hustotou osídlení. To spolu s vysokým podílem zeleně vytváří rezidenční klidovou zónu, která je svým charakterem zcela jedinečná v kontextu celého území Prahy.
Souhlasím...
Souhlasím..
Líbí se mi večerní a ranní klid v lokalitě, možnost potkat např. zajíce na silnici po setmění (samozřejmě jako chodec....), jsou slyšet ptáci (než je přehluší hluk dopravy).
Plně souhlasím s komentářem paní Veroniky Zapletalové.
Plný souhlas s komentářem paní Veroniky Zapletalové
Souhlasím s komentářem paní Veroniky Zapletalové.
Zejména jsou důležité vodní zdroje, přirozeně se v lokalitě vyskytující. Jejich zachování a kultivaci považuji pro vývoj lokality za zásadní (Císařský potok, Dejvický potok, pískovcové skály a studna, která bývala na území bývalé teplárny v původní zeleninové zahradě).
Souhlasím s komentářem paní Veroniky Zapletalové.
Za důležité považují místní ticho, klid, přírodu, zeleň.
Zejména jsou důležité vodní zdroje, přirozeně se v lokalitě vyskytující. Jejich zachování a kultivaci považuji pro vývoj lokality za zásadní (Císařský potok, Dejvický potok, pískovcové skály a studna, která bývala na území bývalé teplárny v původní zeleninové zahradě).
Nový les je jednoznačně tím nejcennějším prvkem lokality. Mám k němu silný citový vztah, odmalička tam chodím venčit psa a je pro mě tichou oázou. Střešovické skály, zpěv ptáků, čerstvý vzduch a ticho všechny tvoří atmosféru, kterou by výstavba estakády zcela rozbořila.
V příloze fotka z jedné z procházek Novým lesem.
Pavel to krásně vystihl, souhlasím a děkuji :-)
Souhlasím
Ano, souhlasím
Zcela souhlasím s Pavlem Poláškem!
Souhlasim s pani Zapletalovou a Polaskem.
Klid a ticho.
Souhlasím s komentářem paní Zapletalové
Ráda bych tu více zeleně , možná využití parku v Zámečku , nezapomínat při nové výstavbě v teplárně na stromy , hřiště - nezastavovat celý pozemek - jako to můžeme vidět ve Veleslavínské ulici / na místě školy Ch.Masarykové ! Myslet na chodce a děti -dráhu pod zem a na ní kolonádu /
cyklodráhu - někdy se mi zdá, že na Kulatém náměsti sází kytky a my tady chodíme a vodíme děti bahnem .
Rozhodně je to přírodní památka Střešovické skály a vesnický charakter zástavby v podobě solitérních staveb v zahradách nebo dvou-, max.třípodlažních domů.
Tato část Prahy se vyhla městkému ruchu, velkému počtu aut a obecně všemu nepříjemnému, co může život ve velkém městě přinést. Hlavní je zde klid, vesnické prostředí a les, který nám všem přináší radost.
Tak si tak rikam, za koho vlastne Praha kope? Za me, jejiho obcana, nebo za auta? Ve svete je trend autum uz prilis neustupovat. Jejich dominance by mela byt regulovana i zde, zejmena ma-li to byt na ukor neceho tak vzacneho, cimz park Novy les bezpochyby je. Praha potrebuje spise rozsirovat plochu svych parku, nez betonovych ploch. Prepazeni Veleslavina a Noveho lesa tranzitni dopravou povazuji za kratkozrake a nepromyslene a velmi necitlive k prirode a obcanum Veleslavina a jeho historie. Moc prosim nedelejte to! Skody, ktere tim vzniknou, budou nevratne.
Jako navrh jineho reseni, souhlasim s alternativou pana Karla Snajdra.
Cenim si moznosti vyjadrit se. Dekuji.
Josef Polasek st.
LIbi se mi litinovy kriz na kamennem zdenem podstavci v zatacce za Zavisti. Je to jedna z mala pametihodnosti, ktera pripomina casy minule, kdy Veleslavin byl vesnici. Zachovejme Veleslavin, jako vesnici. Muzeme tak mit Prahu, kterou zdobi v jeji casti sest, vesnice :)
Josef Polasek st.
Nejcennějším přírodním prvkem lokality je Nový les. Obyvatelé lokality k němu chovají silný citový vztah, je pro ně tichou oázou. Střešovické skály, zpěv ptáků, čerstvý vzduch a ticho všechny tvoří atmosféru, kterou by výstavba estakády zcela rozbořila.
Za celkově nejdůležitější považují místní obyvatelé ticho, klid, přírodu, zeleň, polohu v krajině, která byla vždy vlhká, vhodná sice pro rozsáhlá zahradnictví, ale pro obytnou výstavbu pod prudkým severním svahem nevhodná.
K propojení lokalit 326 (Na Větrníku) a 659 (Vojenská nemocnice) s touto lokalitou – skály a prudký svah zde tvoří bariéru; dolů do Střešovic je možné sejít jen chodníkem podél frekventované ulice Na Petřinách. Na okraji svahu směrem k ulici Pod Novým lesem v úseku cca mezi tramvajovými zastávkami Vojenská nemocnice a Baterie (blíže spíše k ul. Na Petřinách) je pěšina. Její případné rozšíření či zpevnění by pomohlo prostupnosti území.
Existující chodník od nemocnice se schody k zahradnictví a škole na Dlouhém lánu jsou zanedbané až nebezpečné. Při dešti a sněhu obtížně schůdné.
Např. od Rothmayerovy vily k zahradnictví je to 200m vzdušnou čarou, ale bezpečnou cestou pro pěší a cyklisty cca 1km.
V ul. Veleslavínská (jednosměrná z Veleslavína nahoru) byl nedávno zbudován koridor pro pěší pomocí balisetů (zelené plastové sloupky), což je výborné.
Souhlasím. Generel pěší a cyklistické dopravy by se měl stát součástí MPP.
Souhlasím s komentářem.
souhlasím
Největším problémem je nepřiměřeně narůstající doprava v kontextu s nedomyšleným dopravním uzlem Veleslavín.
Naprostý nedostatek PĚŠÍ prostupnosti, a't jde o bezpečný přechod přes vlakové koleje, nebo prostupnost areálem staré i nové teplárny a oblastní Strnadova zahradnictví.
Chybějící přechod přes vlakové koleje na cestě ústící mezi Veleslavínským zámkem a starou teplárnou na Kladenskou za kolejema, které denně přechází několik stovek lidí, z nichž velká část jsou děti, do sousedících škol, školek a k veřejné dopravě. V metropolitním plánu tento přechod vyznačen není. Je potřeba, aby tam přechod byl.
Buštěhradská dráha je na MPP 3.3 nezakrytá, jde po povrchu a vstupuje pod zem až na úrovni zámku. To není možné kvůli husté vůkolní současné a zvlášt plánované zástavbě. Buštěhradská rychlodráha v posledních dvou verzích je zahloubená s cyklotrasou, pěší trasou a volně přechozí kdekoliv, nehlučná, netvořící superbarieru v okolí.
Nedostatek kultivovaného veřejného prostranství, úzké chodníky a zároveň rychle jezdící auta.(podél hranice lokality)
Nedostatek jakékoliv sociální i kulturní infrastruktury – DROBNÝ obchod, kavárna, restaurace, kino (bývalo), galerie, plácek pro sport, děti. Místem pro děti myslím důstojné jim odpovídající prostředí, ne klec s pískovištěm.
Zápach současné Veleslavínské teplárny, její neřešený vzhled (alespoň barevnost). Teplárna uprostřed obytné zástavby je nešťastné řešení.
Souhlasím s komentářem Veroniky Zapletalové!
Souhlasím.
souhlasím s komentářem paní Zapletalové
Souhlasim
Souhlasím
Ve všem souhlasím s připomínkou paní Zapletalové.
Souhlasím s komentářem Veroniky Zapletalové.
Souhlasím.
Souhlasim!
souhlasím
souhlasím
Přechod ulice Na Petřinách u tramvaje Vojenská Nemocnice je nebezpečný a špatně řešený, chodci nejsou do poslední chvíle vidět za zábradlím a cedulí zastávky, kolem sviští auta rychlostí 50km/h (mimo špičku samozřejmě rychleji), jedou 50cm od chodců u přechodu, málokdo zastaví a pustí je. Přitom z každé tramvaje zde proudí chodci do ÚVN, často starší lidé, denně zde pískají gumy, již zde zabili člověka a jsou zde svíčky. Je nutno zavést zvýšený přechod (podobně jako u metra Petřiny) nebo alespoň omezení rychlosti minimálně na 40km/h (jako u sousedních tramvajových zastávek) a zavést rychlobrzdící povrch silnice či varovná světla.
Souhlasím. Proudí tady zástupy lidí v obouch směrech, prosíme o řešení situace podobním způsobem jako na Střešovické ulici u Mullerovi villy.
Absolutne souhlasim!! Prechod je nebezpecny, neprehledny. Mela by byt nainstalovana kamera, zajisteno prisne dodrzovani a mereni rychlosti, zvyseny prechod. Je zde mnohem vetsi pohyb chodcu nez u Müllerovy vily-tam je rychlost merena kamerami a pritom nepomerne min lidi...
Rozhodně souhlasím! Možným řešením by mohlo být vybudování zvýšeného přechodu, retardéru.
Bariéra území:
- okrajem lokality prochází trať Dejvice - Ruzyně, která tvoří zásadní prostupní bariéru mezi lokalitou U Potoka a lokalitou Kladenská.
Provoz:
- středem lokality prochází ulice Pod novým lesem, která je využívána jako zkratka mezi oblastmi Baterie a Veleslavín. Tento provoz narušuje rezidenční povahu lokality.
Zápach:
- součástí lokality je teplárna. Její zplodiny zamořují lokalitu zápachem zejména v období zimní inverze.
Souhlasím...
souhlasím
Souhlasim a pripojuji sve upozorneni na permanentni prekracovani rychlosti v ulici Pod Novym lesem. Ridici nerespektuji znacku Zona a rychlost 30km/hod. Potreba zlepsit retardery a chybi chodnik. Je to nebezpecne a arogance ridicu je opravdu velka.
Souhlasím - provoz ulicí Pod Novým lesem je třeba zpomalit - a to takovým technickým opatřením, které nelze jednoduchými prostředky odstranit (viz stávající zpomalovač). Dále instalovat měření rychlosti se záznamovou kamerou - což však záležitost řešená územním plánem.
Souhlas komentářem Veroniky Zapletalové
To, že by tu teplárna neměla vůbec být, je prostý fakt, ale bohužel se tak stalo a tak by bylo dobré alespoň se zamyslet nad vzhledem a neničit prostředí dalšími nesmysly, za který považuji například návrh Estakády, který nový Metropolitní plán zmiňuje.
naprosto souhlasím
Presne, souhlasim s vami.
- Již dlouho slibované a NEREALIZOVANÉ zahloubení železnice mezi Dejvicemi
a Veleslavínem, způsobuje velké komplikace lokální infrastruktuře
- podivné shody náhod, kdy jen tak mimochodem se samovznítí historická budova Charlotte Masarykové poté se "jako" rekonstruuje a najednou je celá budova pryč. Jak se může stát, že historická budova, která se váže k historii naší země, zmizí beze stopy a není uložena povinnost jejího zachování ať už novou výstavbou / dle nových staveb. technologií avšak s respektem k původnímu účelu / velikosti a VZHLEDU?!
- již v této chvíli je pro mne jako rodiče "nereálné" pustit děti do školy bez doprovodu, kvůli trati a bezohlednému provozu v blízkosti Evropské, párek policistů, kteří občas nás poctí svou přítomností situaci nezlepší.
Souhlasím...
Souhlasím...
Souhlasím
Naprosto souhlasím
Viz komentář paní Zapletalové -Problémová je narůstající doprava, nedostatek pěší prostupnosti, chybějící infrastruktura.
Každý den přecházejí trať nejen dospělí, ale děti. Zvýšil se počet projíždějících automobilů nedodržujících omezenou rychlost. V některých místech lokality chybí chodníky a tak je to zvláště s malými dětmi na silnici hodně nebezpečné. Místo jako rezident oblasti se cítím jako překážka tranzitní dopravě, když se pohybuji po lokalitě jako chodec.
Souhlasím...
Souhlasím.
souhlasím
Souhlasim...
Problémová je narůstající doprava, nedostatek pěší prostupnosti, chybějící infrastruktura.
Estakáda by navždy poškodila vzhled Veleslavína ale i život obyvatel této městské části. Navíc by do oblasti přivedla další dopravu, které již dnes přesahuje mnohonásobně kapacitu místních komunikací. Město toleruje tranzitní dopravu místními uličkami nahrazující SJ radiálu a tiše přihlíží tomu, že středočeši si zkracují cestu přes naše rezidenční zóny i přes to, že jsou zde komunikace určené pro tranzitní dopravu. Město nyní nechrání a nepomáhá místním občanům. To by se mělo změnit. Je nutné aby MPP bral ohled na místní, zde žijící obyvatele.
Ano presne! Mesto musi "kopat" za nas obyvatele a hlidat kvalitu zivotniho prostredi a kvalitu zivota obyvatel!
Uzavřít ve Vokovicích ulici Na Krutci nebo ji alespoň zjednosměrnit.
Dříve klidná, téměř nevyužívaná ulice Veleslavínská se stala tranzitní cestou pro mimopražské, kteří ji každý den využívají víc a víc. Ulice Veleslavínská supluje ulici Starodejvickou, odkud se doprava do Veleslavína přesunula. Problém však začíná již ve Vokovicích, kde tranzit ze středních čech projíždí naprosto nevyhovující ulicí na Krutci.
Ulice Na Krutci je využívána na místo ulice Horomeřické, a to nejen v době dopravní špičky, ale i v noci a ve dnech pracovního klidu, kdy je tato komunikace vytížena více než ulice Horomeřická. Přitom ulice Na Krutci není silnicí, má šírku 4, max. 4,5m, je klikatá. Řidiči nedodržují nejvyšší povolenou rychlost a auta na sebe troubí. Situace je kritická, a to nejen pro obyvatele Vokovické, kam veškerý tranzit proudí na Evropskou, ale hlavně pro obyvatele v ulici na Krutci, bytového domu 84/17 a 805/15. Ti trpí denně hlukem, agresivitou projíždějících řidičů. Je zde porušována zákazová značka B4, a to v desítkách a některé dny i stovkách případů.
Ulice Na Krutci by se měla úplně uzavřít nebo minimálně zjednosměrnit, a to směrem od ulice na Křídle na ul. Horoměřickou. Dům 84/17 byl postaven na začátku 20. století a žádná komunikace zde nebyla, ta byla vybudována kolem roku 1966 a byla jen panelová pro lesníky k obsluze Šárky. Dnes je ulice Na Krutci hlavní tranzitní tepnou nahrazující SJ radiálu a je vytížená víc než Horomeřická, a to hlavně v noci a o víkendech. Veškerá tranzitní doprava čítající 3000-4500 aut denně Vokovicemi jen projede a část míří ulicí Evropskou na městský okruh a druhá část POKRAČUJE navazující ULICÍ VELESLAVÍNSKOU a míří na Větrník, do Blanky, Petřiny.
Uzavření nebo zjednosměrnění této nevyhovující komunikace BY ODVEDLO I MASIVNÍ TRANZITNÍ DOPRAVU Z VELESLAVÍNA. Část by se vrátila na Starodejvickou a velká část by se naučila najíždět na městský okruh mimo Prahu a NEVJÍŽDĚT DO CENTRA A REZIDENČNÍCH ZÓN.
NECHCEME BÝT TRANZITNÍ OBLASTÍ. MY TADY ŽIJEME
Zcela souhlasím, tato původně pomocná komunikace je těžce zneužívána k tranzitu rezidenční dopravy.
Plně souhlasím s komentářem paní Veroniky Zapletalové.
Plný souhlas s komentářem paní Veroniky Zapletalové
Plný souhlas s komentáři Davida Martinka a Veroniky Zapletalové.
Souhlas s komentáři s Davida Martínka, Veroniky Zapletalové a Radek Věrčák
- zničí se les
- naruší se chráněná střešovická skála
- vzniknou zácpy jak na vjezdu tak na výjezdu ve Stamicové / Na Petřinách
- zvýší se hluk, přilehlé okolní domy budou neobyvatelné
- Petřiny a Veleslavín jsou propojené novým metrem - stačí dostavět záchytná parkoviště u stanic metra...
- nová výstavba nesmí způsobit nárust obyvatel, tak aby se doprava stala neřešitelnou
Naprosto souhlasim.
V posledních letech čteme o úšpěších úředníků při zklidňování dopravy v Praze 6 - "Postavili jsme metro až na Petřiny a do Motola, řidiči z Kladenska už nemusí sjíždět až do Dejvic", "Praha 6 je nově pražskou parkovací zónou, už nebude parkovištěm pro středočeské řidiče", "Byla posílena veřejná doprava z Rakovnicka a Kladenska do Prahy", "Kladensko je nově součástí Pražské integrované dopravy, na pražskou jízdenku dojedete z Kladna až na Václavák". Všechny tyto pracné a nákladné kroky, které opravdu naučily mnoho středočeských řidičů nechávat auto doma nebo alespoň na hranici Prahy, budou nyní devalvovány. Což takhle "Naskákejte zpátky do aut, zničeným Veleslavínem hladce projedete po nové estakádě"?!
Estakáda zabije vesnický ráz lokality, naruší pohodu a klid v celé lokalite, zejména rezidentům, kteří si žijí pokojne ve svých domech a téměř nad hlavou budou mít betonovou ozrutu by nastaly krušné časy.
Dobrý den, myslím si, že v lokalitě U potoka je Park Nový les nejdůležitější oblast. Nesouhlasím s výstavbou nové estakády na jeho území. Děkuji.
Bezohlednost developerů
Narůstající doprava způsobená povolováním staveb bez požadavků na navazující infrastrukturu
Rozšiřování firmy Přerost a Švorc, která za chvíli udělá z celého Starého Veleslavína parkoviště
Teplárna
K té bezohlednosti developerů - podívejte se, kdo za tím stojí. Vlastníkem pozemků staré teplárny je Nový Veleslavín a.s., která investuje nemalé prostředky do odstranění stávajících staveb aniž by měla k dispozici potřebná povolení pro novou výstavbu nebo vyřešenou dopravní obslužnost. Podívejte se dále do Obchodního rejstříku na vlastnickou strukturu této společnosti (úplný výpis) a potom třeba sem: http://www.metro.cz/praha-nesouhlasi-s-vyclenenim-miliardy-z-prazske-teplarenske-a-se-vznikem-dcerine-spolecnosti-ii3-/praha.aspx?c=A150924_123620_co-se-deje_lupo
Zásadně nesouhlasím s vykácením. Park Nový les je důležitou součástí lokality a z toho důvodu by měl být chráněn a zachován.
V Praze 6 bydlím kvůli lesům a parkům. Park Nový les je v této lokalitě důležitým prvkem. S výstavbou estakády zásadně nesouhlasím.
souhlasím s komentářem paní Zapletalové a pana Martínka
Vadi mi ryclost ridicu co nemysli. Retardery byly v ulici Pod Novym lesem dvakrat, vzdy v noci, demontovany a jejich casi hozeny do lesa a to v useku, kde nejsou chodniky. Je tam zvyseny pohyb chodcu primo ve vozovce a zejmena deti. Mame o ne strach.
A vadi i estakada.Tak si tak rikam, za koho vlastne Praha kope? Za me, jejiho obcana, nebo za auta? Ve svete je trend autum uz prilis neustupovat. Jejich dominance by mela byt regulovana i zde, zejmena ma-li to byt na ukor neceho tak vzacneho, cimz park Novy les bezpochyby je. Praha potrebuje spise rozsirovat plochu svych parku, nez betonovych ploch. Prepazeni Veleslavina a Noveho lesa tranzitni dopravou povazuji za kratkozrake a nepromyslene a velmi necitlive k prirode a obcanum Veleslavina a jeho historie. Moc prosim nedelejte to! Skody, ktere tim vzniknou, budou nevratne.
Jako navrh jineho reseni, souhlasim s alternativou pana Karla Snajdra.
Cenim si moznosti vyjadrit se. Dekuji.
Josef Polasek st.
Chci upozornit na vysokou rychost aut v ulici Pod Novym lesem. Je tu zona s omezenim rychlosti na 30km/hod a temer se nedodrzuje. Retarder na urovni lesa nepomaha, bylo by potreba zajistit funkcnejsimi systemy zpomaleni. Chybi chodnik, mame strach o deti.
Estakáda by byla zásadním narušením životního prostředí, které by se zprostředkovaně promítlo i do hodnoty stávajících nemovitostí v dotčené oblasti. Zvýšením již tak nepříjemného dopravního zatížení (zejména Veleslavínská a Pod Novým lesem, viz další komentáře) hrozí i další development v této lokalitě - přitom již nyní se můžeme přesvědčit o tom, jaké problémy přináší výstavba při ulici Veleslavínská mezi ulicemi Pod Dvorem a U Zámečku...a bude hůř, jakmile se nové byty prodají. Development "rozvojového území" teplárny i Strnadových zahrad je třeba zcela zastavit nebo minimalizovat ve prospěch zeleně a zařízení pro sport a volnočasové aktivity.
Co pozitivního nám přináší druhá přistávací dráha? Potřebuje Praha přijímat ještě větší množství lidí? Už teď letiště přepravilo více lidí než bylo původně plánované (15 000 000 lidí/2017). Při druhé přistávací dráze může dojít až k dvojnásobnému počtu cestujících přes Prahu.
Už v současné době je nedostačující infrastruktura a mpp infrastrukturu důsledně neřeší. Jak chce mpp dopravit přes Prahu 6 další miliony lidí za rok navíc? Jakým způsobem se dořeší doprava na letiště? Neřeší se doprava ani jakýkoli jiný veřejný zájem z výstavby paralelní dráhy.
Měla by se řešit regulace a stavět záchytná parkoviště na okraji Prahy. Mělo by se řešit napojení na středočeský kraj a navzájem spolupracovat. Praha 6 je transitním místem pro ty, kteří dojíždí do Prahy denně za prací z oblastí severozápadu Prahy, nicméně mpp to příliš nezohledňuje. Čím více lidí Praha láká, tím více se zhoršuje kvalita života Pražanů. Evropská ulice je již v současné době přetížená. Je třeba důsledně vyžadovat regulaci provozu, nikoli lákat další lidi.
My jsme rezidenti Prahy 6, měl by být dán větší důraz na rezidentní bydlení.
I toto můžete připomínkovat.
Co pozitivního nám přináší druhá přistávací dráha? Potřebuje Praha přijímat ještě větší množství lidí? Už teď letiště přepravilo více lidí než bylo původně plánované (15 000 000 lidí/2017). Při druhé přistávací dráze může dojít až k dvojnásobnému počtu cestujících přes Prahu.
Už v současné době je nedostačující infrastruktura a mpp infrastrukturu důsledně neřeší. Jak chce mpp dopravit přes Prahu 6 další miliony lidí za rok navíc? Jakým způsobem se dořeší doprava na letiště? Neřeší se doprava ani jakýkoli jiný veřejný zájem z výstavby paralelní dráhy.
Měla by se řešit regulace a stavět záchytná parkoviště na okraji Prahy. Mělo by se řešit napojení na středočeský kraj a navzájem spolupracovat. Praha 6 je transitním místem pro ty, kteří dojíždí do Prahy denně za prací z oblastí severozápadu Prahy, nicméně mpp to příliš nezohledňuje. Čím více lidí Praha láká, tím více se zhoršuje kvalita života Pražanů. Evropská ulice je již v současné době přetížená. Je třeba důsledně vyžadovat regulaci provozu, nikoli lákat další lidi.
My jsme rezidenti Prahy 6, měl by být dán větší důraz na rezidentní bydlení.
I toto můžete připomínkovat.
Kvalita života a životního prostředí lidí žijících v dané lokalitě – taková by měla být v dnešní době základní hlediska při posuzování jakékoli další zástavby včetně posilování dopravní infrastruktury. K tomu přistupují další hlediska jako jsou historické, architektonické, bezpečnostní apod, které rozebírá řada dalších komentářů.
Ze všech těchto hledisek je návrh dopravního propojení ulic Evropské a Na Petřinách, tzv. „ESTAKÁDY“, naprosto „mimo mísu“. Co dobrého přinese životnímu prostředí? Co dobrého přinese kvalitě života lidí pod ní žijících, či spíše dusících se a živořících? Jaký estetický prvek přinese další „Nuselský či Barrandovský most“ charakteru současné i historické zástavby, která je mimochodem v dochozí vzdálenosti od Pražského hradu a v oblasti, kudy dosud vede historicky chráněný hradní vodovod? Jaké zvýšení bezpečnosti přinesou dvě velké dopravní křižovatky dětem ze dvou základních škol, tří mateřských škol, nemocnici a poliklinice, které jsou v jejich těsné blízkosti? Kam se posune kvalita života ve vilové čtvrti, která by měla v 21. století žít pod mostem?
Člověku nad tím zůstává rozum stát. Jistě, možná řeknete, že zapomínám na tu řadu lidí z blízkého či vzdáleného okolí, kteří přijíždějí do Prahy za prací či za zábavou a kteří se potřebují pohybovat po čtyřech kolech co nejkratší cestou, a proto jim přece musíme postavit další silnice. Zapomínám taky na jednoho či dva soukromé investory a jejich potenciální zisky z další masivní výstavby bytů, jimž se o nich bez posílení dopravní infrastruktury může jen zdát. Zapomínám na mecenáše těchto investorů, kteří si za „malé všimné“ možná nekoupí několik z těch miliónových bytů. Ano, zapomínám, že i oni jsou „veřejnost“.
Proto je tedy tato navrhovaná stavba označována jako „veřejně prospěšná“ a proto ji máme platit z našich peněženek? Abychom si kvůli jejich zisku nechali ze svých peněz zničit životní prostředí a místo, kde bydlíme? Je toto veřejně prospěšné? Dělá si snad z nás, místních obyvatel, někdo srandu?
Domnívám se, že kapacita další bytové zástavby by měla zohledňovat stávající možnosti dopravní obslužnosti při dodržení limitů dopravy ve vilové čtvrti, ne diktovat posílení dopravní infrastruktury způsobem, který nejen že není ve veřejném zájmu, ale veřejný zájem ohrožuje. A navíc je v kontextu rezidenčního charakteru celé Prahy 6 naprosto ohyzdný.
Volám po UPŘEDNOSTNĚNÍ ZÁJMŮ MÍSTNÍCH OBYVATEL A DĚTÍ ze zdejších mateřských a základních škol: kultivaci zeleně a veřejného prostranství, REGULACI TRANZITNÍ DOPRAVY v rezidenční zástavbě, která v poslední době výrazně vzrostla, a s tím souvisejícím zvýšení bezpečnosti chodců, ochranu přírodních památek a kvality životního prostředí jako celku, zachování charakteru klidné rezidenční čtvrti. To všechno jsou oblasti, které si zasluhují pozornost a řešení. Ne vybudování estakády, které by vedlo pouze k prohloubení problémů v těchto oblastech a zároveň ke znemožnění jakéhokoliv jejich řešení, pokud nepovažujeme za řešení vystěhování celé oblasti. Navíc už jen úvaha o takové stavbě naprosto popírá současný trend vyvádět dopravu mimo město a ve městě naopak dopravu regulovat.
Prosím všechny rozumně uvažující bytosti, kterým není lhostejná kvalita života místních obyvatel včetně v dnešní době tolik potřebného uchování každého kousku přírody, nedovolte, aby svévole, jíž jsme svědky na vyšších politických místech, a upřednostňování partikulárních zájmů ovládly komunální úroveň.
Již před několika lety jsme s odborem dopravy diskutovali na téma zvyšující se tranzitní dopravy a nedodržování maximální povolené rychlosti v oblasti Veleslavína, konkrétně v ulici Pod Novým lesem, která je většinou řidičů využívána víceméně jako zkratka a částečné vyhnutí se provozu na Evropské. Mezi návrhy byly i návrhy regulace provozu prostřednictvím zjednosměrnění a zákazu vjezdu nákladních aut. Tento způsob regulace je v současnosti uplatňován v sousední oblasti Ořechovka, jejímž obyvatelům se takto úspěšně podařilo vrátit tranzitní dopravu z rezidenční oblasti zpět na hlavní tepny.
Přestože Veleslavín není tak prominentní čtvrtí jako Ořechovka, jeho rezidenční charakter by měl být respektován a chráněn stejně, jako je respektován a chráněn v sousední čtvrti.
Dovoluji si v této souvislosti znovu poznamenat, že návrh "odklonění" dopravy nad hlavy obyvatel rezidenční charakter Veleslavína naprosto popírá, natož aby ho respektoval a chránil. Tranzitní dopravě má z principu sloužit městský okruh, obyvatelům Prahy hlavní dopravní tepny a "vesnické" ulice pak primárně rezidentům dané čtvrti, resp. její "dopravní obsluze".
Nejvýznamnější problémy lokality U Potoka:
- Narůstající dopravní zátěž spojená s chybným plánem rozvoje dopravní infrastruktury (zejm. nekoncepční a problematický záměr výstavby dopravní propojky Slamicova - Kladenská)
- Bariéra územní prostupnosti - okrajem lokality prochází trať Dejvice - Ruzyně, která tvoří zásadní prostupní bariéru mezi lokalitou U Potoka a lokalitou Kladenská.
- Zápach - součástí lokality je funkční teplárna, jejíž zplodiny zamořují lokalitu zápachem zejména v období zimní inverze
Další problémy:
- Nedostatek kultivovaného veřejného prostranství, úzké chodníky a zároveň rychle jezdící auta.(podél hranice lokality)
- Nedostatek jakékoliv sociální i kulturní infrastruktury – DROBNÝ obchod, kavárna, restaurace, kino (bývalo), galerie, plácek pro sport, děti. Místem pro děti myslím důstojné jim odpovídající prostředí, ne klec s pískovištěm.
- Chybějící přechod přes vlakové koleje na cestě ústící mezi Veleslavínským zámkem a starou teplárnou na Kladenskou za kolejema, které denně přechází několik stovek lidí, z nichž velká část jsou děti, do sousedících škol, školek a k veřejné dopravě. V metropolitním plánu tento přechod vyznačen není. Je potřeba, aby tam přechod byl.
Rozhodně park Nový les. V žádném případě nemůže být údolí překlenuto mostem, estakádou. Doprava z Petřin na Veleslavín přes Ořechovku je dostačující. Nová silnice nikdy intenzitu dopravy neodčerpá, naopak ji navýší a do oblasti přivede. Zde by zvýšila hlukovou hladinu na neúnosnou míru. Navýšení dopravy zde by udělalo z oblasti tranzitní prostor a nejen z ní, auta by pak pokračovala přes Vokovice, kde Vokovická ulice už dnes kapacitu aut nezvládá a Staré Vokovice, coby obytná čtvrť definovaná jako zahradní město, také trpí nadměrnou dopravou.
Důležité je v plánu vůbec nezaznamenaná revitalizace a vyzvednutí z rour na povrch a celkové oživení okolí Hradního potoku, tedy potoku který od středověku zásoboval Pražský Hrad vodou (dříve Císařský potol). V oblasti vymezené názvem U Potoka, (který ale neexistuje), vedl podél jižního a východního okraje Veleslavínského zámku k ulici Nad Hradním potokem a podél ní k fungující teplárně a dál pod ní. Bylo to výletní místo s třešňovou alejí po obou stranách ulice. Jezdil tudy Masaryk na koni navštěvovat svou ženu Charlotu do léčebny ve Veleslavínském zámečku. Bylo by ideální vysázet opět po obou stranách ulice třešňovou alej s širokými chodníky a zelenými trávovými pruhy oddělujícími chodník od aut, lavičky a pod.
Příloha: Mapa, na které je zachycena část Císařského potoka z roku 1840.
Oblast obsahuje obrovskou plochu tzv brownfields, které jsou zaplněny vzrostlou zelení. Je třeba zachovat maximum zelených ploch a vytvořit systém zelených průchozích koridorů tak, aby bylo možné se napojit na koridor vedoucí od Hradu až do Divoké Šárky, který bude pěšky a cyklisticky bezmotorově průchozí a bude na sebe vázat aktivity příjemného nestresového života. Tyto pěší tepny města budou diferenciované jako v současné době silnice: hlavní třídy, cesty prvního druhého x tého stupně. Vznikne-li dostatek prostoru pro pěší, budou lidé chodit pěšky a na kolech, ubude aut. Lidé si zvyknou pohybovat se jinak než autem. (Starostka Paříže uzavírá v Paříži dlouhé úseky pro auta, otvírá je chodcům, cyklistům a hráčům petanque a chtěla by auta z města dostat úplně. Podobně jako jiné metropole např. Kodaň.)
Souhlasím...
Souhlasim!
Souhlasím
Souhlasím
Souhlasím!
Souhlasím. Stavět cokoliv na úkor mizející veřejné zeleně je špatně. Buďme rádi, že Praha 6 může dýchat.
Plně souhlasím se vším, co uvádí paní Zapletalová. Estakáda nic nevyřeší a bude drahá. Místo ní by se mělo vystavět záchytné parkoviště u stanice metra Veleslavín. Od roku 1951 bydlím Na Bateriích a často chodím směrem do Veleslavína a na koupaliště Džbán. Estakádu se zde opravdu nedokáži představit.
Souhlasím s paní Zapletalovou. S hrůzou sleduji, jak je zeleň v okolí likvidována, místo ní se staví příšerné kancelářské budovy, teď zrovna na křižovatce Evropské a Veleslavínské (AFI Europe).
Estakáda, která podle mne není potřebná, by byla další rána životnímu prostředí.
Souhlasím celým textem....
souhlasím
Zcela souhlasím s Veronikou Zapletalovou. I když by to bylo jako ve snu, pokud by se taková úprava Hradního potoka a jeho okolí včetně železnice povedla!
naprosto souhlasím !!!
Naprosto souhlasím s tím, co napsala paní Veronika Zapletalová.
souhlas
Souhlasím.
Souhlasím.
Presne souhlasim. Zachovat zelen, velmi rozvazne s novou zastavbou s vizi do budoucna-(nedostatek vody, rozpalene betonove plochy, vyska staveb), cyklostezky, rozsirovat zelene plochy a parky.
Souhlasím !
Souhlasím
souhlasím
Výstižněji to snad napsat ani nešlo. Naprostý souhlas!
Vzhledem k povaze lokality jsou nejdůležitějšími prvky ochrany velký podíl zeleně a klidový charakter území.
Konkrétně je třeba chránit
- stabilizovaný vesnický charakter území
- absence průjezdních tras
- ucelený lesní prostor se skalami mezi ulicemi Pod novým lesem a Na Petřinách
Souhlasím...
Souhlasím...
Souhlasim.
Souhlasím
Ticho a příroda doposud nezastavěných ploch, park Nový les, Střešovické skály, Hradní potok
Zcela souhlasím s následujícím:
Rozhodně park Nový les. V žádném případě nemůže být údolí překlenuto mostem, estakádou. Doprava z Petřin na Veleslavín přes Ořechovku je dostačující. Nová silnice nikdy intenzitu dopravy neodčerpá, naopak ji navýší a do oblasti přivede. Zde by zvýšila hlukovou hladinu na neúnosnou míru. Navýšení dopravy zde by udělalo z oblasti tranzitní prostor a nejen z ní, auta by pak pokračovala přes Vokovice, kde Vokovická ulice už dnes kapacitu aut nezvládá a Staré Vokovice, coby obytná čtvrť definovaná jako zahradní město, také trpí nadměrnou dopravou.
Důležité je v plánu vůbec nezaznamenaná revitalizace a vyzvednutí z rour na povrch a celkové oživení okolí Hradního potoku, tedy potoku který od středověku zásoboval Pražský Hrad vodou (dříve Císařský potol). V oblasti vymezené názvem U Potoka, (který ale neexistuje), vedl podél jižního a východního okraje Veleslavínského zámku k ulici Nad Hradním potokem a podél ní k fungující teplárně a dál pod ní. Bylo to výletní místo s třešňovou alejí po obou stranách ulice. Jezdil tudy Masaryk na koni navštěvovat svou ženu Charlotu do léčebny ve Veleslavínském zámečku. Bylo by ideální vysázet opět po obou stranách ulice třešňovou alej s širokými chodníky a zelenými trávovými pruhy oddělujícími chodník od aut, lavičky a pod.
Příloha: Mapa, na které je zachycena část Císařského potoka z roku 1840.
Oblast obsahuje obrovskou plochu tzv brownfields, které jsou zaplněny vzrostlou zelení. Je třeba zachovat maximum zelených ploch a vytvořit systém zelených průchozích koridorů tak, aby bylo možné se napojit na koridor vedoucí od Hradu až do Divoké Šárky, který bude pěšky a cyklisticky bezmotorově průchozí a bude na sebe vázat aktivity příjemného nestresového života. Tyto pěší tepny města budou diferenciované jako v současné době silnice: hlavní třídy, cesty prvního druhého x tého stupně. Vznikne-li dostatek prostoru pro pěší, budou lidé chodit pěšky a na kolech, ubude aut. Lidé si zvyknou pohybovat se jinak než autem. (Starostka Paříže uzavírá v Paříži dlouhé úseky pro auta, otvírá je chodcům, cyklistům a hráčům petanque a chtěla by auta z města dostat úplně. Podobně jako jiné metropole např. Kodaň.)
Naprosto souhlasím
Ano, to je presne.
Ticho a příroda doposud nezastavěných ploch, park Nový les, Střešovické skály, Hradní potok
Plný souhlas s komentářem paní Veroniky Zapletalové
Plně souhlasím s komentářem paní Veroniky Zapletalové.
Souhlasím s komentářem Veroniky Zapletalové.
Zachovávat vesnický ráz lokality, udržovat a rozvíjet stávající zelené plochy a vodní toky.
Rekultivace brownfields, neznamená hustou zástvbu vysokými budovami.
Souhlasím komentáři od Veroniky Zapletalové a Antonína Mejtského. V žádném případě nemůže být údolí překlenuto mostem, estakádou. Doprava z Petřin na Veleslavín přes Ořechovku je dostačující. Nová silnice nikdy intenzitu dopravy neodčerpá, naopak ji navýší a do oblasti přivede!
Je třeba zachovat maximum zelených ploch a vytvořit systém zelených průchozích koridorů.
Zachování vesnického charakteru území.
souhlasím
Nový les je velmi důležitý a tato oblast je pro její obyvatele atraktivní právě svou přírodou. S výstavbou estakády nesouhlasím.
“Park Nový les je jedním z nejdůležitějších prvků lokality a je potřeba jej chránit. S výstavbou estakády zásadně nesouhlasím.”
Park Nový les poskytuje spoustě lidem ve svém okolí klid, který je v Praze celkem vzácný,
a výstavba mostu, či estakády mi přijde jaksi absurdní, ještě když se jedná o takové území. Nejenom, že by místní obyvatelé přišli o tak krásné a příjemné prostředí, ale mně osobně by se to zdálo až ignorantské právě vůči místním, kteří s tím tak silně nesouhlasí.
Nový les je nejdůležitější dominantou lokality. Je třeba jej chránit za každou cenu už kvůli pískovcovým skalám a jeskyním, když už ne kvůli zeleni samotné. Výstavba estakády je naprosto ignorantský nápad znevažující zdejší životní prostředí, zvlášť když vezmeme v potaz, že poměrně nízký provoz umožňuje zcela dostačující dopravu mezi Evropskou a Petřinami přes Ořechovku či přes Liboc.
Souhlasim!
souhlasím
souhlasím
naprosto souhlasím
Daná lokalita patří k těm nejdůležitějším prvkům Prahy 6, proto je třeba jej chránit. Se stavbou estakády nesouhlasím.
Stavba estakády přes současný park Nový les je potenciální katastrofou pro charakter oblasti, v níž většina obyvatel bydlí právě kvůli klidu, jenž park nabízí. Stavba by byla brutálním zásahem do architektury i životů místních obyvatel, byť paradoxně současná doprava je naprosto dostačující. Park je zásadním prvkem oblasti a je důležité, aby jím zůstal i nadále.
Jsem proti zastavování přírodních ploch v Praze... Myslím, že už tak žijeme znečištěném ovzduší a proto je potřeba chránit i tu trošku zeleně, co nám zůstala.
Krasny les s piskovcovymi skalami, ktere tvori tak krehky ekosystem. Vystavba by toto prostredi naprosto zruinovala a navic si myslim, ze by bylo nutno odstranit obrovskou cast lesa. To preci nechceme...
Rozhodně nesouhlasím s výstavbou estakády na tomto území!!! Lidé chtějí žít v přírodě a zeleni, ne na betonovém staveništi!
Tento park je pro nás zásadní. Nechci, aby byla tato důležitá zeleň odstraněna a nahrazena estakádou.
Park Nový les je třeba chránit, jelikož patří k nejdůležitějším prvkům Prahy 6. Nesouhlasím s výstavbou estakády, která by narušila klid této oblasti a nepříznivě ovlivnila životy mnoha obyvatel.
Ráda chodím na procházky se svým psem. Nejradši ovšem do parků nebo, kde je aspoň trochu zeleně a právě Park Nový les je nejblíže mému obydlí. Proto zásadně nesouhlasím s výstavbou estakády. Příroda dává život a je potřeba ji chránit.
S propojením Veleslavína s Petřinami pomocí estakády přes park Nový les rozhodně nesouhlasím. Park je důležitou součástí lokality již kvůli pískovcovým skalám a zůstávající zeleni. Nemluvě o tom, jak by tento zásah narušil životy místních obyvatel, kdyby jim nad hlavami vyrostla další betonová stavba. Oblast je klidným místem určeným k obývání, které by narušil nejen způsobený hluk, ale i pravděpodobná zvýšenost dopravy (místo jejího snížení), což tento plán očividně opomíjí.
Naprosto souhlasím
Park Nový les je zásadně nejdůležitějším prvkem lokality a je třeba jej chránit. S výstavbou estakády nesouhlasím souhlasit.
Park Nový les je nejdůležitějším prvkem lokality a je třeba jej chránit. S výstavbou estakády zásadně nesouhlasím.
Nesouhlasím s výstavbou estakády. Park Nový les je třeba zachovat.
Zásadně nesouhlasím s kácením zdravé zeleně a následným zastavováním území estakádou. Zeleň je pro naši obec důležitá a měli bychom se snažit o její maximální zachování.
Plně souhlasím s názorem paní Veroniky Zapletalové.
S výstavbou estakády zásadně nesouhlasím!
Park Nový les je důležitým prvkem lokality, která je atraktivní právě pro svůj klidný ráz a zeleň. V žádném případě si proto nepřeji, aby se zde stavěla estakáda.
Jedním z nejdůležitějších prvků této lokality je právě park Nový les a je zapotřebí ho chránit. S plánovanou výstavbou estakády i proto zásadně nesouhlasím.
Doslechl jsem se, že se plánuje výstavba estakády z Veleslavína k Poliklinice Petřiny. Považuji rostlinný park v lokalitě, ve které bydlím za velmi důležitý. Proto jsem proti jakékoliv výstavbě, která by měla zapříčinit kácení stromů v tomto parku.
Děkuji za pochopení.
Dobrý večer,
Praha 6 byla dřív klidná část prahy, bydlím tady od narození a u plánované výstavby mám byt. Touto výstavbou se zásadně zhorší životní podmínky v okolí, proto s ní zásadně nesouhlasím.
Nechci mít nad hlavou nuselský most.
Ondřej Bárta
Pod Novým lesem 76a
Park nový les je důležitou součástí rezidenční čtvrti - zelená plocha snižuje hluk, prašnost, zlepšuje ovzduší. Při srážkách zadržuje vodu. Výstavba estakády by přinesla negativní dopady na celou lokalitu a na široké okolí - zvýšení hluku, prachu, emisí, zavedení tranzitní dopravy do rezidenční oblasti. Tyto jevy by se projevily i na Petřinách, ve Střešovicích, ve Veleslavíně,Vokovicích a dále. Tyto oblasti mají s nadměrnou dopravou problémy již nyní, není třeba je ještě zhoršovat.
Je to nejdulezitejsi co tu je. Jeden z hlavnich duvodu proc tu bydlime.
S výstavbou estakády zásadně nesouhlasím.
Park Nový les je nejdůležitějším prvkem lokality a je třeba jej chránit. S výstavbou estakády zásadně nesouhlasím.”
Park Nový Les je důležitým prvkem lokality. S výstavbou estakády zásadně nesouhlasím.
Určitě je potřebné zachovat park Nový les. Praha 6 je tak krásná právě pro tolik zeleně a je důležité toto chránit. S estakádou, která je v této lokalitě plánována ZÁSADNĚ nesouhlasím. Zhyzdí a zničí celou lokalitu!
Výstavba estakády by byla pro tuto přírodní oblast likvidační! Zeleň, přírodní dominanty a vesnický ráz tohoto zajímavého místa v Praze 6 je důležité zachovat pro budoucnost.
Nesouhlasím s výstavbou estakády. Tato lokalita je ojedinělá a stavbou by zcela zanikla jedinečnost tohoto území
zelené plochy by se v současné době měli více chránit a pro město a tuto část především, jsou zásádní. S výstavbou estakády rozhodně nesouhlasím.
S výstavbou estakády nesouhlasím, zachování lesa je pro oblast přínosnější.
Zásadně jako obyvatel přilehlé lokality NESOUHLASÍM. Klidné místo se zelení, parky a dokonce s místními lesy by nemělo být neustálým terčem plánovačů více dopravy / více aut. Klidové místo s vojenskou nemocnicí chcete proměnit ve frekventovanou spojku z Evropské. Odporné... Zásadně nesouhlasím...
Park Nový les je nejdůležitějším prvkem lokality a je třeba jej chránit. S výstavbou estakády zásadně nesouhlasím.
Park Nový les je nejdůležitějším prvkem lokality a je třeba jej chránit. S výstavbou estakády zásadně nesouhlasím.
Nesouhlasím se stavbou estakády, protože park Nový les je třeba zachovat, je místem odpočinku pro obyvatele a je důležité chránit zeleň v Praze, které stále ubývá.
Park Nový les je nejdůležitějším prvkem lokality a je třeba jej chránit. S výstavbou estakády zásadně nesouhlasím.
Jako obyvatel Petřin mám značné výhrady k výstavbě estakády a vykácení části lesa. Zeleň byla vždy velikým benefitem této části Prahy. Lidé zde zaplatili nemalé částky za byty jen proto, že tu bylo hodně zeleně, klid a na pražské poměry čistý vzduch. Takové téměř rezidenční bydlení na sídlišti a ve velkoměstě. Tato estakáda není jediným plánem, jak bydlení v této lokalitě jen a jen zhoršovat. Ubírat zeleň ve prospěch výstavby obytných komplexů, které budou mít za následek akorát zhoršení dopravní a parkovací situace (již tak tristní po otevření Blanky). Estakádu nechci a nemyslím si, že by byla zvláště potřebná. Zeleň je to, co v Praze potřebujeme uchovat, už takto jsme ohromným tepelným ostrovem, když si to tu postupně vykácíme, jak se tu asi bude žít nám všem?
Důležitost parku Nový Les je zásadní pro danou oblast a proto nesouhlasím s výstavbou estakády
Důležitost parku Nový Les je zásadní pro danou oblast a proto nesouhlasím s výstavbou estakády
Obytná zóna Ořechovky, Střešovic, Veleslavína a Petřin je unikátní svou venkovskou atmosférou s výborným spojením do centra. Parky jsou dominantou této oblasti a je třeba chránit celkový ráz této lokality. S výstavbou estakády zásadně nesouhlasím, bylo by to hrubým narušením oblasti.
Nový les je jeden z typických a cenných prvků lokality, ceněný místními obyvateli pro svůj charakter. Zeleň a klid, které jej charakterizují, jsou nepostradatelné a rozhodně by neměly ustupovat jakékoli výstavbě. Ta by znamenala naprosto zásadní porušení rázu lokality a zcela nevhodný zásah. Důrazně nesouhlasím s výstavbou plánované estakády.
Stavba této estakády by v negativním smyslu ovlivnila ráz této části města a především pak život zdejších obyvatel, zásadně s její výstavbou nesouhlasím.
Park Novy les vnimam jako uplne nejvic nejdulezitejsi prvek teto lokality.Zachovani prirody je zasadni pro dalsi kvalitni zivot vsech obyvatel lokality!!!!!!.Zasadne NESOUHLASIM s vystavbou estakady!!!!!!!!
Park Nový les je velmi důležitým prvkem této lokality, jelikož zeleň je třeba chránit všude v Praze. Rychle jí ubývá, vše se hustě zastavuje, ubývá světlo a přibývá stísněný prostorový pocit. Není kam jít si oddechnout a projít se. Zásadně tedy nesouhlasím s výstavbou estakády.
Zeleň v parku Nový les je zásadním prvkem, který alespoň částečně redukuje dopady rostoucí dopravní zátěže na životní prostředí v rezidenční oblasti. Rozhodně je žádoucí Nový les uchránit v plném rozsahu a intenzitu dopravního provozu postupně zmírňovat.
Veleslavínský zámeček
Uličky u zvoničky
Kaštanová alej v ulici Veleslavínská a pískovcový val
Pískovcový val a pás lesa. Estakáda, která je v návrhu nového MP zničí nejen to, ale i celé okolí této lokality i okolních lokalit vesnického charakteru.
Výstavbou eskapády se jednak zničí krásný les, ale také se naruší přirozenost místa a celkově příjemné ticho okolí. S výstavbou této eskapády zásadně nesouhlasíme!
Stromy i ostatní zeleň parku Nový les je zásadním a nepostradatelným prvkem v místní lokalitě. Naprosto nesouhlasím s výstavbou estakády.
Plně souhlasím s komentářem Veroniky Zapletalové!
Není co dodat.
!
Park Nový les je nejdůležitějším prvkem lokality a je třeba jej chránit. S výstavbou estakády zásadně nesouhlasím
Zásadně nesouhlasím s výstavbou estakády,která by negativně ovlivnila tuto lokalitu .
Park Nový les je třeba chránit a zachovat,ne ničit.
Park Nový les je nejdůležitějším prvkem lokality a je třeba jej chránit. S výstavbou estakády zásadně nesouhlasím.”
Nesouhlasím se stavbou estakády.
Nový les je nejdůležitější dominantou lokality. Je třeba jej chránit za každou cenu už kvůli pískovcovým skalám a jeskyním, když už ne kvůli zeleni samotné. Výstavba estakády je naprosto ignorantský nápad znevažující zdejší životní prostředí, zvlášť když vezmeme v potaz, že poměrně nízký provoz umožňuje zcela dostačující dopravu mezi Evropskou a Petřinami přes Ořechovku či přes Liboc.
Důležité jsou hlavně zelené plochy, které jsou pro Prahu 6 typické a obyvateli oblíbené. Je třeba je uchovávat a pečovat o ně, proto rozhodně nesouhlasím s výstavbou estakády z Veleslavína k poliklinice Petřiny, tedy zároveň i s odlesněním části těchto zelených ploch.
Zásadně nesouhlasím s výstavbou estakády. Park Nový les je nejvýznamnějším prvkem zeleně v dané lokalitě a jakýkoliv zásah do jeho integrity výrazně zhorší životní podmínky zdejších obyvatel.
Plán na výstavbu estakády spojující križovatku na Veleslavíně a Petřiny u Vojenské nemocnice zahrnuje i vykácení části parku Nový les. Park Nový les je důležitou součástí této lokality a neměl by být narušován, proto s výstavbou estakády rozhodně nesouhlasím.
S vystavbou estakady rozhodne nesouhlasim, Novy les je pro me velmi dulezitou soucasti teto lokality a je potreba ho chranit stejne jako vsechny ostatni prirodni oblasti, kvuli kterym tu zijeme!
Zeleň v této oblasti Prahy je pro mě jednou z jejích nejdůležitějších kvalit, proto jsem zásadně proti výstavbě estakády.
Prosím o ochranu parku Nový les, zásadně nesouhlasím s výstavbou estakády, jež by zásadně narušila charakter místa.
Zeleň a ticho.Zadržení vody v krajině zastavění asi moc nepomůže
Zachováni zeleně na Praze 6 a konkrétně parku Nový les považuji za zcela zásadní. Tato zeleň je jeden z hlavních důvodů, proč jsme se do této lokality přistěhovali. Nesouhlasím tedy s výstavbou estakády z Veleslavína k Vojenské nemocnice. Navíc ji považuji za zcela zbytečnou. Petřiny a Veleslavín jsou dostatečně propojeny, Praha 6 by se měla spíše soustředit na výstavbu parkovišt u stanic metra a ne na naporsto zbytečné posilování dopravy mezi těmit oblastmi, které jsou navíc dostatečně vhodně propojeny. Navíc tato zcela zbytečná stavba by zničila přesně to, co dělá tuto oblast příjemnou pro život.
Lokalitu, ve které žiji si cením především pro její unikátní přírodní reliéf - pískovcové skály, zalesnění a nízká zástavba. Důležitou složkou zdejší atmosféry je tolik cenný klid. Nepřeji si výstavbu estakády v těchto místech, neboť by došlo k znehodnocení všech těchto pozitiv a výraznému snížení životní úrovně.
Park Nový les je pro moji rodinu záruka odpočinku a určitého bezpečí...naopak výstavba estakády to vše narušuje a rozhodně nesouhlasím s její výstavbou.
Nejcennější na této lokalitě je klid zde panující, daný až neměstským charakterem oblasti s vysokým podílem zeleně. Proto považuji za přímo barbarský nápad návrh na propojení Veleslavína s Petřinami novou "dopravně významnou komunikací". Jsem přesvědčen o tom, že jakékoli posílení kapacity automobilové dopravy zničí to, čím je lokalita cenná, tj. klidné prostředí. Jako člověk, jež studoval mj. právě územní plánování, nechápu, jak může město 21. století mít záměr propojovat silnicemi (tj. automobilovou dopravou) části spojené metrem. Navrhuji raději rapidně zlepšit bezbariérovost přístupu do zastávky Nádraží Veleslavín a každopádně se i s ohledem na v Praze vzácnou kvalitu životního prostředí v lokalitě vyslovuji DŮRAZNĚ PROTI ZAMÝŠLENÉ VÝSTAVBĚ NOVÉ SILNIČNÍ KOMUNIKACI.
Tato oblast je jednou z nejoblíbenějších částí Prahy, ne pro turisty, ale zejména pro Pražany, ať již rodné nebo ty, kteří se v průběhu života v podstatě Pražany stali. Je tomu tak z toho důvodu, že tato oblast jako jedna z mála (ne-li jediná) v Praze poskytuje možnost života v tichém a klidném prostředí, v obklopení přírody. Zničení takové oblasti estakádou je noční můrou každého, kdo v ní bydlí a také každého, kdo se vydá za přírodou po náročném dni v práci. Pevně věřím, že pro Nový Les a okolí vše dobře dopadne a my budeme moci nadále trávit příjemné hlukem a prachem nerušené chvilky v přírodě.
Park Nový les považuji za důležitou součást svého okolí. Pojí se mi s ním skvělé vzpomínky a kdyby byl nějakým zásahem zničen, nevratně by zmizel charakteristický a kvalitní kus Prahy.
Tímto prohlašuji, že nesouhlasím s vykácením lesů Prahy 6 a s vystavěním estakády.
Zásadně nesouhlasím s plánovanou výstavbou estakády, která by naprosto zničila ráz krajiny, která je pro tuto lokalitu stěžejní a především by tristně negativním způsobem zasáhla do přírodního parku Nový les. Pokud bych přemýšlel o nákupu nemovitosti v takové lokalitě, estakáda by mě jistojistě odradila.
Plánovaná silnice v oblasti parku Nový les zasahující od Stamicovy ul. po sídliště Na Dlouhém lánu zcela naruší charakter lokality- jak park Nový les, tak obytnou zónu podél a při vyústění plánované silnice.
Přivede do oblasti další masivní dopravu, která se přelije v návaznosti na další již teď přetížené ulice ( Střešovická, Radimova, sekundárně Ve Střešovičkách, Sibeliova atd.)
Plánovaná eskapáda je zcela proti principům moderního urbanizmu, který odděluje dopravu a obytné zóny.
Zásadně nesouhlasím s plánovanou silnicí a narušením Parku Nový les.
Zásadně nesouhlasím s výstavbou estakády z Veleslavína na Petřiny směrem ke Stamicově ulici. Tato lokalita je ceněna mj. pro svůj relativní klid a tato stavba by zásadně proměnila její charakter. Bylo by nutné vykácet kus lesa, přišli bychom o další cenné zbytky zeleně v Praze.
Park Nový les je nejdůležitějším prvkem lokality a je třeba jej chránit. S výstavbou estakády zásadně nesouhlasím.
Zeleň v jakékoliv formě je třeba chránit. Proto zásadně nesouhlasím s výstavbou estakády mezi Veleslavínem a oblastí Petřin, která by se velmi negativně podepsala na celé lokalitě a zejména na parku Nový les.
Zkušenosti ukazují, že nové komunikace s velkou kapacitou přitáhnou do blízkých oblastí mnoho automobilů, které je dříve objížděly. Paradoxně se tak dopravní situace nezlepší, ale zhorší. I když sama nová komunikace má dostatečnou kapacitu a zvýšenou zátěž zvládne, návazné komunikace ji zpravidla nemají (viz problémy na výjezdech z tunelu Blanka). I jako laik si dokážu představit kalamitní situace na ulici Střešovické, která už dnes je ve špičkách ve směru k tunelům silně přetížena.
Navrhuji rozšíření PP Střešovické skály o oblast Nového lesa.
V Metropolit. plánu je Nový les, ale i PP Střešovické skály v hranicích širšího území označeného jako zastavitelné.
Je to cenná oblast rekreační a relaxační zóny bydlení, navrhuji rozšířit území přírodního parku Střešovické skály o oblast Nového lesa a dále vyjmout z oblasti zastavitelné.
Park Nový les je nejdůležitějším prvkem lokality a je třeba jej chránit. S výstavbou estakády zásadně nesouhlasím.
Navrhuji rekonstrukci zatím zachovalého úseku horního toku Veleslavínského/Dejvického potoka mezi jižním koncem ulice Nad Tratí a západním Na Rozdílu, který je přes přilehlé nevzhledné území určené k developerské výstavbě významnou relaxační oblastí pro oblast sídl. Na Dlouhém lánu.
Navrhuji dát tuhle podmínku k požadavkům pro případné developerské využití území bývalého Strnadova zahradnictví.
Za podstatný charakteristický prvek považuji les/zalesněnou stráň park Nový les oddělující horní části lokality (vojenská nemocnice) od dolní části lokality (směrem k Evropské ulici). Tento kus přírody v rámci města je dle mého názoru vhodné zachovat do budoucna. Rozhodně nesouhlasím s dalším budováním silničních komunikací přes park Nový les. Tato změna by měla pouze negativní dopady na charakter a kvalitu života v dané lokalitě, jakož i v lokalitách přilehlých, když vybudování silniční komunikace by přitáhlo značnou část dopravy směřující dále do tunelového komplexu Blanka. Dopravní obslužnost lokality je již za stávajícího stavu zabezpečena nadstandardně a zcela dostatečně.
Do parku Nový Les chodíme často s rodinou, a proto nesouhlasím s výstavbou estakády. Na Bělohorské bydlíme také z důvodu přístupu do parků a doufám, že to tak zůstane.
V Praze 6 jsem vyrostl, v dospelosti se ozenil a se zenou jsme koupili byt. To vse, protoze je tu klid, spousta zelene a vzduch je zde nejcistsi z cele Prahy.
Jsem zdesen, ze by se skrz park Novy les - toto zelene uzemi, ktere je cistickou vzdychu prilehlych ctvrti, mela stavet dalsi z obrich staveb, ktere navzdy znici to, co Prahu 6 dela zajimavou. Navic vsak do Prahy 6 privede dalsi transitni dopravu, vice aut a z uz takto pretizenych okolnich silnic privede jen dalsi auta.
Obe - Praha 6 i Praha mesto - by se misto obrich projektu mely zamerit na synchronizaci svetelnych krizovatek, odstraneni naprosto nesmyslnych redukci dvouproudych silnic do pruhu jednoho a misto sikanovani ridicu by se mela zavest verejna doprava zdarma a naopak dramaticky zpoplatnit dopravu automobilovou...
Prestanme stavet silnice pro auta a zacneme myslet na zivot a zdravi vlastnich lidi.
Diky!
Plánovaná silnice v oblasti parku Nový les, která má sahat od Stamicovy ulice po sídliště Na Dlouhém lánu, naruší zcela neblahým způsobem současný charakter a atmosféru lokality, a to jak klidovou zónu parku Nový les, tak obytnou zónu podél a při vyústění plánované silnice.
Silnice by přivedla do této lokality početnou automobilovou dopravu, která by nepřijatelně zatížila hlukem i zplodinami jak uvedenou zónu, tak další návazné ulice - Střešovickou, Radimovu, Sibeliovu a další.
Plánovaná silnice jde proti principům moderního urbanismu, které oddělují dopravu od obytných a rekreačních zón. Tyto principy jsou úspěšně uplatňovány např. v Rakousku či Finsku, zejména Vídeň by zde mohla sloužit jako příklad pro Prahu.
Z těchto důvodů zásadně nesouhlasím s plánovanou silnicí a narušením Parku Nový les.
Zcela zasadne nesouhlasim s planovanou vystavbou estakady, ktera vyzaduje kaceni stromu v parku Novy les! Je to pro mne jedno z nejkrasnejsich mist v mem bydlisti, ktere naopak potrebuje ochranu a ne zkazu kvuli jakekoliv stavbe.
Vážení,
jako obyvatelka Břevnova si denně uvědomuji privilegium žít v tak krásném prostředí, naprosto zásadní podíl na tom má příroda. Pro vedení Prahy 6 by měla být v dnešní době prioritou ochrana této krajiny a stejně jako v dalších světových metropolích spíše než odevzdávat město motoristům, jej s citem a smysluplně utvářet pro jeho obyvatele. Výstavba tzv. estakády, je v tomto ohledu megalomanský akt připomínající budovatelské cíle minulého režimu.
Poté, co Břevnov a Dejvice těžce utrpěly výstavbou a zprovozněním tunelu Blanka, bude plánovaná estakáda další nepřijatelnou ekologickou a dopravní zátěží pro Střešovice, Větrník a Petřiny. Je třeba tuto klidnou a zdravou lokalitu uchránit před dalším nadměrným automobilovým provozem.
Dobrý den, na Praze 6 většina lidí bydlí hlavně kvůli přírodě a zeleným plochám. Nechci aby se další z nich zastavovaly, navíc tam mají útočiště i zvířata, kterých jestli si všimnete, je na Praze 6 opravdu hodně, neustále vidím pobíhat kunu nebo zajíce přes ulici směrem k lesům.
Uvažuje se o stavbě mostu, který by tento přírodní skvost znehodnotil a zničil. Je to les uprostřed Prahy, doslova mezi domy. Klidová oáza všech obyvatel bydlících poblíž. A nikdo z nás si nepřeje o něj přijít, a už vůbec ne kvůli rušné komunikaci.
Aby byl Zamecek v majetku mesta Prahy, starost o nej aby mela Praha 6, zridit tam napriklad LDN, moznost vyuziti celeho parku pro pesi, odpocinkova zona.
Aby byl Zamecek v majetku mesta Prahy, starost o nej aby mela Praha 6, zridit tam napriklad LDN, moznost vyuziti celeho parku pro pesi, odpocinkova zona.
Tak si tak rikam, za koho vlastne Praha kope? Za me, jejiho obcana, nebo za auta? Ve svete je trend autum uz prilis neustupovat. Jejich dominance by mela byt regulovana i zde, zejmena ma-li to byt na ukor neceho tak vzacneho, cimz park Novy les bezpochyby je. Praha potrebuje spise rozsirovat plochu svych parku, nez betonovych ploch. Prepazeni Veleslavina a Noveho lesa tranzitni dopravou povazuji za kratkozrake a nepromyslene a velmi necitlive k prirode a obcanum Veleslavina a jeho historie. Moc prosim nedelejte to! Skody, ktere tim vzniknou, budou nevratne.
Jako navrh jineho reseni, souhlasim s alternativou pana Karla Snajdra.
Cenim si moznosti vyjadrit se. Dekuji.
Josef Polasek st.
Co pozitivního nám přináší druhá přistávací dráha? Potřebuje Praha přijímat ještě větší množství lidí? Už teď letiště přepravilo více lidí než bylo původně plánované (15 000 000 lidí/2017). Při druhé přistávací dráze může dojít až k dvojnásobnému počtu cestujících přes Prahu.
Už v současné době je nedostačující infrastruktura a mpp infrastrukturu důsledně neřeší. Jak chce mpp dopravit přes Prahu 6 další miliony lidí za rok navíc? Jakým způsobem se dořeší doprava na letiště? Neřeší se doprava ani jakýkoli jiný veřejný zájem z výstavby paralelní dráhy.
Měla by se řešit regulace a stavět záchytná parkoviště na okraji Prahy. Mělo by se řešit napojení na středočeský kraj a navzájem spolupracovat. Praha 6 je transitním místem pro ty, kteří dojíždí do Prahy denně za prací z oblastí severozápadu Prahy, nicméně mpp to příliš nezohledňuje. Čím více lidí Praha láká, tím více se zhoršuje kvalita života Pražanů. Evropská ulice je již v současné době přetížená. Je třeba důsledně vyžadovat regulaci provozu, nikoli lákat další lidi.
My jsme rezidenti Prahy 6, měl by být dán větší důraz na rezidentní bydlení.
I toto můžete připomínkovat.
Bydlím kousek od tohoto místa. Na zastávku Baterie chodím na tramvaj. Jsem rád, že tato část Prahy zůstala od dob výstavby Voj. nemocnice nedotčená. Je to hezký a klidný park podtrhující jedinečnost Prahy 6 jako rezidenční zelené čtvrti. Pískovcové obnažené skály jsou cenným připomenutím původního rázu krajiny.
Park Nový les je důležitým prvkem lokality a je třeba jej chránit. S výstavbou estakády, která by jej narušila zásadně nesouhlasím.
Souhlasím s komentáři Veroniky Zapletalové a Antonína Mejtského. Žádné další silnice v této oblasti, nic nevyřeší. Zachovat park Nový les.
== Souhrn ==
Vzhledem k povaze lokality jsou nejdůležitějšími prvky ochrany významný podíl zeleně a klidový charakter území.
Prioritně je třeba chránit
- Park Nový les - zejména v kontextu jeho zamýšlené devastace silniční propojkou
Dále je třeba chránit
- absenci tranzitní silniční infrastruktury
- stabilizovaný vesnický charakter území
== Podrobnosti ==
Nejcennější na této lokalitě je klid zde panující, daný až vesnickým charakterem oblasti s vysokým podílem zeleně. Proto obyvatelé považují za přímo barbarský nápad návrh na propojení Veleslavína s Petřinami novou "dopravně významnou komunikací". Jsou přesvědčeni o tom, že jakékoli posílení kapacity automobilové dopravy zničí to, čím je lokalita cenná, tj. klidné prostředí.
Profesionální specialisté na územní plánování považují za zcela chybný záměr propojovat silnicemi (tj. automobilovou dopravou) části spojené metrem. Odborně kvalitním návrhem pro zvýšení dopravní propustnosti je zlepšit bezbariérovost přístupu do zastávky Nádraží Veleslavín.
S ohledem na v Praze vzácnou kvalitu životního prostředí v lokalitě se vyslovují DŮRAZNĚ PROTI ZAMÝŠLENÉ VÝSTAVBĚ NOVÉ SILNIČNÍ KOMUNIKACE.
- Důraz se v lokalitě klade na automobilové zvýšení prostupnosti na úkor obyvatel, což považuji za hrubě chybné. Nesmyslné. Naopak je potřeba rozšíření chodníků a prostoru pro pěší, na úkor aut, lokalita je popsána jako obytná.
- Vidím dvě velké zastavitelné plochy, ale mimo zastavitelnosti bloků naprosto nedostatečně určené jak. Chybí podrobnější regulační a zastavovací plán. Jako velmi kvalitní vidím plán z r. 1930, viz příloha výš.
Souhlasím s: - Důraz se v lokalitě klade na automobilové zvýšení prostupnosti na úkor obyvatel, což považuji za hrubě chybné. Nesmyslné. Naopak je potřeba rozšíření chodníků a prostoru pro pěší, na úkor aut, lokalita je popsána jako obytná.
Souhlasím...
Souhlasím.
Souhlasím
souhlasím
Jednoznačný souhlas s paní Zapletalovou!
Zcela souhlasím.
Stávající verze metropolitního plánu vymezuje v lokalitě heterogenní typ struktury, který je v zásadním rozporu se stávající vesnickou strukturou lokality.
- Důraz se v lokalitě klade na automobilové zvýšení prostupnosti na úkor obyvatel, což považuji za hrubě chybné. Nesmyslné. Naopak je potřeba rozšíření chodníků a prostoru pro pěší, na úkor aut, lokalita je popsána jako obytná.
- Vidím dvě velké zastavitelné plochy, ale mimo zastavitelnosti bloků naprosto nedostatečně určené jak. Chybí podrobnější regulační a zastavovací plán. Jako velmi kvalitní vidím plán z r. 1930, viz příloha výš.
Souhlasím. Doprava je velký problém a MPP plánuje dopravní stavby, které tuto situaci ještě zhorší. Nijak nebere ohled na místní obyvatele, kteří zde žijí.
souhlasim!
Nesmyslný cíl lokality v extrémním navýšení dopravy, zcela nejasné zastavení transformačních ploch.
Nesmyslný cíl lokality v extrémním navýšení dopravy, zcela nejasné zastavení transformačních ploch.
Plný souhlas s komentářem paní Veroniky Zapletalové
Plně souhlasím s komentářem paní Veroniky Zapletalové.
Plně souhlasím s komentářem Veroniky Zapletalové.
Souhlas komentářem Veroniky Zapletalové.Důraz se v lokalitě klade na automobilové zvýšení prostupnosti na úkor obyvatel. Naopak je potřeba rozšíření chodníků a prostoru pro pěší, na úkor aut, lokalita je popsána jako obytná.
Souhlasím s komentářem Veroniky Zapletalové
...a nejednoznačný, cituji :
CÍLOVÝ CHARAKTER LOKALITY
Dotvorit a posilovat cílový charakter zastavitelné, stabilizované,
obytné lokality U Potoka se strukturou heterogenní (???).
Lokalita U Potoka je vymezena jako lokalita predmestí s heterogenní
strukturou. Cílem navržených regulativu je zachování prostorového
usporádání, rozvíjení ruznorodosti (???co se tím myslí??? různorodost je i fabrika v lokalitě anebo shoping centrum...), v transformacní ploše naplnení
potenciálu plochy a posílení težište lokality (????), zvýšení prostupnosti územím
smerem na sever k sousedním lokalitám Kladenská a Buštehradská dráha,
posílení prostupnosti lokality skrz místní park Nový les u vojenské
nemocnice a Strešovické skály, napojení cestní síte parku na stávající i
vzniklé verejné prostranství lokality. (???? to je ta estakáda přes les???)
SOUHLAS!!!
Totalne souhlasim!
Mám se vyjádřit k tomu, že součástí nového MP je návrh Estakády Petřiny - Evropská? Takže likvidace lokalit U Potoka, Starý Veleslavín, Veleslavín a několika dalších... to je ta společná vlastnost lokality, kterou ji přisoudil nový Metropolitní plán? Tak s tím tedy absolutně nesouhlasím a požaduji odstranění návrhu estakády z MP !
souhlasím s komentářem paní Zapletalové
Souhlasím
Souhlasím
POŽADAVEK NA ZMĚNU:
- požadujeme změnu struktury na VESNICKOU STRUKTURU (05), která odpovídá skutečnému vymezujícímu charakteru lokality
SOUČASNÝ STAV - v souladu s textovou částí odůvodnění a v souladu s listem lokality 121 je lokalita je vymezena charakteristikou využití:
- Zastavitelná
- heterogenní struktura (04) - neodpovídá skutečnému charakteru lokality
- obytné využití
- stabilizovaná
- V principu je plán příliš „rozškubán“ na malé kousky, které ale v reálu nejsou oddělené. Není možné odděleně pracovat s prostorem staré teplárny, Buštěhradskou dráhou (v projektu nezakrytou?!), Starým Veleslavínem, a dopravním uzlem Nový Veleslavín spolu s Evropskou a Vokovicemi. Toto chápu jako celek. Celek v současné době drasticky dopravou rozdělený, tím zraněný. Ale celek.
- Minimálně oblast bývalé teplárny Veleslavín (nyní v demolici) by měla být zařazena do oblasti Starý Veleslavín a reagovat tak na své bezprostřední okolí, tedy původní obytnou zachovalou vesnickou zástavbu a zámek. Jako předěl oblasti vnímám fungující teplárnu. Jihozápadní část pozemku staré teplárny by měl investor v rámci projektu zachovat jako veřejně přístupnou zelenou plochu, park, odborně "plácek", který by spojoval nově vzniklou zástavbu na místě staré teplárny a starou původní malebnou vesnickou zástavbu Veleslavína..
souhlasím
Souhlasim!
Presne tak! Souhlasim. Toto rozdrobeni skodi celkovemu vnimani Veleslavinu jako celku.
Souhlasím
souhlasím
Východní hranice lokality je vymezená nesprávně, protože rozděluje ucelenou lokalitu Ořechovka.
Správná hranice lokality U Potoka je položena více na západ ohraničená linií:
- ulice Pod novým lesem
- východní konec Zahradnictví Chládek (ulice Střešovická)
- ulice Na Dračkách
- ulice Za Průsekem
- ulice Cukrovarnická
- a dále v původní linii na sever k trati Dejvice - Ruzyně
Současné přiřazení k lokalitě U potoka je poněkud zvláštní. Již z mapy je totiž evidentní, že se problematika výstavby na území staré teplárny této lokality netýká.
Není možné odděleně pracovat s prostorem staré teplárny, Buštěhradskou dráhou (v projektu nezakrytou?!), Starým Veleslavínem, a dopravním uzlem Nový Veleslavín spolu s Evropskou a Vokovicemi. Toto chápu jako celek. Celek v současné době drasticky dopravou rozdělený, tím zraněný. Ale celek.
- Minimálně oblast bývalé teplárny Veleslavín (nyní v demolici) by měla být zařazena do oblasti Starý Veleslavín a reagovat tak na své bezprostřední okolí, tedy původní obytnou zachovalou vesnickou zástavbu a zámek. Jako předěl oblasti vnímám fungující teplárnu. Jihozápadní část pozemku staré teplárny by měl investor v rámci projektu zachovat jako veřejně přístupnou zelenou plochu, park, odborně "plácek", který by spojoval nově vzniklou zástavbu na místě staré teplárny a starou původní malebnou vesnickou zástavbu Veleslavína..
Souhlasím...
Souhlasím...
souhlasím s panem Mejtským
Souhlasim!
Ano presne. Souhlasim.
Souhlasím s výše uvedeným komentářem!
Rozštěpení území na jednotlivé (zdánlivě nesouvisející) lokality umožňuje nenahlížen na území jako celek. Tudíž lze "nabourat" jakoukoli rozumnou urbanistickou rozvahu a natlačit do jednotlivých lokalit věci, které by území jako celek na první pohled NESNESLO.
souhlasím
Samozřejmě, následovně:
Přiřadit pozemek staré teplárny k lokalitě Starý Veleslavín
Plný souhlas s komentářem paní Veroniky Zapletalové
Plně souhlasím s komentářem paní Veroniky Zapletalové.
Stará teplárna by měla bý v lokalitě Starý Veleslavín a Buštěhradská dráha se musí řešit jako celek, tak jako součást lokality, kterou prochází.
Navrhuji vyjmutí lesního porostu na severním okraji Petřin (mezi ulicemi Nad stanicí a Šumberova, na západě pak až Libockému rybníku) ze zastavitelné oblasti a udržovat ji nadále jako rekreační/relaxační oblast.
Navrhuji změnu statutu plochy Šafránka a Pod Ladronkou na nezastavitelnou a přidružit k metropolitnímu parku Ladronka.
Odůvodnění- jde o přirozené pokračování zelené plochy, četně využívané.
Navrhujeme úpravy hranic lokality:
1. Vyjmutí části oblasti Ořechovka
2. Vyjmutí staré teplárny
ad 1) Východní hranice lokality je vymezená nesprávně, protože rozděluje ucelenou oblast Ořechovka.
Navrhujeme hranice lokality U Potoka položit více na západ v souladu s linií:
- ulice Pod novým lesem
- východní konec Zahradnictví Chládek (ulice Střešovická)
- ulice Na Dračkách
- ulice Za Průsekem
- ulice Cukrovarnická
- a dále v původní linii na sever k trati Dejvice - Ruzyně
ad 2) Oblast bývalé teplárny Veleslavín (nyní v demolici) by měla být zařazena do oblasti Starý Veleslavín a reagovat tak na své bezprostřední okolí, tedy původní obytnou zachovalou vesnickou zástavbu a zámek. Jako předěl oblasti vnímám fungující teplárnu. Jihozápadní část pozemku staré teplárny by měl investor v rámci projektu zachovat jako veřejně přístupnou zelenou plochu, park, odborně "plácek", který by spojoval nově vzniklou zástavbu na místě staré teplárny a starou původní malebnou vesnickou zástavbu Veleslavína.
- Nesouhlasím s vymezením zastavitelností stavebního bloku 60% v oblasti staré teplárny, zástavba je příliš hustá,,bydlení a život vůkol znehodnocuje.
- Oblast staré teplárny je vyznačena jako heterogenní zastavitelná struktura obytná, ale ale vše ostatní "e nestanovuje". To je příliš obecné. Upřesnit.
- Ideální by bylo v oblasti U Potoka vytvořit Stromovku Prahy 6, jak už jednou bylo plánováno, vzhledem k neřešitelné dopravní obslužnosti.
- Cituji pana Vladana Hodka z lokality k Dlabačovu: Vymezení nestavebních bloků definuje veřejný prostor. Regulativy zastavitelného území jsou velice obecné. To co je veřejným zájmem a důležité pro správnou funkci území a musí být jasně vymezeno, aby především státní správa měla funkční nástroj podle kterého bude schopna dodržování pravidel vymoci. Pokud to uspořádání prostorů umožňuje bylo by dobré vymezovat nezastavitelné osy, koridory a průhledy, které jednotlivé zelené plochy mezi sebou propojí jako bezpečný prostor, do kterého je možné umísťovat komunikace pro chodce a cyklisty.
Doporučuji proto vymezit nestavební blok ne pouze jako náměstí, ale šířeji tak, aby došlo k vymezení nezastavitelného území.
Souhlasím.
- Nesouhlasím s vymezením zastavitelností stavebního bloku 60% v oblasti staré teplárny, zástavba je příliš hustá,,bydlení a život vůkol znehodnocuje.
- Oblast staré teplárny je vyznačena jako heterogenní zastavitelná struktura obytná, ale ale vše ostatní "e nestanovuje". To je příliš obecné. Upřesnit.
- Ideální by bylo v oblasti U Potoka vytvořit Stromovku Prahy 6, jak už jednou bylo plánováno, vzhledem k neřešitelné dopravní obslužnosti.
Souhlasím.
souhlasím
Souhlasim!
Souhlasím! Nač budovat "králíkárny" v oblasti, kde převažuje bydlení v malých domech se zahradami?
Souhlasím. Vzhledem k nedostatečné dopravní obslužnosti lokality staré teplárny, dané zejména velikostí ulic Nad hradním potokem, Veleslavínská a Adamova, není z metropolitního plánu patrné, jakým způsobem bude řešeno navýšení každodenního provozu cca. 600 nových automobilů nových rezidentů...
Ano presne, souhlasim.
- Nesouhlasím s vymezením zastavitelností stavebního bloku 60% v oblasti staré teplárny, zástavba je příliš hustá,,bydlení a život vůkol znehodnocuje.
- Oblast staré teplárny je vyznačena jako heterogenní zastavitelná struktura obytná, ale ale vše ostatní "e nestanovuje". To je příliš obecné. Upřesnit.
- Ideální by bylo v oblasti U Potoka vytvořit Stromovku Prahy 6, jak už jednou bylo plánováno, vzhledem k neřešitelné dopravní obslužnosti.
- Cituji pana Vladana Hodka z lokality k Dlabačovu: Vymezení nestavebních bloků definuje veřejný prostor. Regulativy zastavitelného území jsou velice obecné. To co je veřejným zájmem a důležité pro správnou funkci území a musí být jasně vymezeno, aby především státní správa měla funkční nástroj podle kterého bude schopna dodržování pravidel vymoci. Pokud to uspořádání prostorů umožňuje bylo by dobré vymezovat nezastavitelné osy, koridory a průhledy, které jednotlivé zelené plochy mezi sebou propojí jako bezpečný prostor, do kterého je možné umísťovat komunikace pro chodce a cyklisty.
Doporučuji proto vymezit nestavební blok ne pouze jako náměstí, ale šířeji tak, aby došlo k vymezení nezastavitelného území.
Souhlasím.
Souhlasím.
Vždy je složité se vypořádat se zátěží minulosti, kterou určitě lokalita této teplárny je.
Ale z druhé strany využití tohoto místa ke kumulaci bytových jednotek (dnes již v blízkosti metra, takže dobře prodejných bytových jednotek) bez ohledu na stávající charakter území a jeho zástavby je tak trochu necitelné (nechtě jsem psát "zlatokopecké").
60% zastavitelnosti této plochy je velice mnoho. Kde je prostor na nějakou tu objekty propojující parkovou zeleň doplňující a vyzdvihující charakter okolí.
Nesouhlasím s 60% zastavitelností. Navíc bloky vícepatrových bytových domů vznikli již před zámečkem. Není potřeba je "tlačit" i za něj.
Území vůbec nezachovává pěší trasu ulice U Zámečku směrem k Alžírská, která by konečně po moha letech (až "zahrabou" Buštěhradskou dráhu) mohla být bez rizika pro chodce obnovena.
Souhlasím.
Souhlasím
Plný souhlas s komentářem paní Veroniky Zapletalové
Plně souhlasím s komentářem paní Veroniky Zapletalové.
Souhalsím s komnetářem paní Veroniky Zpaletalové a pana Antonína Mejtského.
Souhalsím s komnetářem paní Veroniky Zpaletalové a pana Antonína Mejtského.
Plný souhlas s komentářem paní Veroniky Zapletalové
- Nesouhlasím s vymezením zastavitelností stavebního bloku 60% v oblasti staré teplárny, zástavba je příliš hustá,,bydlení a život vůkol znehodnocuje.
- Oblast staré teplárny je vyznačena jako heterogenní zastavitelná struktura obytná, ale ale vše ostatní "nestanovuje". To je příliš obecné. Upřesnit.
- Ideální by bylo v oblasti U Potoka vytvořit Stromovku Prahy 6, jak už jednou bylo plánováno, vzhledem k neřešitelné dopravní obslužnosti.
- Cituji pana Vladana Hodka z lokality k Dlabačovu: Vymezení nestavebních bloků definuje veřejný prostor. Regulativy zastavitelného území jsou velice obecné. To co je veřejným zájmem a důležité pro správnou funkci území a musí být jasně vymezeno, aby především státní správa měla funkční nástroj podle kterého bude schopna dodržování pravidel vymoci. Pokud to uspořádání prostorů umožňuje bylo by dobré vymezovat nezastavitelné osy, koridory a průhledy, které jednotlivé zelené plochy mezi sebou propojí jako bezpečný prostor, do kterého je možné umísťovat komunikace pro chodce a cyklisty.
Doporučuji proto vymezit nestavební blok ne pouze jako náměstí, ale šířeji tak, aby došlo k vymezení nezastavitelného území.
Vždy je složité se vypořádat se zátěží minulosti, kterou určitě lokalita této teplárny je.
Ale z druhé strany využití tohoto místa ke kumulaci bytových jednotek (dnes již v blízkosti metra, takže dobře prodejných bytových jednotek) bez ohledu na stávající charakter území a jeho zástavby je tak trochu necitelné (nechtě jsem psát "zlatokopecké").
60% zastavitelnosti této plochy je velice mnoho. Kde je prostor na nějakou tu objekty propojující parkovou zeleň doplňující a vyzdvihující charakter okolí.
souhlasím
Povolit 60% zastavitelnost je často velmi přehnané !!
Vymezení nestavebních bloků definuje veřejný prostor. Regulativy zastavitelného území jsou velice obecné. To co je veřejným zájmem a důležité pro správnou funkci území a musí být jasně vymezeno, aby především státní správa měla funkční nástroj podle kterého bude schopna dodržování pravidel vymoci. Pokud to uspořádání prostorů umožňuje bylo by dobré vymezovat nezastavitelné osy, koridory a průhledy, které jednotlivé zelené plochy mezi sebou propojí jako bezpečný prostor, do kterého je možné umísťovat komunikace pro chodce a cyklisty.
Doporučuji proto vymezit nestavební blok ne pouze jako náměstí, ale šířeji tak, aby došlo k vymezení nezastavitelného území.
Nesouhlasím s vymezením zastavitelností 60 %. Lokalita by měla přirozeně navazovat na ráz zahradního města typický pro Ořechovku a domky v ulici Pod Novým lesem.
Požadujeme změny vymezení stability pro transformační plochu 411/121/2170. Požadovaná zastavitelnost stavebního bloku:
- bloky do 4000m2: 45%
- bloky od 4000 do 12000m2: úměrně
- bloky od 12000m2: 20%
V oblasti staré teplárny při jihozápadní straně měl být vymezen i nestavební blok, veřejný volný prostor navazující na vesnickou zástavbu Starého veleslavína. Jestli developer chce stavět, je potřeba, aby splnil i určité požadavky veřejné prospěšnosti.
Stejně tak v oblasti Strnadova zahradnictví.
Souhlasím.
Souhlasím.
Souhlasím.
Souhlasím.
Souhlasím.
Souhlasím.
Vymezení pravidel, kdy je možné stavět. To na novém MP zcela chybí.
Nestavební bloky v oblasti chybí.
Plný souhlas s komentářem paní Veroniky Zapletalové
Plně souhlasím s komentářem paní Veroniky Zapletalové.
Pravděpodobně není respektováno ochranné pásmo dráhy 30 metrů na každou stranu od krajní koleje od nově plánované zástavby..
Plný souhlas s komentářem paní Veroniky Zapletalové
V oblasti staré teplárny při jihozápadní straně měl být vymezen i nestavební blok, veřejný volný prostor navazující na vesnickou zástavbu Starého veleslavína. Jestli developer chce stavět, je potřeba, aby splnil i určité požadavky veřejné prospěšnosti.
V oblasti staré teplárny při jihozápadní straně měl být vymezen i nestavební blok, veřejný volný prostor navazující na vesnickou zástavbu Starého veleslavína. Jestli developer chce stavět, je potřeba, aby splnil i určité požadavky veřejné prospěšnosti.
Pokud nestanoví nový MP závazná pravidla bude v budoucnosti tato metodika zneužívána developery !!
Ano, presne tak, souhlasim.
Plný souhlas s komentářem pana Heraina
Plně souhlasím s komentářem pana Martina Heraina.
Souhlasím s komentářem pana Heraina.
Souhlasím s komentářem pana Heraina.
Tyto čtverce jsou zavádějící. Výstavba z poslední doby, která situaci v lokalitě komplikuje a hyzdí, se stane standardem a precedentem pro výstavbu podobných staveb v okolních čtvercích, kde vyrostly výškové budovy. Konzultace s místními obyvateli je bezpodmínečně nutná pro to, aby nebyla lokalita vydaná napospas developerům ! Je zohledňován reliéf krajiny? Podle všeho určitě ne vždy ! Zohledňovat !!
Není možné než zcela souhlasit.
Souhlasím. Odstrašujícím příkladem je nově vznikající areál v ul. Veleslavínská (U zámečku) - na místě bývalé ZUŠ, kde krajní dům zasahuje do chodníku...
Souhlasím. Odstrašujícím příkladem je nově vznikající areál v ul. Veleslavínská (U zámečku) - na místě bývalé ZUŠ, kde krajní dům zasahuje do chodníku...
Souhlasím. Odstrašujícím příkladem je nově vznikající areál v ul. Veleslavínská (U zámečku) - na místě bývalé ZUŠ, kde krajní dům zasahuje do chodníku...
Souhlasím. Odstrašujícím příkladem je nově vznikající areál v ul. Veleslavínská (U zámečku) - na místě bývalé ZUŠ, kde krajní dům zasahuje do chodníku...
Souhlasím. Odstrašujícím příkladem je nově vznikající areál v ul. Veleslavínská (U zámečku) - na místě bývalé ZUŠ, kde krajní dům zasahuje do chodníku...
Souhlasím. Odstrašujícím příkladem je nově vznikající areál v ul. Veleslavínská (U zámečku) - na místě bývalé ZUŠ, kde krajní dům zasahuje do chodníku...
Souhlasím. Odstrašujícím příkladem je nově vznikající areál v ul. Veleslavínská (U zámečku) - na místě bývalé ZUŠ, kde krajní dům zasahuje do chodníku...
Souhlasím. Odstrašujícím příkladem je nově vznikající areál v ul. Veleslavínská (U zámečku) - na místě bývalé ZUŠ, kde krajní dům zasahuje do chodníku...
Souhlasím. Odstrašujícím příkladem je nově vznikající areál v ul. Veleslavínská (U zámečku) - na místě bývalé ZUŠ, kde krajní dům zasahuje do chodníku...
Souhlasím. Odstrašujícím příkladem je nově vznikající areál v ul. Veleslavínská (U zámečku) - na místě bývalé ZUŠ, kde krajní dům zasahuje do chodníku...
Souhlasím. Odstrašujícím příkladem je nově vznikající areál v ul. Veleslavínská (U zámečku) - na místě bývalé ZUŠ, kde krajní dům zasahuje do chodníku...
Souhlasím. Odstrašujícím příkladem je nově vznikající areál v ul. Veleslavínská (U zámečku) - na místě bývalé ZUŠ, kde krajní dům zasahuje do chodníku...
Souhlasím. Odstrašujícím příkladem je nově vznikající areál v ul. Veleslavínská (U zámečku) - na místě bývalé ZUŠ, kde krajní dům zasahuje do chodníku...
Souhlasim s vami. Raz Veleslavina uz tak zacina byt uplne jiny nez byval....
Použití této metodiky bude zneužíváno !
Ke koeficientům výškové regulace nejsou výhrady.
Existuje nejistota ohledně účelnosti použité metodiky stanovení výškové regulace ve čtvercích 100mx100m
- Důsledně nesouhlasíme s cílovým popisem lokality, kterým je pro oblast posílení, prostupnosti lokality skrz místní park Nový les u Vojenské nemocnice a Střešovické skály, tedy návrh propojení Petřiny Veleslavín skrze estakádu.
- V oblasti jsou dvě velké lokality zastavitelné obytné transformační plochy, ke kterým nejsou žádné informace mimo zastavitelnost, není vůči čemu se vymezit. Upřesnit. Chybí vše: nezastavitelné bloky pro veřejnost, místní dopravní dostupnost, systém a rozloha pěšícha cyklistických cest, sociální, kulturní, sportovní vybavení , jeho minimální rozsah.
Souhlasím.
Souhlasím
Zcela souhlasím.
Zcela souhlasím.
Zcela souhlasím.
Zcela souhlasím.
Zcela souhlasím.
Zcela souhlasím.
Zcela souhlasím.
Zcela souhlasím.
Zcela souhlasím.
Zcela souhlasím.
Zcela souhlasím.
Take uplne souhlasim!
Souhlasím! Jde o zásadní komentář!
Bydlím na hranici Ořechovky a Dejvic. Jako obyvatel Prahy 6 konstatuji následující:
- Priority plánu jsou auta a prostavěné miliardy bez ohledu na občany.
- Významnou část VPS může za veřejně prospěšné označit jen někdo, kdo v Praze 6 nikdy nebyl.
- Vedení Prahy tvrdošíjně věří, že další a další dopravní stavby vyřeší kritickou dopravní situaci Prahy vytvářenou další a další bytovou a komerční výstavbou v Praze.
- Plán vůbec nereflektuje zhoršující se životní prostředí, nepodporuje chodce a cyklisty, investice do MHD znehodnocuje paralelními investicemi do automobilové dopravy.
- Praha postrádá vizi.
Souhlasim s panem Charvatem.
Viděl jsem 2 návrhy
a) se smyčkou
b) Přímá cesta - tak, jak je zakreslena jako návrh v novém Metropolitním plánu
Návrh estakády, která by se, podle Metropolitního plánu, měla nacházet i nad lokalitou U potoka, je absolutně nepřijatelná. Je tolik důvodů proč je tato myšlenka špatná až nesmyslná, že si říkám, že ji snad nikdo ani nemůže myslet vážně a jedná se pouze o hloupý žert. Zlepšení dopravní situace lze v této lokalitě realizovat i jinými, méně agresivními a
levnějšími způsoby než tímto navrhovaným megalomanským projektem. Už například zahloubení železnice mezi Dejvicemi a Veleslavínem, které je sice dlouhodobě slibované, ale nový Metropolitní plán na tuto skutečnost poněkud zapomněl a nezmiňuje ji. Toto zahloubení by umožnilo mimoúrovňový přejezd železniční trati ve Veleslavíně, který dnes způsobuje dopravní problémy. Po zúžení některých hlavních silnic procházejících Prahou 6 o jeden pruh a přitom uvažovat o výstavbě estakády procházející nad a zástavbou rodinných domů a to i v lokalitách, které mají vesnický charakter, nepovažuji za soudné. Výsledkem výstavby by bylo zohyzdění celé lokality U potoka a všech lokalit přilehlých a zasažených, navýšení dopravní zatíženosti, a to nejen v oblasti nájezdu / výjezdu u Vojenské nemocnice i na Kladenské, zhoršení životního prostředí zasažených oblastí, pouhé přesunutí problému s dopravou na jiné místo než jsou dnes, protože návrh opět ignoruje navazující dopravní infratrukturu, a také nebezpečné umístění velkého dopravního uzlu v bezprostření blízkosti mateřské a základní školy. Opravdu někdo vážně uvažuje, že tuto lokalitu, již dost negativně ovlivněnou teplárnou, zatíží ještě tím, že do ní přivede několik tisíc aut denně? Zlomit někomu nohu jen proto, aby ho nebolel prst, rozhodně není tím správným řešením. O to nepochopitelnější je tento návrh v kontextu zkušeností s nedořešenou navazující dopravní infrastrukturou na tunel Blanka v kombinaci se zmíněným zužováním hlavních cest na Praze 6. Jsem přesvědčen, že tento návrh mohl předložit pouze absolutní ignorant a diletant a je mi zcela nepochopitelné, že i přes evidentní nesmyslnost celé této myšlenky je zaznamenán v Metropolitním plánu.
Naprosto souhlasím. Tento projekt ohrožuje zdraví rezidentů, přivede další dopravu, které již dnes přesahuje snesitelnou úroveň, dalšími důsledky budou hluk, bezpečnost a emise. Toto se nesmí stát. Ovlivnilo by to i sousední lokality, Vokovice trpí již dnes.
Souhlasim!
Je to presne tak. Tisickrat souhlasim.
souhlasím
ALE PRO KOHO??? cituji z listu lokality: "zvýšení prostupnosti územím
smerem na sever k sousedním lokalitám Kladenská a Buštehradská dráha,
posílení prostupnosti lokality skrz místní park Nový les u vojenské
nemocnice a Strešovické skály". Bojím se, že se jedná o zvýšení prostupnosti opět jen pro osobní automobilovou dopravu, navíc ještě tranzitní. Obyvatelé lokality chtějí důstojně široké chodníky, kam se vejdou i kočárky (po vzniku parkovacích zón na území P6 se opravdu nepovedlo umístit svislé dopravní značky vytyčující jejich vymezení. Proč proboha stojí značky uprostřed chodníků???). Chceme více cest bez asfaltu a dlažby, ať klouby netrpí a cvičíme si rovnováhu. (nehledě na ohřev vrstvy vzduchu nad rozpálenou dlažbou nebo asfaltem v létě).
Souhlasím.
souhlasím
Souhlasím s touto připomínkou.
ABSOLUTNI SOUHLAS!
To snad nemyslíte vážně... Ani myšlenka na ni není, v dnešní době, akceptovatelná.
Souhlasím.
Presne!!
Estakáda Ne !! Kdo tento návrh, v současné podobě, předložil? Kdo ho prosadil do nového MP?
Souhlasím.
Estakáda - NE !!
Zná ten, kdo zakreslil návrh Estakády do nového Metropolitního plánu, lokalitu U potoka a lokality, které by byly touto spojkou mezi Petřinami a Evropskou dotčeny? Reflektoval při návrhu reliéf krajiny a ráz lokalit? Vážně chtějí autoři návrhu zlikvidovat jedinou stavbou ráz několika lokalit vesnického charakteru?
Souhlasim s vami!
Ano. Nová a plánovaná zástavba bytovými (a možná že i jen rodinnými) objekty, kterých zde roste a bude růst dost vede k tomu, že se lokalitou hůře projíždí. Navíc stoupla i s provozem tohoto území spojená vyvolaná doprava.
Jenže toto estakáda Evropská - Na Petřinách NEŘEŠÍ. Ta řeší možná problém Vítězného náměstí se značnou dopravou do komplexu tunelů Blanka.
Takže žádná oprava a úprava místních silnic, třeba:
- Pod Novým lesem doplnit chodník v celé délce a zmírnit rychlost dopravy parkovacími zálivy střídajícími se ze strany na stranu této ulice
- Na Hradním potokem v oblasti nad teplárnou rozšíření komunikace směrem do prostoru bývalé teplárny
- Napojení lokality "Staré teplárny" efektivněji třeba na ulici Kladenská
Hezky ESTAKÁDA, co pomůže Praze a přitom "zabije" jen takový malilinký kousek té krásné přírody.
Vymyslete něco pro tuto oblast, nejen něco pro město na úkor této oblasti, prosím :).
Ano. Souhlasim.
Plný souhlas s komentářem paní Veroniky Zapletalové
Plně souhlasím s komentářem paní Veroniky Zapletalové.
Plně souhlasím s komnetářem paní Zapletalové a pana Martinka.
Souhlasím s kometáři davida Martínka Veroniky Zapletalové a Antonína Mejtského.
Zasadne nesouhlasim s vystavbou estakady pro naruseni charakteru mista.
Je tolik důvodů, které už zmiňují výše uvedené komentáře, že stačí jen napsat: ESTAKÁDA NE !
Předložený plán vychází ze zásadního nepochopení charakteru obytné čtvrti. Proč by přes ní měl někdo od někam přejíždět? Rozhodně to nedělají obyvatelé dotčené lokality
Ano presne, souhlasim s vami.
Navrhovaná dopravní stavba se do této oblasti rozhodně nehodí. Bude jen další bariérou v území a dopravní situaci ve výsledku moc nezlepší.
Jsem zasadne proti zvyseni prostupnosti. Co to v podani planu znamena? Nesmyslna estakada a nereseni uz tak na mnoha mistech silne dopravy.
Jsem zasadne proti zvyseni prostupnosti. Co to v podani planu znamena? Nesmyslna estakada a nereseni uz tak na mnoha mistech silne dopravy.
Zcela zasadne a absolutne nesouhlasim s navrhem estakady! Je to naprosto sileny napad a je vubec s podivem, ze se mohl v teto podobe dostat do Metropolitniho planu! V soucasne dobe, kdy se velkomesta ve svete snazi zamezit vjezdu aut, chystaji se zasadni kroky k omezeni jejich poctu a pouzivani, narusta stale vetsi akutni apel na ochranu zivotniho prostredi, tak tady se pocita s vykacenim lesa, postavenim ohyzdne mega stavby, ktera by stala jen par metru nad strechami nasich domu, ktera by znamenala neunosny narust smogu, hluku, znicila by prirodu, zahustila by dopravu na Petrinach a pro nas jako prime sousedy teto stavby by znamenala konec radosti z mista, kde jsme se rozhodli zit a klid a priroda pro nas byli tim z nejhlavnejsim z kriterii... Nastalo by uplne zhorseni kvality naseho zivota.
Stalo by se to, ze by se z teto stavby stala spojka z letiste do Blanky. Tranzit. Proc radeji nezachytit auta na parkovistich? K cemu tedy mame metro za tolik penez, ktere dostatecne propojuje Petriny a Veleslavin? Proc davat zelenou dalsimu naporu aut? To nikdo nepremysli za mistni obyvatele? To za nas nikdo "nekope"?
Obyvatelé lokality 121 zcela ZÁSADNĚ NESOUHLASÍ S DEKLAROVANÝM CÍLEM "ZVÝŠENÍ PROSTUPNOSTI SMĚREM NA SEVER".
Dosažení tohoto cíle znamená výstavbu silniční propojky ulic Stamicova a Kladenská. Vzhledem k reliéfu lokality tato propojka znamená přemostění téměř celé lokality 121 v severo-jižním směru, čímž dojde k DEVASTACI STÁVAJÍCÍHO VESNICKÉHO CHARAKTERU nejen této, ale i přilehlých lokalit.
V přímé souvislosti se stavbou dojde i k DEVASTACI CENNÝCH KRAJINNÝCH PLOCH, konkrétně parku Nový les a Střešovických skal. Tím dojde k závažnému zásahu do kvality stávajícího obytného využití území.
Tento záměr je v PŘÍMÉM ROZPORU s deklarovanou stabilitou území na úrovni "Stabilizovaná" a s deklarovaným využitím území jako Obytného.
Tento záměr je také v PŘÍMÉM ROZPORU s potenciálem transformační plochy 412/121/5228 deklarovaným jako "zvýšení hodnoty pro rekreační využití", např. "kultivaci prostředí v souladu s cílovým charakterem lokality".
Stavba vysunuté propojky dále DEGRADUJE atraktivitu této i přilehlých lokalit jakožto REZIDENČNÍCH ZÓN. Tím tento záměr ZCELA ODPORUJE CELKOVÉ KONCEPCI ROZVOJE CELÉ OBLASTI zaměřené na rozvoj obytného využití s ohledem na přilehlost ke stanici metra Veleslavín.
Pro řešení dopravní situace v širším kontextu Prahy 6 existují jiná řešení, která jsou mnohem vhodnější i v systematickém strategickém horizontu.
Potenciál území se mimo zastavitelnost neurčuje, což je nedostačující.
Zastavitelnost stavebního bloku 60% je příliš.
V prostředí by byl ideálně park, rekreační plocha.
Je bezpodmínečně nutné stanovit Metropolitním plánem maximální zastavitelnost. Pokud tak nebude, pak je to voda na mlýn developerům.
Souhlasím.
Plný souhlas s komentářem paní Veroniky Zapletalové
Plně souhlasím s komentářem paní Veroniky Zapletalové.
Bílá místa, která umožňují výstavbu, jdou na ruku developerům a ne obyvatelům lokality.
Zastavitelnost stavebního bloku 60% je příliš. Nemůže být 60% pro rodinný dům a 60% pro šestipatrovou budovu + musí být stanovena globální nezastavitelnost konkrétní lokality.
Souhlasim.
Ano presne.
Presne stanoveni maximalni zastavitelnosti-podminka. Bila mista jsou zneuzitelna pro developerske zajmy a musi byt vse presne vyznaceno a popsano!
Vzhledem k rozporu uvedenému k transformační ploše 412/121/5228, METROPOLITNÍ PLÁN JE VNITŘNĚ NEKONZISTENTNÍ A NEMŮŽE BÝT POVAŽOVÁN ZA PRÁVNĚ UZNATELNÝ.
Transformační plocha 411/121/2170:
požadujeme změnit zastavitelnost stavebního bloku na hodnoty
- bloky do 4000m2: 45%
- bloky od 4000 do 12000m2: úměrně
- bloky od 12000m2: 20%
(viz také souhrn k bodu 2a)
Transformační plocha 412/121/5228:
- zamýšlená stavba silniční propojky Stamicova - Kladenská je devastační pro park Nový les a pro Střešovické skály které se nacházejí na této transformační ploše.
- tím je zamýšlená propojka V PŘÍMÉM ROZPORU S POTENCIÁLEM této transformační plochy deklarovaným jako "zvýšení hodnoty pro rekreační využití", např. " kultivaci prostředí v souladu s cílovým charakterem lokality".
- Lokalita není dostatečně popsána. Naprosto chybí jakékoliv vymezení veřejného prostoru. Lokality staré teplárny a Strnadova zahradnictví jsou uvedeny jako obrovské obytné zastavitelné transformační plochy, ale nestanovuje se ani plocha parků, ani plocha uličního prostranství, ani rozloha občanské vybavenosti, místní dopravy atd.
Souhlasim!
Jednoznačný souhlas. Jak může úředník vymezovat a plánovat bez diskuze s obyvateli? Nejsme jednoznačně proti výstavbě, ALE všeho s mírou a ne na úkor již zde bydlejícím rezidentům.
Zcela souhlasím.
Plne souhlasim.
Lokalita není dostatečně popsána.
Nutnost stanovení maximální zastavitelnosti oblastí je nutností !!
Plný souhlas s komentářem paní Veroniky Zapletalové
Plně souhlasím s komentářem paní Veroniky Zapletalové.
Nutnost stanovení maximální zastavitelnosti oblastí. Souhlasím s komentářem paní Veroniky Zapletalové.
Nutnost stanovení maximální zastavitelnosti oblastí. Souhlasím s komentářem paní Veroniky Zapletalové.
Není a ani nemůže být dostatečně popsáno, protože návrhy takových regulací je potřeba dělat ve spolupráci s obyvateli lokality.
Lokalita by měla být podrobněji popsána zejména z pohledu vymezení veřejného prostoru. Plochy staré teplárny a Strnadova zahradnictví jsou uvedeny jako obrovské obytné zastavitelné transformační plochy, ale nestanovuje se ani plocha parků, ani plocha uličního prostranství, ani rozloha občanské vybavenosti, místní dopravy atd.
- Chybí systém zelených pěších koridorů a jejich rozsah skrz zastavitelná území.
- Chybí nezastavitelné (bloky) plochy veřejných prostranství a jejich koncepce v Transformačních plochách, určení jejich rozlohy a umístění v rámci krajinného celku tak, aby dávaly smysl. Aby byly součástí povolení k výstavbě developerského projektu.
- Chybí zakrytí Buštěhradské dráhy až do stanice Veleslavín.
- Chybí cyklostezka na Buštěhradské dráze.
- Chybí ochrana a oživení Hradního potoku
- Chybíochrana prostředí a vzrostlé zeleně Strnadových zahrad a bývalé teplárny
- Chybí ochrana vybraných stromů, živočichů, pramenů, podzemních vod, hospodaření s dešťovou vodou..
Plný souhlas s komentářem paní Veroniky Zapletalové
Souhlasím.
Ano, je to tak. Naprosto souhlasim.
souhlasím
- Chybí systém zelených pěších koridorů a jejich rozsah skrz zastavitelná území.
- Chybí nezastavitelné (bloky) plochy veřejných prostranství a jejich koncepce v Transformačních plochách, určení jejich rozlohy a umístění v rámci krajinného celku tak, aby dávaly smysl. Aby byly součástí povolení k výstavbě developerského projektu.
- Chybí zakrytí Buštěhradské dráhy až do stanice Veleslavín.
- Chybí cyklostezka na Buštěhradské dráze.
- Chybí ochrana a oživení Hradního potoku
- Chybíochrana prostředí a vzrostlé zeleně Strnadových zahrad a bývalé teplárny
- Chybí ochrana vybraných stromů, živočichů, pramenů, podzemních vod, hospodaření s dešťovou vodou..
Souhlasím!
Plný souhlas s komentářem paní Veroniky Zapletalové
Plně souhlasím s komentářem paní Veroniky Zapletalové.
Plně souhlasím s komentářem paní Veroniky Zapletalové
Podle pamětníka 90.letého pana Procházky z Veleslavína se v lokalitě nazvané U Potoka nacházely tři potoky a tisíc let stará studna, kde nikdy nevysychala voda. Sepsal své paměti a vytvořil mapku, která je v příloze. Oblast staré teplárny považuji za oblast Starého Veleslavína, a proto zde téma otvírám. Nepopiratelně začínáme mít problém s vodou, není možné nerespektovat vodu a vše zastavět, ucpat, zabetonovat, přehustit. Je potřba udělat důkladnou studii na základě které by vodní zdroje, podzemní vody a vodní toky bylo možné obnovit a chránit. Toto by měl MPP respektovat. Okolo studny by měl být volný veřejný odpočinkový prostor.
1 - Hluboká studna z 11. stol se nacházela zhruba uprostřed staré teplárny blíž k jižnímu okraji. V oblasti bya zahradnictví na severu Kulíčkových a větší jižní část Sůvových. Studna nikdy nevysychala. Obnovit. Nezastavovat. Na ní byl postaven komín staré teplárny.
2 - Ze studny vycházel Dejvický potok, jehož skoro už jen koryto vede v nejnižší části Strnadova zahradnictví. V potoku byla hojnost vody do povodní 1012, kde se něco pokazilo a potok je téměř bez vody. Ošetřit, revitalizovat, nekácet kolem něj vrby, nenutit ho, aby tekl rovně.
3 - Hradní potok byl vytvořený uměle, aby zásoboval Pražský Hrad vodou.Vytékal z Libockého rybníka paralelně s Litoveckým potokem. Litovický potok zůstal, vtéká "přitozeně" :) pod Evroupskou do Džbánu. Hradní potok vedl o několik metrů nad ním po vrstevnici, obtékal ze severu a východu zámecký park a pokračoval paralelně s ulicí Nad Hradním potokem (prý hned za současnou ohradou z vlnitého plechu), pod současnou fungující teplárnou, přes Strnadovo zahradnictví k Hradu. Po jeho stranách byla od ulice nad Hradním potokem promenádní třešňová alej. To vše by bylo dobré obnovit a z místa vytvořit místo odpočinkové.
4 - V prostoru zámeckého parku na jeho jižním okraji byla a zůstaly po nich stopy dvě jezírka, která se napájela ze spoda a prosakovala do hluboké studny v teplárně a z ní vytékal Dejvický potok. Tato jezírka by také bylo dobře v rámci a revitalizace a zpřístupnění parku obnovit.
Příloha: Mapa pana Procházky pamětníka z roku 1930. Žlutě jsou zobrazeny domy, které už neexistují, červeně domy stávající. Je přehozen název ulic Nad Hradním potokem a Potoční. Mapku zde uvádím kvůli zobrazené studni ve Staré teplárně, Hradnímu potoku, Dejvickému potoku a dvoum nádržím v zámku, odkud potok vytéká.Ochranu a respktování vodních zdrojů, cest a ošetření vody vůbec je jedna z vizí, které MPP pro město budoucnosti zcela postrádá.
„Poušť se v České republice šíří rychlostí až 10 ha denně. Kvůli vznikající zástavbě výrobních hal a skladů na periferiích měst dochází k ukrajování vegetace místní krajiny a zanikají tak přirozené absorpční plochy.“ ...Přímo ve městech pak podobným způsobem působí masy betonu a asfaltu, v jejichž důsledku městská zástavba vykazuje znatelně vyšší teploty oproti svému okolí. „Efektivním využíváním vody a chlazením však můžeme tento vývoj zvrátit. Je nezbytné vrátit přírodě to, co jí bereme, a zachovat ji pro další generace,“ (Libor Musil)
Požadujem zanesení vodních zdrojů a toků do MPP a jejich ochranu a revizalizaci. Obecně, platí pro celou Prahu.
Konkrétně žádáme , aby byl do metropolitního plánu zanesen tok Veleslavínského potoka a vytvořena územní rezerva umožňující budoucí revitalizaci Dejvického potoka a Hradního potoka. Žádáme zanesení vodních toků a vodních zdrojů a vodárenských zařízení na území Veleslavína a Vokovic do grafické části MPP.
Další nebezpečí narušení vodních zdrojů a strhnutí pramenů hrozí narušením pískovcových skal kvůli vrtu Buštěhradské rychlordáhy.
Rozsáhlá oblast bývalých zahradnictví od zámku až na Bořislavku byla vždy vlhká, při kopáná základů se objevuje voda, domy nemuhou mít sklepy, metro má problémy s vodou. Povrchová voda je hodně vysoko, ale vysychá. Máme poklad na území Prahy a my vymýšlíme "hovadiny", jak ho zlikvidovat.
Zástavba v těchto oblastech by měly být zahrádky a malé domy, ne hustá kompaktní připravovaná zástavba, aby mohla voda vsakovat a zem dýchat.
Pozorujeme, že za posledních 10 let reálně ubylo povrchové vody, je potřeba vodu chránit.
Souhlasím s komentářem V. Zapletalové
Podle pamětníka 90.letého pana Procházky z Veleslavína se v lokalitě nazvané U Potoka nacházely tři potoky a tisíc let stará studna, kde nikdy nevysychala voda. Sepsal své paměti a vytvořil mapku, která je v příloze. Oblast staré teplárny považuji za oblast Starého Veleslavína, a proto zde téma otvírám. Nepopiratelně začínáme mít problém s vodou, není možné nerespektovat vodu a vše zastavět, ucpat, zabetonovat, přehustit. Je potřba udělat důkladnou studii na základě které by vodní zdroje, podzemní vody a vodní toky bylo možné obnovit a chránit. Toto by měl MPP respektovat. Okolo studny by měl být volný veřejný odpočinkový prostor.
1 - Hluboká studna z 11. stol se nacházela zhruba uprostřed staré teplárny blíž k jižnímu okraji. V oblasti bya zahradnictví na severu Kulíčkových a větší jižní část Sůvových. Studna nikdy nevysychala. Obnovit. Nezastavovat. Na ní byl postaven komín staré teplárny.
2 - Ze studny vycházel Dejvický potok, jehož skoro už jen koryto vede v nejnižší části Strnadova zahradnictví. V potoku byla hojnost vody do povodní 1012, kde se něco pokazilo a potok je téměř bez vody. Ošetřit, revitalizovat, nekácet kolem něj vrby, nenutit ho, aby tekl rovně.
3 - Hradní potok byl vytvořený uměle, aby zásoboval Pražský Hrad vodou.Vytékal z Libockého rybníka paralelně s Litoveckým potokem. Litovický potok zůstal, vtéká "přitozeně" :) pod Evroupskou do Džbánu. Hradní potok vedl o několik metrů nad ním po vrstevnici, obtékal ze severu a východu zámecký park a pokračoval paralelně s ulicí Nad Hradním potokem (prý hned za současnou ohradou z vlnitého plechu), pod současnou fungující teplárnou, přes Strnadovo zahradnictví k Hradu. Po jeho stranách byla od ulice nad Hradním potokem promenádní třešňová alej. To vše by bylo dobré obnovit a z místa vytvořit místo odpočinkové.
4 - V prostoru zámeckého parku na jeho jižním okraji byla a zůstaly po nich stopy dvě jezírka, která se napájela ze spoda a prosakovala do hluboké studny v teplárně a z ní vytékal Dejvický potok. Tato jezírka by také bylo dobře v rámci a revitalizace a zpřístupnění parku obnovit.
Příloha: Mapa pana Procházky pamětníka z roku 1930. Žlutě jsou zobrazeny domy, které už neexistují, červeně domy stávající. Je přehozen název ulic Nad Hradním potokem a Potoční. Mapku zde uvádím kvůli zobrazené studni ve Staré teplárně, Hradnímu potoku, Dejvickému potoku a dvoum nádržím v zámku, odkud potok vytéká.Ochranu a respktování vodních zdrojů, cest a ošetření vody vůbec je jedna z vizí, které MPP pro město budoucnosti zcela postrádá.
Plný souhlas s komentářem paní Veroniky Zapletalové
Nový les v lokalitě U potoka je třeba zachovat. Nesouhlasím s výstavbou estakáda k poliklinice.
Plný souhlas s komentářem paní Veroniky Zapletalové
Jsem starousedlík na Petřinách a jen nevěřícně koukám na návrh spojení Veleslavína a Petřin estakádou u Vojenské nemocnice!?
Již dnes silniční dopravou zničené Petřiny - kde se za poslední roky zvýšila doprava téměř neúnosným způsobem a kde vznikají dřívě neexistující kolony aut (často nejvíc zauzlené právě kolem Vojenské nemocnice, kde je s ohledem na zastávky MHD a běžný provoz kolem nemocnice velmi složitá situace) - by tímto dostaly další ránu z milosti co se prostředí pro život týče.
Neumím vyhodnotit kdy se dopravní situace na Petřinách takto zhoršila, ale časovou souvislost vidím někde se začátkem stavby Blanky a metra... Realitou je, že si ulici "Na Petřinách" v posledních letech oblíbilo obrovské množství průjezdných motoristů jako svojí spojnici s městem a celé sídliště tím trpí.
Propojení Petřin a Veleslavína navrhovanou estakádou proto vidím jako další záporný krok, který jen ve jménu lepší průjezdnosti pro "mimopražské" ještě víc zvýší dopravní zatížení území a ještě více zhorší životní podmínky pro místní obyvatele.
Mimochodem, pokud jde v plánu o dobro pro místní - z Veleslavína na Petřiny se dá bezproblémově dostat ulicí "Veleslavínská", z Petřin do Veleslavína ulicí "V Průhledu".
Pokud by zde v tomto prostoru tedy bylo něco užitečné, tak oprava Veleslavínské ulice a zlepšení bezpečné pěší průchodnosti od Vojenské nemocnice do Veleslavína.
Toto spojení funguje dlouhodobě dostatěčně a v rámci možnosti snad i bezproblémově. Duplovat jej speciální estakádou, zhoršovat životní prostředí a vytvářet na již tak komplikované tepně "Na Petřinách" další dopravní uzel, je nesmysl, který snad mohl navrhnout jen někdo, kdo projížděl náhodou kolem, nezná místní situaci a jediným jeho zájmem bylo dostat se co nejrychleji od Polikliniky Stamicova na Veleslavínské záchodky...;-)
Shrnu-li to - nevidím v estakádě mezi Petřinami a Veleslavínem jediný pozitivní význam pro obyvatele dotčených čtvrtí.
Jediný efekt je potencionálně pro mimopražské a projíždějící řidiče, kterým to otevře nový koridor mezi Veleslavínem a tunely - přitáhne to tak do daného území ještě víc aut, ještě víc to zahustí dopravu, poškodí životní prostředí v dotčených územích, následně pak pravděpodobně ještě víc zkomplikuje již tak (v dopravních špičkách složitou) průjezdnost ulice "Na Petřinách", navýší (v dopravních špičkách kritickou) dopravu v "Radimově" ulici a s tím pak vše související...
Les u Vojenské nemocnice považuji za důležitou část Prahy 6. Je potřeba ho chránit. Nesouhlasím s jeho odstraněním.
- Chybí systém zelených pěších koridorů a jejich rozsah skrz zastavitelná území.
- Chybí nezastavitelné (bloky) plochy veřejných prostranství a jejich koncepce v Transformačních plochách, určení jejich rozlohy a umístění v rámci krajinného celku tak, aby dávaly smysl. Aby byly součástí povolení k výstavbě developerského projektu.
- Chybí zakrytí Buštěhradské dráhy až do stanice Veleslavín.
- Chybí cyklostezka na Buštěhradské dráze.
- Chybí ochrana a oživení Hradního potoku
- Chybíochrana prostředí a vzrostlé zeleně Strnadových zahrad a bývalé teplárny
- Chybí ochrana vybraných stromů, živočichů, pramenů, podzemních vod, hospodaření s dešťovou vodou..
Aut už je všude dost, nepotřebujeme další zahušťování dopravy usnadněné výstavbou velké silnice. Les, zeleň, příroda - je ve městě cenná a potřebná ještě víc než jinde. Nový les je potřeba zachovat.
Zásadně nesouhlasím s vybudováním estakády v oblasti U potoka a vykácením lesa. Žiji v této oblasti právě z důvodu klidu a blízké dostupnosti dostupnosti přírody. V Praze takovýchto míst moc není a neměli by být všechny takto zničeny.
Zásadně nesouhlasím s plánovaným kácením zeleně na Praze 6 za účelem stavby tzv. estakády. Zeleň a klid je hlavní devizou Prahy 6. Takováto stavba by zničila obojí a tím i devalvovala osobní vlastnictví místních občanů.
Park Nový les je nejdůležitějším prvkem lokality a je třeba jej chránit. S výstavbou estakády zásadně nesouhlasím.”
Estakada znamena absolutni zniceni lesa, zivotniho prostredi, chranenych stresovickych skal. Dale obrovsky narust vozidel, hluku, smogu. Pro nas, kteri bydlime v nejtesnejsi mozne blizkosti, by znamenal zhorseni kvality zivota. Nepredstavitelne. Misto ochrany zelene, zvirat, prirody a lidi tady vidime totalni ignoranci.
Chybí systém zelených pěších koridorů a jejich rozsah skrz zastavitelná území.
- Chybí nezastavitelné (bloky) plochy veřejných prostranství a jejich koncepce v Transformačních plochách, určení jejich rozlohy a umístění v rámci krajinného celku tak, aby dávaly smysl. Aby byly součástí povolení k výstavbě developerského projektu.
- Chybí zakrytí Buštěhradské dráhy až do stanice Veleslavín.
- Chybí cyklostezka na Buštěhradské dráze.
- Chybí ochrana a oživení Hradního potoku
- Chybíochrana prostředí a vzrostlé zeleně Strnadových zahrad a bývalé teplárny
- Chybí ochrana vybraných stromů, živočichů, pramenů, podzemních vod, hospodaření s dešťovou vodou.
- Základní problém vidím uvedený cíl oblasti, který je vymezen jako: (automobilová, motorová) prostupnost odněkud někam. Chybí mi koncepce vize města 25 let dopředu. Tedy odvedení aut z obytných oblastí, předpoklad carsheringu, předpoklad elektrokol a chodců..
- NE!! nadzemnímu koridoru Petřiny – Veleslavín. Znehodnotil by kvalitu života v celé oblasti.
- Chybí důsledné a cílené posílení pěší dopravy. PĚŠÍ PROSTUPNOST ÚZEMÍM. Nejen na rozšířených chodnících, ale po chodnících v navazujících zelených plochách. Cyklostezky. Možnost si sednout, napít se, drobná veřejná zelená prostranství. V RÁMCI CELÉ PRAHY BY MĚLA VZNIKNOUT CHODECKÁ A NEMOTOROVÁ STRUKTURA CEST, PARALELNÍ či spíš nadřazená struktuře silniční. PĚŠÍ INFRASTRUKTURA, PĚŠÍ MAGISTRÁLY, PĚŠÍ CESTY PRVNÍHO DRUHÉHO X TÉHO STUPNĚ, PĚŠÍ DOPRAVNÍ UZLY CELOMĚSTSKÉHO I MÍSTNÍHO VÝZNAMU, SBĚRNÉ PĚŠÍ CESTY, PĚŠÍ UZLE... DOPLNĚNÉ STROMY, ALEJEMI, HERNÍMI PRVKY, ESTETICKY KULTIVOVANÝMI ODPOČÍVADLY, ZELENÍ, DŮSTOJNÝM PROSTOREM PRO DĚTI.
- Nevidím dopravní obslužnost a zatížení okolí předpokládaných nově vybudovaných oblastí. Jestli se vystaví velké množství bytů, kudy budou auta jezdit?
- Opět cituji pana Hodka: Dopravní infrastruktura není řešena v měřítku lokality, ale celé Prahy. Pro lokalitu je zásadní její prostupnost, dostupnost, obslužnost a dopravní zátěž od okolní dopravy a řešení dopravy v klidu, tedy parkování. ... Metropolitní plán by měl vytvořit podmínky pro uspořádaní veřejných ploch a prostranství komunikací tak, aby byl vstup a odchod pro pěší a nemotorovou dopravu pohodlný a bezpečný.
- Není znázorněno zakrytáí buštěhradské dráhy pod zem a přechody přes ní.
Naprosto souhlasím.
Souhlasím
Souhlasim s pani Zapletalovou.
souhlasím
Souhlasím!
Jakákoliv dopravní, bytová i jiná výstavba v okolí nádraží Veleslavín a Buštěhradské dráhy musí mít zpracovanou studii dopadů na životní prostředí, studii nárůstu dopravního zatížení, dopravní obslužnosti včetně parkovacích ploch a na základě takové studie musí být teprve stanoveny regulativy. Předpokládám, že seriózně zpracovaná studie pro oblast nebude pro další výstavbu příznivá vzhledem k již existujícímu zatížení.
Souhlasím.
Souhlasím
Souhlasím.
Taky souhlasim.
Podle mne musí být Generel součástí Metropolitního plánu. Jinak plán cyklisty a chodce prakticky ignoruje. Protože Generel není členěn podle lokalit, nedá se podle lokalit připomínkovat. Svůj detailní komentář ke Generelu jsem proto vložil do "Libovolné další lokality ...." úplně na konci seznamu lokalit do bodu 4b-Dopravní infrastruktura.
Ke Generelu mám následující poznámky z hlediska lokality:
- je naprosto ideální, aby Buštěhradská dráha byla vedena pod zemí a těleso dráhy se změnilo na zelený koridor s cyklostezkou (včetně pěších a vozíčkářů) tak, jak je to v Generelu navrhováno. Ve vazbě na okolí Prahy 6 se nabízí unikátní příležitost plně propojit stezkami západní, severní a východní okraj Prahy. Tuto variantu je třeba tlačit ze všech sil. Za její vážné ohrožení považuji průtahy s řešením Buštěhradské dráhy a dále zamýšlenou výstavbu v lokalitách Hradčanská, U Potoka, Veleslavín a na západním okraji Prahy 6. A jednání s vlastníky pozemků. Jakmile se jednou přeruší liniovost stezky, zmizí i stezka.
- kdy se změní Buštěhradská dráha v cyklostezku ale není ani ve hvězdách. proto je třeba mít alternativu. Cyklotrasa směrem na západ může vést po stávající trase 201 (viz www.mapy.cz), která vede po jižní hranici lokality U Potoka. Možnost ale určitě je z Ořechovky překonat dráhu v Proboštské a vést směrem dál na západ přes Staré Dejvice a podél potoka k Veleslavínu do ulice Kladenská. Stezka podél potoka vede a lze jí i třeba dočasně snadno upravit (rozšířit a zpevnit povrch přírodním materiálem.
Souhlas.
Co se týče uvažované estakády, pak navrhujeme realizovat propojení pouze mezi nově plánovanými domy v oblasti Strnadova zahradnictví a staré teplárny a Evropskou a neprotahovat silnici dále k vojenské nemocnici a na Petřiny - jinak se budou řešit za pár let stejné problémy jako na Spořilově, kde enormě stoupla dopravní zátěž , zhoršila se kvalita bydlení a lidé hromadně protestují
Pokud bude silnice v plánu uvedena, pak si myslíme , že by měla být navržena v tubusu . Kvůli hlukové ochraně se nyní dodatečně má provést tubus např. prívě i na spojce procházející Spořilovem. Lepší by jistě bylo udělat takovéto odhlučnění předem
Návrh spojení z Veleslavína na Petřiny mostem tzv. estakádou považuji za naprosto absurdní. Za stovky miliónů korun stavba umožní automobilům vzdálenost překonat o 3 minuty rychleji než nyní a pak desítky minut postávat v zácpě na Petřinách či ve Veleslavíně. Návaznost a zatížení obytných čtvrtí při jejím vyústění není vůbec řešena. Studie zdůvodňující přínos této stavby snad ani nemůže existovat!
Naprosto souhlasím.
Jak může Institut pro plánování a rozvoj postupovat v rozporu se svým názvem? Copak je nějaký rozvoj, když otrávím rezidentům oblasti vzduch výfukovými plyny desetitisíc projíždějích (a kdo ví jestli, spíše popojíždějících v koloně) automobilů na plánované estakádě? Copak jde o rozvoj, když rezidentům zvýším hlukovou zátěž z této dopravy? Copak je rozvojem zničení výhledu přes lokalitu? Rozvoj ano, ale prospěšný především rezidentům.
Zpoplatněme průjezd i příjezd do Prahy nerezidentům takovou částkou mýtného, aby byli nuceni využít MHD a hlavně novou a kvalitní rychlodráhu (o které se jaksi přestalo s novým vedením radnice P6 mluvit...). Postavme záchytná parkoviště na okraji města, ne cca 7km od jeho okraje směrek k centru.
Dále souhlasím s paní Zapletalovou
- Základní problém vidím uvedený cíl oblasti, který je vymezen jako: (automobilová, motorová) prostupnost odněkud někam. Chybí mi koncepce vize města 25 let dopředu. Tedy odvedení aut z obytných oblastí, předpoklad carsheringu, předpoklad elektrokol a chodců..
- NE!! nadzemnímu koridoru Petřiny – Veleslavín. Znehodnotil by kvalitu života v celé oblasti.
- Chybí důsledné a cílené posílení pěší dopravy. PĚŠÍ PROSTUPNOST ÚZEMÍM. Nejen na rozšířených chodnících, ale po chodnících v navazujících zelených plochách. Cyklostezky. Možnost si sednout, napít se, drobná veřejná zelená prostranství. V RÁMCI CELÉ PRAHY BY MĚLA VZNIKNOUT CHODECKÁ A NEMOTOROVÁ STRUKTURA CEST, PARALELNÍ či spíš nadřazená struktuře silniční. PĚŠÍ INFRASTRUKTURA, PĚŠÍ MAGISTRÁLY, PĚŠÍ CESTY PRVNÍHO DRUHÉHO X TÉHO STUPNĚ, PĚŠÍ DOPRAVNÍ UZLY CELOMĚSTSKÉHO I MÍSTNÍHO VÝZNAMU, SBĚRNÉ PĚŠÍ CESTY, PĚŠÍ UZLE... DOPLNĚNÉ STROMY, ALEJEMI, HERNÍMI PRVKY, ESTETICKY KULTIVOVANÝMI ODPOČÍVADLY, ZELENÍ, DŮSTOJNÝM PROSTOREM PRO DĚTI.
- Nevidím dopravní obslužnost a zatížení okolí předpokládaných nově vybudovaných oblastí. Jestli se vystaví velké množství bytů, kudy budou auta jezdit?
- Opět cituji pana Hodka: Dopravní infrastruktura není řešena v měřítku lokality, ale celé Prahy. Pro lokalitu je zásadní její prostupnost, dostupnost, obslužnost a dopravní zátěž od okolní dopravy a řešení dopravy v klidu, tedy parkování. ... Metropolitní plán by měl vytvořit podmínky pro uspořádaní veřejných ploch a prostranství komunikací tak, aby byl vstup a odchod pro pěší a nemotorovou dopravu pohodlný a bezpečný.
- Není znázorněno zakrytáí buštěhradské dráhy pod zem a přechody přes ní.
Souhlasím.
souhlasím
Bez vyjímky souhlasím!
Estakáda je nesmysl, je nutné omezit tranzitní dopravu, zaměřit se na smysluplně lokalizovaná záchytná parkoviště. Jsem pro plně zahloubenou variantu Buštěhradské rychlodráhy, která zlepší lokální infrastrukturu a celkově životní prostředí v této oblasti.
Souhlasím s panem Mejtským i ostatními.
Souhlasím
Estakáda lidem zde žijícím nepomůže, naopak přivede ještě více dopravy. V dnešní době je nutné rezidenční zóny chránit a uzavírat pro místní a urychleně řešit P+R na okrajích metropole, jejich napojení na MHD a pokud dopravní stavby, tak je umisťovat pod zem nikoliv mezi domy a pod naše okna.
Uzavřít ulici Na Krutci nebo ji alespoň zjednosměrnit.
Dříve klidná, téměř nevyužívaná ulice Veleslavínská se stala tranzitní cestou pro mimopražské, kteří ji každý den využívají víc a víc. Ulice Veleslavínská supluje ulici Starodejvickou, odkud se doprava do Veleslavína přesunula. Problém však začíná již ve Vokovicích, kde tranzit projíždí naprosto nevyhovující ulicí na Krutci.
Ulice Na Krutci je využívána na místo ulice Horomeřické, a to nejen v době dopravní špičky, ale i v noci a ve dnech pracovního klidu, kdy je tato komunikace vytížena více než ulice Horomeřická. Přitom ulice Na Krutci není silnicí, má šírku 4, max. 4,5m, je klikatá. Řidiči nedodržují nejvyšší povolenou rychlost a auta na sebe troubí. Situace je kritická, a to nejen pro obyvatele Vokovické, kam veškerý tranzit proudí na Evropskou, ale hlavně pro obyvatele v ulici na Krutci, bytového domu 84/17 a 805/15. Ti trpí denně hlukem, agresivitou projíždějících řidičů. Je zde porušována zákazová značka B4, a to v desítkách a některé dny i stovkách případů.
Ulice Na Krutci by se měla úplně uzavřít nebo minimálně zjednosměrnit, a to směrem od ulice na Křídle na ul. Horoměřickou. Dům 84/17 byl postaven na začátku 20. století a žádná komunikace zde nebyla, ta byla vybudována kolem roku 1966 a byla jen panelová pro lesníky k obsluze Šárky. Dnes je ulice Na Krutci hlavní tranzitní tepnou nahrazující SJ radiálu a je vytížená víc než Horomeřická, a to hlavně v noci a o víkendech. Veškerá tranzitní doprava čítající 3000-4500 aut denně Vokovicemi jen projede a část míří ulicí Evropskou na městský okruh a druhá část pokračuje navazující ulicí Veleslavínskou a míří na Větrník, do Blanky, Petřiny.
Uzavření nebo zjednosměrnění této nevyhovující komunikace BY ODVEDLO I MASIVNÍ TRANZITNÍ DOPRAVU Z VELESLAVÍNA a POMOHLO VELESLAVÍNU.
NECHCEME BÝT TRANZITNÍ OBLASTÍ. MY TADY ŽIJEME
Plný souhlas s komentářem paní Veroniky Zapletalové
Plně souhlasím s komentářem paní Veroniky Zapletalové.
Souhlasím S komentářem Veroniky Zapletalové.
- NE!! nadzemnímu koridoru Petřiny – Veleslavín. Znehodnotil by kvalitu života v celé oblasti.
S vystavbou estakady nesouhlasim. Narusi to klid dane oblasti, neumerne ji zatizi a zniceni parku Novy les je v dobe, kdy se zvysuji teploty a kazda zelen je nesmirne potrebna k ochlazeni mest, nesmyslne.
Další propojení Petrin a Veleslavina neni z pohledu mistnich jakkoli potreba (argument propojeni byl pouzit pro stavbu metra, to funguje, dalsiho netreba). Je tedy zjevne, ze estakada by sloužila k doprave tranzitni, vytvarela zkratku k tunelu Blanka, zatahovala dopravu do bytovych ctvrti (prujezd k Blance mezi rodinymi domy, poliklinikou a nemocnici?? -v ulici Stamicova). Estakada byla prenesena z uzemniho planu v trase ktera se snad ani neda realizovat (prevyseni) , kopiruje trasu Bustehradske drahy, ktera je zde vedena po povrchu - jak je takova vec mozna, tolik mista zde neni ? Pokud by došlo k zahloubení drahy bylo by vhodnejsi vyuzit uvolnene misto pro cyklostezku a zcelit a zpruchodnit rozdelenou ctvrt nez vytvaret dalsi barieru. Estakada by esteticky (videla jsem plany s navrhem premosteni) i hlukem zlikvidovala vilkovy charakter udoli, protina zelen. Jedna se o projekt pro motoristy, nikoli pro obyvatele mesta.
Vytloukání klínu klínem, přehazovat problém z jedné strany na druhou, ničit ráz dané lokality ... to je symbolem dnešní výstavby...
Jakákoliv dopravní, bytová i jiná výstavba v okolí nádraží Veleslavín a Buštěhradské dráhy musí mít zpracovanou studii dopadů na životní prostředí, studii nárůstu dopravního zatížení, dopravní obslužnosti včetně parkovacích ploch a na základě takové studie musí být teprve stanoveny regulativy. Předpokládám, že seriózně zpracovaná studie pro oblast nebude pro další výstavbu příznivá vzhledem k již existujícímu zatížení.
A řešením určitě není Estakáda Petřiny - Evropská. Říkám NE estakádě !
Estakáda - jeden z nejhorších nápadů, které jsem v poslední době viděla. Chtít zničit jedinou stavbou tolik hezkých lokalit může jen naprostý ignorant. Tento nesmysl MPP zmiňuje, ale zahloubení Buštěhradské dráhy poněkud opominul
Jsem zásadně proti výstavbě velké dopravní stavby místo jednoho z mála lesů v Praze. Bydlím v této oblasti kvůli příjemnému prostředí, velká dopravní spojka v této oblasti nemá co dělat.
Estakáda jako spojnice Petřin a Evropské již jednou v Metropolitním plánu byla navrhovaná a připomínkami ZAVRHNUTÁ.
Hlavními důvody jsou...
Necitlivé zahrnutí do krajiny
Narušení pískovcových skal
Úbytek zeleně
Nebezpečí stržení podzemních pramenů, které jsou přímo v této lokalitě hojné!
Rovnice velké silnice=více aut.
Navíc již existuje propojení metrem. Stanice Veleslavín Petřiny trvá 2 minuty!
Využívejme metra a neničme krajinu.
Estakáda už NIKDY!!!!
Upozorňuji na již existující překračování emisí smogu ze strany stávající plynárny. Několikrát do roka nesplní limity. S výstavbou estakády by se problém stal neřešitelným.
“Park Nový les je nejdůležitějším prvkem lokality a je třeba jej chránit. S výstavbou estakády zásadně nesouhlasím.”
Dovolujem si touto cestou vznést připomínku ke stávajícímu návrhu připravovaného metropolitního plánu (specifikace verze atp). Připravovaný návrh metropolitního plánu v této části uvažuje vyvýšení spojení na mostní kontrukcí v ulici Veleslavínská. Toto dopravní řešení považujeme za zcela nevyhovující v daném území, neboť zhorší kvalitu života a výhled z přilehlých domů, jejichž okna budou situována směrem k této stavbě. Dle dostuponých informací, dokonce podlaha 2.NP těchto domů bude umístěna pod úrovní nově budované komunikace. Vzhledem k tomu, že se nacházíme v jedné z nejluxusnějších lokalit Prahy pro residenční bydlení, ovlivní toto dopravní řešení výrazně negativně hodnotu nemovitostí k bydlení v okolí tohoto dopravního záměru, a je možné očekávat odpor v lokalitě, který stavbu prodlouží. Vzhledem k výraznému poškození hodnoty předmětných nemovitostí je relevantní požadovat finanční kompenzaci pro vlastníky předmětných nemovitostí za snižení hodnoty a kvality života, které jsme přesvědčeni v tomto případě je možné se domáhat i cestou mezinárodní arbitráže vůči příslušným veřejným institucím. Dále se domníváme, že navrhované dopravní řešení naráží i na dnes komplikovanou křižovatku ulic Veleslavínská a Na Petřinách. Stávající výjezd z ulice Veleslavínská je již dnes málo přehledný, což není překážkou vzhledem k nízké frekvenci vozidel. Nové dopravní řešení tuto frekvenci zvýší, čímž se zhorší dopravní situace na křižovatce s ulicí Na Petřínách. Je nutné v této souvilosti si uvědomit i četnost průljezdu vozů zdravotnické záchranné služby do Ústřední vojenské nemocnice. Dalším argumentem je zcela zbytečná finanční investice do nového přeřešení stávající dopravní infrastruktury a vytvoření nového zcela zbytečného propojení z ulice Evropská do ulice Na Petřinách – obě ulice jsou již dnes komfortně propojeny přes ulici Slunná, která do ulice Evropská ústí dvouprudovou křižovatkou. Toto nové navrhované dopravní propojení tak není žádným přínosem, za možný přínost by bylo možné zvažovat obdobné napojení z ulice Evropská přes ulici Na Okraji do ulice Na Větrníku, která může vozidla přivést do ulice Patočkova a na Strahovský tunel, nicméně i toto řešení by naráželo na velký problém zúžení ulice Patočkova do jednoho pruhu hned za křižovatkou na Vypichu
Dovolujeme si Vás proto požádat o přehodnocení tohoto nevyhovujícího a z pohledu kvality života v lokalitě i z pohledu ekonomického nesmyslného dopravního řešení.
Děkujeme Vám za vyhovění naším připomínkám a udržení životního standardu v lokalitě
Nejzásadnější připomínkou je NESOUHLAS SE SILNIČNÍ PROPOJKOU STAMICOVA - KLADENSKÁ, která by zdevastovala obytnou hodnotu této i přilehlých lokalit a navíc by znamenala neúměrné d zvýšení dopravní zátěže pro přilehlé silniční komunikace.
Další připomínky:
- Chybí důsledné a cílené posílení pěší dopravy. PĚŠÍ PROSTUPNOST ÚZEMÍM. Nejen na rozšířených chodnících, ale po chodnících v navazujících zelených plochách. Cyklostezky. Možnost si sednout, napít se, drobná veřejná zelená prostranství. V RÁMCI CELÉ PRAHY BY MĚLA VZNIKNOUT CHODECKÁ A NEMOTOROVÁ STRUKTURA CEST, PARALELNÍ či spíš nadřazená struktuře silniční. PĚŠÍ INFRASTRUKTURA, PĚŠÍ MAGISTRÁLY, PĚŠÍ CESTY PRVNÍHO DRUHÉHO X TÉHO STUPNĚ, PĚŠÍ DOPRAVNÍ UZLY CELOMĚSTSKÉHO I MÍSTNÍHO VÝZNAMU, SBĚRNÉ PĚŠÍ CESTY, PĚŠÍ UZLE... DOPLNĚNÉ STROMY, ALEJEMI, HERNÍMI PRVKY, ESTETICKY KULTIVOVANÝMI ODPOČÍVADLY, ZELENÍ, DŮSTOJNÝM PROSTOREM PRO DĚTI.
- Není znázorněna dopravní obslužnost a zatížení okolí předpokládaných nově vybudovaných rezidenčních zón. Pokud budou v této a přilehlých lokalitách vybudovány nové rezidenční objekty, kudy budou auta jezdit?
- Dopravní infrastruktura není řešena v měřítku lokality, ale celé Prahy. Pro lokalitu je zásadní její prostupnost, dostupnost, obslužnost a dopravní zátěž od okolní dopravy a řešení dopravy v klidu, tedy parkování. ... Metropolitní plán by měl vytvořit podmínky pro uspořádaní veřejných ploch a prostranství komunikací tak, aby byl vstup a odchod pro pěší a nemotorovou dopravu pohodlný a bezpečný.
- Není znázorněno zakrytí buštěhradské dráhy pod zem a přechody přes ní.
Nevidím žádný způsob nakládání s děšťovými vodami. Moderní město by mělo přemýšlet jak dešťovou vodu v zadržet a využít. Plocha celých zahradnictví je, nebo bývala vlhká až bažinatá. Nad ulicí Nad Hradním potokem vyvěrá několik pramenů. Oblast by byla ideální pro vodní nádrž. Bude v oblasti nádrž? Kde? Jak velká? Podzemní? Nadzemní?
Souhlasím
Vyborna pripominka, souhlasim!
Doufám, že ne povrchový, už teď máme okolo nové teplárny dost potrubí.
Plný souhlas s komentářem paní Veroniky Zapletalové
Plně souhlasím s komentářem paní Veroniky Zapletalové.
Plný souhlas s komentářem paní Veroniky Zapletalové
Není uvedena infrastruktura pro nakládání s děšťovými vodami. Moderní město by mělo přemýšlet jak dešťovou vodu v zadržet a využít. Plocha celých zahradnictví je, nebo bývala vlhká až bažinatá. Nad ulicí Nad Hradním potokem vyvěrá několik pramenů. Oblast by byla ideální pro vodní nádrž. Bude v oblasti nádrž? Kde? Jak velká? Podzemní? Nadzemní?
- Nedostatečné. Plán uvádí pouze: „Nejsou stanoveny.“
- Cituji pana Vladana Hodka: Pro veřejnou vybavenost dává metropolitní plán jen velice obecné regulativy, které nemohou fungovat.
Komerční vybavenost metropolitní plán nereguluje. Pravidla pro umisťování jsou popsána v článcích 184 -191 textové části. Vybavenost se může v odůvodněných případech odchýlit od obecných podmínek, které jsou stanovené pro území. Zejména typem struktury a výškou. Protože komerční vybavenost plán neřeší a umisťuje se v zastavěném území, lze dovodit, že je legální vybourat kus bloku a vestavět tam administrativní nebo obchodní centrum, které navíc ani nemusí ctít okolní výšku ani formu. Ve výkrese je rekreační vybavenost vyznačena plochou, ale občanská jen bodem. Vyznačení bodem je naprosto nedostatečné. (V oblasti U Potoka není vyznačeno ani bodem.) Navíc plán umožňuje měnit účel a stávající plochu dostavovat něčím jiným, pokud plochu stávající vybavenost nepotřebuje. Není problém si představit, že je možné s plochou nakládat v principu libovolně. Plán sice požaduje dle struktury 5% hrubých podlažních ploch pro vybavenost, ale jak a čím se naplní nedefinuje. Kromě toho toto nelze vztahovat na lokalitu. Využívají ji okolní lokality ale hlavně i mimopražští, což plán vůbec nezohledňuje. Regulace tímto zůsobem není možná. Je nutné plochy vymezit a pro komerční vybavenost vymezit bloky, nebo jejich části a jinde to regulovat poměrem. Jinak je možné ve stabilizovaném území vše. Pokud toto byl záměr, popírá smysl územního plánu, který má dát návod státní správě a lidem jistotu jak bude prostor ve kterém žijí vypadat.
Plne souhlasim.
VEREJNÁ VYBAVENOST
Individuální regulativy
Nejsou stanoveny.
Tolik list lokality...to je ale zcela nedostačující.
Souhlasím.
Presne. Souhlas.
Plný souhlas s komentářem paní Veroniky Zapletalové
Plně souhlasím s komentářem paní Veroniky Zapletalové.
Jak se lze vyjádřit k něčemu, co není stanoveno?
Možná proto to není stanoveno...
Nedostatečné. Plán uvádí pouze: „Nejsou stanoveny.“
Dle architekta Vladana Hodka: Pro veřejnou vybavenost dává metropolitní plán jen velice obecné regulativy, které nemohou fungovat.
Komerční vybavenost metropolitní plán nereguluje. Pravidla pro umisťování jsou popsána v článcích 184 -191 textové části. Vybavenost se může v odůvodněných případech odchýlit od obecných podmínek, které jsou stanovené pro území. Zejména typem struktury a výškou. Protože komerční vybavenost plán neřeší a umisťuje se v zastavěném území, lze dovodit, že je legální vybourat kus bloku a vestavět tam administrativní nebo obchodní centrum, které navíc ani nemusí ctít okolní výšku ani formu. Ve výkrese je rekreační vybavenost vyznačena plochou, ale občanská jen bodem. Vyznačení bodem je naprosto nedostatečné. (V oblasti U Potoka není vyznačeno ani bodem.) Navíc plán umožňuje měnit účel a stávající plochu dostavovat něčím jiným, pokud plochu stávající vybavenost nepotřebuje. Není problém si představit, že je možné s plochou nakládat v principu libovolně. Plán sice požaduje dle struktury 5% hrubých podlažních ploch pro vybavenost, ale jak a čím se naplní nedefinuje. Kromě toho toto nelze vztahovat na lokalitu. Využívají ji okolní lokality ale hlavně i mimopražští, což plán vůbec nezohledňuje. Regulace tímto zůsobem není možná. Je nutné plochy vymezit a pro komerční vybavenost vymezit bloky, nebo jejich části a jinde to regulovat poměrem. Jinak je možné ve stabilizovaném území vše. Pokud toto byl záměr, popírá smysl územního plánu, který má dát návod státní správě a lidem jistotu jak bude prostor ve kterém žijí vypadat.
- Jako obyvatelce oblasti je pro mne estakáda nad hlavou jako jediná připomínka k veřejně prospěšné ploše uváděná v Metropolitním plánu výsměch.
- Veřejně prospěšnou plochou je pro mne veřejný „prázdný“ prostor, park, třeba i jen drobné náměstí, tekoucí voda, možnost trhů, trochu zeleně, knihovna, prostor pro kulturu, sport a pod. To v metropolitním plánu postrádám.
Ano.
910-610/-/113 Propojení Veleslavín - Petřiny
Stavba, která absolutně nedává smysl a je označena jako VPS. Zjevně nadzemní komunikace částečně využívající tělesa Buštěhradské dráhy je vedena nad parkovým územím a nad úrovní 3 lokalit určených k bytové zástavbě. Přivádí dopravu mezi Vojenskou nemocnici a Na Větrníku. Tedy do ulic Na Petřinách, Stamicova a Radimova. Tyto ulice jsou přeplněné už teď, takže dopravní situaci to nijak neřeší. Tato stavba může možná pomoci Veleslavínské ulici, která slouží jako jeden z mnoha pseudoobchvatů pro řidiče jezdící denně do centra Prahy. Nicméně navrhované řešení možná pomůže řešit lokální problém za cenu zásadního zhoršení prostředí pro daleko větší oblast a narušení parkové zeleně. Nemluvě o dlouhodobém dopadu plánované mohutné výstavby v oblasti lokalit Starý Veleslavín, Veleslavín, U Potoka a část Kladenské. Plně souhlasím s tím, že Metropolitní plán nebere vůbec ohled na občany. Tato stavba jako VPS je opravdu výsměch a měla by být jednoznačně z plánu vyjmuta.
Souhlasím.
Ano. Souhlasim. Je to naprosto sileny plan! Nesmyslny!
Nad odstavcem 900 v listu lokality? To přece nemůže být myšleno vážně.
Chcete postavit stovky nových bytů, tak kde je pro ně jako veřejně prospěšná stavba např. dětské hřiště, školka, prostor pro setkávání rezidentů, prostor pro sport, oddech, kulturu?
Souhlasím, další byty, ale žádná občanská vybavenost a pokud ano tak je za plotem, izolovaná pro nové rezidenty. Hřiště, obchody a parky jsou nutné ale pro všechny ne jen pro vyvolené.
Souhlasím!
Smutne souhlasim.
Plný souhlas s komentářem paní Veroniky Zapletalové
Plně souhlasím s komentářem paní Veroniky Zapletalové.
Čím víc zeleně a prostoru pro procházky a zábavu, setkávání sousedů tím se cítím ve svém bydlišti lépe. Procházky podél ohrady s plnou zástavbou, kde se mohu pokochat pouze výškou budov mě neláká.
Teplárna a její přestavba by měla plně respektovat charakter již existující zástavby... A to teda nedělá....
Obyvatelé lokality 121 i obyvatelé přilehlých lokalit s návrhem VPS 910-610/-/113 Propojení Veleslavín - Petřiny ZÁSADNĚ NESOUHLASÍ.
Tato VPS je pro lokalitu 121 U Potoka DEVASTUJÍCÍ a VÝZNAMNĚ DEGRADUJE rezidenční charakter přilehlých lokalit.
Správným systematickým a strategickým řešením dopravní infrastruktury je dokončení Bělohorské radiály a Pražského okruhu. V tomto kontextu NEMÁ propojení Veleslavín - Petřiny ŽÁDNÉ DLOUHODOBÉ PŘÍNOSY.
Plán VPS 910-610/-/113 je dále v rozporu s plánovaným potenciálem transformační plochy 412/121/5228. Metropolitní plán Prahy je díky tomu nekonzistentní a NEMÁ PRÁVNÍ UZNATELNOST.
Stačilo by jedno kliknutí a hned bych rád viděl co je na dané parele právě v projednávání (včetně lhůt pro připomínkování a účastníků=developerů). Prostě jako elektronická nátěnka :o)
Dobrý nápad.
Taky se mi to libi!
Podle některých znaků nereflektuje nový MP reliéf krajiny.
Znalost lokality a spolupráce s obyvateli dané oblasti je jediné řešení jak nezaprodat prosotry developerům.
Stanovit minimální nezastavitelnost lokalit.
Ano, souhlasim s timto nazorem.
Chápu, že je tak rozsáhlý dokument jakým bude MPHMP velmi složité vytvářet.
Ale už jsem pár MP (tedy zahraničních MP) měl možnost vidět.
Proto nechápu, proč je to uděláno tak, aby se v tom jen odborník a "zarputilec" z řad veřejnosti vyznal.
Co to má "skrýt" tato filozofie dokumentu?
Proč je nutné vše stahovat a přitom nevědět co zrovna stahuji a doufat že v dokumentu najdu to co hledám.
To se zvládalo již v DOSu. Dnešní IT technologie umí rozhodně více.
Tedy pokud není záměrem "laiky" znechutit od studia tohoto dokumentu (aby "nekafrali" tolik).
Ano presne, taky to vidim tak.
Plný souhlas s komentářem paní Radostové
Plně souhlasím s komentářem paní Magdy Radostové.
Občané Prahy mají sice možnost do konce března 2018 připomínkovat nově vznikající MPP. Ale jedině Praha 6 má tento připomínkovací portál, do kterého veřejnost může vsoupit, a to proto, že ho udělaly sdružené spolky občanů. Iniciativa pro vznik tohoto portálu nevyšla od organizátorů nebo od města. Ostatní části Prahy tuto možnost nemají. Pro většinu lidí je extrémně náročné se i tak v novém plánu orientovat, a to nejen časově. Nový plán nebyl dostatečně časově i srozumitelně veřejnosti představen, tak, aby se k němu mohla adekvátně vyjádřit.
Informace o této možnosti nebyla dostatečně šířena. Vědí o něm např. rodiče ve školách, v jejichž blízkosti se masivní výstavba chystá? Řešil ho někdo formou jednoduššího srozumitelného dotazníku s dětma a studenty? Jich se příštích zhruba 25 let týká. Oni by se minimálně mohli vzdělávat, jak se smysluplně zodpovědně sebevědomě zapojit do tvorby svého prostředí. Stále nám někde v nás chybí vazba ke krajině a péči o ní zpřetrhaná během 40.let socialismu. Je potřeba ji navázat.
Podlle mne minimálně oblasti jako západ Prahy 6 je určen pro masivní developerskou a související silniční zástavbu, ale pravidla jsou velmi volná, nahrávající developerské a silniční dopravě na úkor stávající zástavby a obyvatel. To rozbije místní vztahy, místo toho, aby se posilovaly. Lokality jsou příliš rozdrobené, nedávají smysl, i data uvnitř jich si odporují. Je nutné vypořádat území, které se zastavuje vůči širšímu území. Lokality jsou příliš malé. Samy o sobě vytržené z kontextu.
Za nebezpečné považuji nevymezení funkčních struktur a infrastruktury. V určeném ( hrubě naddimenzvaném) počtu pater tak může být kdekoiv supermárket nebo autosalon, ale není podmínka výstavby škol, školek, kultury, drobných obchodů. Prostředí se tak hrubě odlidšťuje.
Uvádím příklad z Paříže:
"Celý proces byl zahájen povoláním deseti mezinárodních urbanistických týmů, které mezi červnem 2008 a dubnem 2009 vypracovaly návrhy vizí rozvoje Velké Paříže. Během méně než jednoho roku tak metropole s dvanácti milióny obyvatel získala deset různých alternativ rozvoje, které následně konzultovala s veřejností. Konzultace probíhaly formou půlroční výstavy či série prezentací, vedla se diskuze mezi politickou reprezentací, autorskými týmy, odborníky se zkušenostmi z podobných zahraničních měst a v neposlední řadě občany."
Jitka Molnárová, Demokratické plánování Velké Paříže 10.3.2017
Souhlasím, projekty je třeba diskutovat a nic neskrývat. Developeři shrábnou výdělek, ale my tu budeme žít (nebo nebudeme, podle toho, co se povede-hrozí doslova exodus místních a vznik ghet, pokud dojde ke zničení kouzla lokality a devalvaci hodnoty nemovitosti=území ala ubytovna pro socialně slabší).
Souhlasim s Veronikou Zapletalovou. Absolutne. Az je mi z toho zle..
souhlasím
Souhlasím s komentářem Veroniky Zapletalové. Děkuji spolkům na Praze 6 za inicicativu s vytvořením této aplikace a radnici Prahy 6 za to, že se našimi připomínkami bude zabývat! Je to ale řešení, které vzniklo v nouzi! Kde je systémový na občana orientovaný celkový postup ze strany hl. m. Prahy?
Plně souhlasím s komentářem p. Zapletalové ap. Radostové.
Interaktivní odkazy na jednotivé parcely a dění kolem nich, jak navrhuje pan Mejtský, by bylo skvělé.
proč neudělat interaktivní odkazy přímo do jednotlivých parcel?
Reliéf krajiny
Nový MP by měl mít z každé lokality k dispozici zástupce, který nejvíce ví o problémech a životě v dané lokalitě. Co může být přínosné pro obyvatele Dejvic může znamenat naprostou devastaci pro obyvatele Starého Veleslavína. Z cizího toiž krev neteče. A do té doby než si odpovědné osoby toto neuvědomí bude i nadále pokračovat nekoncepční výstavba plná chyb, které odnesou obyvatelé dané lokality.
Nový MP je zbytečně složitý pro orientaci ... z každé lokality by měl být konzultant, který nejvíce ví o problémech a životě v dané lokalitě.
Chybí aktivní srozumitelné předsavení a projednání MPP s veřejností. Na projekt tohoto rozsahu a významu by měla být mezinárodní soutěž pro týmy, jejichž vítěz by MPP realizoval.
Každopádně z každé lokality by měl být účastníkem alespoň jeden zástupce dané lokality, který zná nejlépe problematiku místa, kde bydlí.
Ano, velky souhlas.
Hlavní připomínky se týkají
- Zapojení veřejnosti do tvorby metropolitního plánu
- Nevyváženého poměru developerských ploch vůči plochám udržitelného životního prostředí
== Zapojení veřejnosti do tvorby metropolitního plánu ==
Příklad z Paříže:
"Celý proces byl zahájen povoláním deseti mezinárodních urbanistických týmů, které mezi červnem 2008 a dubnem 2009 vypracovaly návrhy vizí rozvoje Velké Paříže. Během méně než jednoho roku tak metropole s dvanácti milióny obyvatel získala deset různých alternativ rozvoje, které následně konzultovala s veřejností. Konzultace probíhaly formou půlroční výstavy či série prezentací, vedla se diskuze mezi politickou reprezentací, autorskými týmy, odborníky se zkušenostmi z podobných zahraničních měst a v neposlední řadě občany."
Jitka Molnárová, Demokratické plánování Velké Paříže 10.3.2017
Občané Prahy mají možnost připomínkovat nově vznikající MPP. Ale jedině Praha 6 má tento připomínkovací portál, do kterého veřejnost může vstoupit, a to proto, že ho udělaly sdružené spolky občanů. Iniciativa pro vznik tohoto portálu nevyšla od organizátorů nebo od města. Ostatní části Prahy tuto možnost nemají. Pro většinu lidí je extrémně náročné se i tak v novém plánu orientovat, a to nejen časově. Nový plán nebyl dostatečně časově i srozumitelně veřejnosti představen, tak, aby se k němu mohla adekvátně vyjádřit.
Informace o této možnosti nebyla dostatečně šířena. Vědí o něm např. rodiče ve školách, v jejichž blízkosti se masivní výstavba chystá? Řešil ho někdo formou jednoduššího srozumitelného dotazníku s dětma a studenty? Jich se příštích zhruba 25 let týká. Oni by se minimálně mohli vzdělávat, jak se smysluplně zodpovědně sebevědomě zapojit do tvorby svého prostředí. Stále nám někde v nás chybí vazba ke krajině a péči o ní zpřetrhaná během 40.let socialismu. Je potřeba ji navázat.
== Nevyvážený poměr developerských ploch vůči plochám udržitelného životního prostředí ==
Oblasti jako západ Prahy 6 je systémové správně určen pro masivní developerskou a související silniční zástavbu, ale pravidla jsou velmi volná, příliš nahrávající developerské a silniční dopravě na úkor stávající zástavby a obyvatel. To rozbije místní vztahy, místo toho, aby se posilovaly. Lokality jsou příliš rozdrobené, nedávají smysl, i data uvnitř jich si odporují. Je nutné vypořádat území, které se zastavuje vůči širšímu území. Lokality jsou příliš malé. Samy o sobě vytržené z kontextu.
Za nebezpečné považujieme nevymezení funkčních struktur a infrastruktury. V určeném ( hrubě naddimenzvaném) počtu pater tak může být kdekoiv supermárket nebo autosalon, ale není podmínka výstavby škol, školek, kultury, drobných obchodů. Prostředí se tak hrubě odlidšťuje.
- Chybí , (zejména v oblasti staré teplárny, ale i ve Strnadově zahradnictví ) koncepce pěšky prostupných zelených ploch, bezpečných a chodci přívětivých tras, odpočinkových míst, náměstí, veřejných prostor, cyklistických stezek, prostor vymezených infrastruktuře sociální, sportovní a kultuře, školství.
- Chybí ochrana zeleně a přírody při stavbě.
- Chybí nezastavitelná zelená území. Doporučovala bych zelen v širších pruzích, vytvoření zelených chodeckých bezmotorových tříd, magistrál, chodníků prvního , druhého třetího stupně, chodníků a nedlážděných stezek. A stejně jako platí pro auta, platí i pro chodce: čím víc bude možností k pohybu, tím víc jich bude. Bud lidí nebo aut.
Souhlasím.
Souhlasim s komentarem!
Souhlasím.
Ano, plne souhlasim!
Na stávajícím územním plánu je opět zanesen projekt propojení Evropské a Petřin (částečně vedoucí tunelem) a ústící do ulice Na větrníku u obchodu Norma (už dnes velice exponovaná křižovatka).
Jako pozitivní se mi jeví, že bývalé Strnadovo zahradnictví je vedeno jako zahradnictví (i severně od železnice!), Nový les jako lesní porost a plocha přiléhající k nové teplárně z východu jako "sady, zahrady a vinice".
Souhlasím.
Take souhlasim s komentarem!
Souhlasím.
Plný souhlas s komentářem paní Veroniky Zapletalové
Plně souhlasím s komentářem paní Veroniky Zapletalové.
Plně souhlasím s komentářem paní Veroniky Zapletalové
Souhlasim s pani Zapletalovou, naprosto.
Hlavní připomínky se týkají Buštěhradské dráhy a využití zelených ploch.
Buštěhradská dráha - vzhledem k informacím od místostarostky arch. Smutné, v MPP je chybějící
- zamýšlené přesunutí dráhy do tunelu pod Střešovickými skalami
- zelený koridor a cyklostezka v místě současného vedení Buštěhradské dráhy
Využití zelených ploch - v MPP je nedostatečně pokryto:
- pěší prostupnost
- veřejná prostranství
- cyklostezky
- ochrana zeleně
- nezastavitelná zelená území
Mezi oběma plány je několik změn. Obecně zaznamenávám úbytek zeleně
Spodní dojezd eventuelní estakády z Petřin do nádraží Veleslavín byl po Kladenské silnici, což je logičtější, než budovat další novou silnici na jih od tratě.
Podél jžního okraje Buštěhradské dráhy byl v územním plánu výrazný pás izolační zeleně, která by izolovala jak zástavbu Starého Veleslavína, který je na kopci nad ní, jak víme zvuk/hluk stoupá, tak novou plánovanou zástavbu v bývalé teplárně. V metropolitním plánu je prostor bez jakékoliv zeleně zahuštěn pouze zástavbou s šedesátiprocentní zastaveností. Lidé nejsou slepice, aby žili v drůbežárně. V areálu bývalé teplárny je naplánováno 400 bytů, hluk z rychlodráhy a estakády by zcela obytné prostředí znehodnotil. Čtyřista bytů je hrubě předimenzováno, místo některých je potřeba udělat právě chybějící zelen.Areál bývalé teplárny spadá už podle MPP do lokality U Potoka, ale měl by krajinologicky jasně spadat do starého Veleslavína.
Zmizela i zelen (sady, zahrady a vinice) z druhé strany (severní) Buštěhradské dráhy, tedy už z lokality Kladenská. Lokalita je opět zastavitelná. Ne.
Zeleň zmizela a přeměnila se na zastavitelné bloky i nad současnou fungující Veleslavínskou teplárnou. V územním plánu byla vyznačena jako Pěstební plochy - sady, lesy, zahrady, vinice, nyní je zastavitelná až čtyřpatrovými domy. Toto místo je odjakživa nezastavené a pro obytnou výstavbu nevhodné kvůli extrémně prudkému skalnatému severnímu svahu. Zároveň se nachází po větru od bezprostřední blízkosti fungující teplárny. Foukají zde většinou západní větry od Divoké Šárky, kouř z teplárny jde tedy do centra města. Dále do čtverce se zastaveností čtyř pater spadají ololní přízemní budovy, které jsou drobně pitoreskní, přilepené na spodky skal a tvoří charakteristickou vesnickou strukturu obce. Svah v těchto místech je natolik prudký, že počítají li se jako patra budovy patra nadzemní, byly by budovy ze spodního pohledu třeba sedmipatrové. Což je hrubě k oblasti naddimenzované.
Tato část už podle nového metroplitního plánu spadá do lokality U Potoka, ale z života v místě vyplývá, že by měla spadat do lokality Starého Veleslavína.
Ve stejném místě nad obytnou zástavbou by měla védst estakáda, což by prostředí zcela pro obyvatele znehodnotilo.
Plán je velmi vágní.
Mimo procentuální zastavenost území metropolitní plán neudává developerovi povinnost doplnit byty adekvátní infrastrukturou, něčím obecně prospěšným, ne prospěšným jen developerovi, (zelen, kultura, školky, školy, hřiště, juniorské a seniorské prostory, pěší koridory, parky, v měřítku sociální vybaveností (další supermarkety jsou zbytečné), není chráněna při výstavbě minimálně vzrostlá zeleň.
Nikde v Metropolitním plánu Prahy nevidím pohled z dětského úhlu. Kolik procent z nás jsou děti a jak je započítáváme na dalších dvacet pět let dopředu? Mají zcela jiné měřítko, vidí realitu ze zcela jiné perspektivy, mají jiné zájmy. Maximální zmínku pro dětské prostředí je tichounká připomínka, že by možná developer mohl také postavit školku?? Nebo nějakou klec, ve které by bylo pískoviště a velmi přebezpečné herní prvky. Na místě lokality nevidím ani to. Doporučuji obrátit se při koncepci na odborníky úspěšných projektů tohoto typu (ze zahraničí). Zapojit do plánování fakt, že velké procento z nás měří do jednoho metru a má zcela jiné potřeby než sedět v autě.
Chybí důstojná pěší a bezmotorová struktura cest a zelených koridorů. Do budoucna bych auto chápala jako něco použitelného jen v krajním případě, třeba proto, že to bude drahé, nebo pomalejší, než chůze, nebo nedůstojné...
Souhlasím.
Souhlasim!
Souhlasím s komentářem paní Zapletalové až na jedinou výjimku - napojení případné estakády na Kladenskou, resp. Alžírskou ul.rozhodně není šťastné řešení vzhledem k již poměrně silnému provozu v okolí MŠ a ZŠ Červený vrch.
Souhlasim. Jen je vubec nutne pocitat s nejakou alternativou estakady? Radeji najit reseni, jak dopravu v nasem uzemi omezit.
Souhlasim. Jen je vubec nutne pocitat s nejakou alternativou estakady? Radeji najit reseni, jak dopravu v nasem uzemi omezit.
souhlasím
Nový Metropolitní plán rozhodně není kvalitněším řešením lokality. Opět musím souhlasit s paní Zapletalovou:
Mezi oběma plány je několik změn. Obecně zaznamenávám úbytek zeleně
Spodní dojezd eventuelní estakády z Petřin do nádraží Veleslavín byl po Kladenské silnici, což je logičtější, než budovat další novou silnici na jih od tratě.
Podél jžního okraje Buštěhradské dráhy byl v územním plánu výrazný pás izolační zeleně, která by izolovala jak zástavbu Starého Veleslavína, který je na kopci nad ní, jak víme zvuk/hluk stoupá, tak novou plánovanou zástavbu v bývalé teplárně. V metropolitním plánu je prostor bez jakékoliv zeleně zahuštěn pouze zástavbou s šedesátiprocentní zastaveností. Lidé nejsou slepice, aby žili v drůbežárně. V areálu bývalé teplárny je naplánováno 400 bytů, hluk z rychlodráhy a estakády by zcela obytné prostředí znehodnotil. Čtyřista bytů je hrubě předimenzováno, místo některých je potřeba udělat právě chybějící zelen.Areál bývalé teplárny spadá už podle MPP do lokality U Potoka, ale měl by krajinologicky jasně spadat do starého Veleslavína.
Zmizela i zelen (sady, zahrady a vinice) z druhé strany (severní) Buštěhradské dráhy, tedy už z lokality Kladenská. Lokalita je opět zastavitelná. Ne.
Zeleň zmizela a přeměnila se na zastavitelné bloky i nad současnou fungující Veleslavínskou teplárnou. V územním plánu byla vyznačena jako Pěstební plochy - sady, lesy, zahrady, vinice, nyní je zastavitelná až čtyřpatrovými domy. Toto místo je odjakživa nezastavené a pro obytnou výstavbu nevhodné kvůli extrémně prudkému skalnatému severnímu svahu. Zároveň se nachází po větru od bezprostřední blízkosti fungující teplárny. Foukají zde většinou západní větry od Divoké Šárky, kouř z teplárny jde tedy do centra města. Dále do čtverce se zastaveností čtyř pater spadají ololní přízemní budovy, které jsou drobně pitoreskní, přilepené na spodky skal a tvoří charakteristickou vesnickou strukturu obce. Svah v těchto místech je natolik prudký, že počítají li se jako patra budovy patra nadzemní, byly by budovy ze spodního pohledu třeba sedmipatrové. Což je hrubě k oblasti naddimenzované.
Tato část už podle nového metroplitního plánu spadá do lokality U Potoka, ale z života v místě vyplývá, že by měla spadat do lokality Starého Veleslavína.
Ve stejném místě nad obytnou zástavbou by měla védst estakáda, což by prostředí zcela pro obyvatele znehodnotilo.
Plán je velmi vágní.
Mimo procentuální zastavenost území metropolitní plán neudává developerovi povinnost doplnit byty adekvátní infrastrukturou, něčím obecně prospěšným, ne prospěšným jen developerovi, (zelen, kultura, školky, školy, hřiště, juniorské a seniorské prostory, pěší koridory, parky, v měřítku sociální vybaveností (další supermarkety jsou zbytečné), není chráněna při výstavbě minimálně vzrostlá zeleň.
Nikde v Metropolitním plánu Prahy nevidím pohled z dětského úhlu. Kolik procent z nás jsou děti a jak je započítáváme na dalších dvacet pět let dopředu? Mají zcela jiné měřítko, vidí realitu ze zcela jiné perspektivy, mají jiné zájmy. Maximální zmínku pro dětské prostředí je tichounká připomínka, že by možná developer mohl také postavit školku?? Nebo nějakou klec, ve které by bylo pískoviště a velmi přebezpečné herní prvky. Na místě lokality nevidím ani to. Doporučuji obrátit se při koncepci na odborníky úspěšných projektů tohoto typu (ze zahraničí). Zapojit do plánování fakt, že velké procento z nás měří do jednoho metru a má zcela jiné potřeby než sedět v autě.
Chybí důstojná pěší a bezmotorová struktura cest a zelených koridorů. Do budoucna bych auto chápala jako něco použitelného jen v krajním případě, třeba proto, že to bude drahé, nebo pomalejší, než chůze, nebo nedůstojné.
Souhlasím!
Plný souhlas s komentářem paní Veroniky Zapletalové
Plně souhlasím s komentářem paní Veroniky Zapletalové.
Plný souhlas s komentářem paní Veroniky Zapletalové
Mimo procentuální zastavenost území metropolitní plán neudává developerovi povinnost doplnit byty adekvátní infrastrukturou, něčím obecně prospěšným, ne prospěšným jen developerovi, (zelen, kultura, školky, školy, hřiště, juniorské a seniorské prostory, pěší koridory, parky, v měřítku sociální vybaveností (další supermarkety jsou zbytečné), není chráněna při výstavbě minimálně vzrostlá zeleň.
Navrhovaný Metropolitní plán obsahuje oproti stávajícímu ÚPn změny poškozující oprávněné zájmy stávajících obyvatel lokality. Navrhované změny jdou na úkor životního prostředí, tj. na úkor zeleně a zařízení pro sport, při současném zvýšení dopravního zatížení nad možnosti stávající infrastruktury. Tak například celé území 411/121/2244 (Strnadovy zahrady) se mění ze zeleně (PZA) na obytné území aniž by byla uspokojivě řešena dopravní obslužnost. Dále území mezi ulicemi Na Petřinách a Pod Novým lesem (sportovní zařízení ČVUT) se potichu mění ze zařízení sportoviště (SP) s vodní plochou na bílou plochu určenou k zástavbě. To by logicky vedlo ke zvýšení dopravního zatížení křižovatky ulic Na Petřinách/Střešovická/V Průhledu, která je již nyní dějištěm častých dopravních nehod. Dopravní obslužnost není vyřešena ani u území 411/121/2170 (teplárna), kde ani navrhovaná podlažnost neodpovídá charakteru lokality. Navrhované změny je třeba jako nedomyšlené a jdoucí proti zájmům obyvatel odmítnout.
Hlavní připomínky se týkají:
- Nedostatku regulativ pro vznik VPS jako jsou hřiště, sportovní plochy, pěší koridory, parky, atd.
- Úbytku zeleně a její přeměny na zastavitelné plochy
- Nedořešené dopravní infrastruktury
== Nedostatek regulativ pro vznik VPS ==
Zařazení propojky Petřiny – Veleslavín do VPS je metodicky zcela chybné, jelikož se v kontextu lokality 121 o VPS nejedná. Ve skutečnosti tato propojka lokalitu 121 významně poškozuje.
Mimo procentuální zastavenost území metropolitní plán neudává developerovi povinnost doplnit byty adekvátní infrastrukturou, něčím obecně prospěšným, ne prospěšným jen developerovi, (zelen, kultura, školky, školy, hřiště, juniorské a seniorské prostory, pěší koridory, parky, v měřítku sociální vybaveností (další supermarkety jsou zbytečné), není chráněna při výstavbě minimálně vzrostlá zeleň.
Nikde v Metropolitním plánu Prahy nevidím pohled z dětského úhlu. Kolik procent z nás jsou děti a jak je započítáváme na dalších dvacet pět let dopředu? Mají zcela jiné měřítko, vidí realitu ze zcela jiné perspektivy, mají jiné zájmy. Maximální zmínku pro dětské prostředí je tichounká připomínka, že by možná developer mohl také postavit školku?? Nebo nějakou klec, ve které by bylo pískoviště a velmi přebezpečné herní prvky. Na místě lokality nevidím ani to. Doporučuji obrátit se při koncepci na odborníky úspěšných projektů tohoto typu (ze zahraničí). Zapojit do plánování fakt, že velké procento z nás měří do jednoho metru a má zcela jiné potřeby než sedět v autě.
== Úbytek zeleně ==
Podél jžního okraje Buštěhradské dráhy byl v územním plánu výrazný pás izolační zeleně, která by izolovala jak zástavbu Starého Veleslavína, který je na kopci nad ní, jak víme zvuk/hluk stoupá, tak novou plánovanou zástavbu v bývalé teplárně. V metropolitním plánu je prostor bez jakékoliv zeleně zahuštěn pouze zástavbou s šedesátiprocentní zastaveností. Lidé nejsou slepice, aby žili v drůbežárně. V areálu bývalé teplárny je naplánováno 400 bytů, hluk z rychlodráhy a estakády by zcela obytné prostředí znehodnotil. Čtyřista bytů je hrubě předimenzováno, místo některých je potřeba udělat právě chybějící zelen.Areál bývalé teplárny spadá už podle MPP do lokality U Potoka, ale měl by krajinologicky jasně spadat do starého Veleslavína.
Zmizela i zelen (sady, zahrady a vinice) z druhé strany (severní) Buštěhradské dráhy, tedy už z lokality Kladenská. Lokalita je opět zastavitelná. Ne.
Zeleň zmizela a přeměnila se na zastavitelné bloky i nad současnou fungující Veleslavínskou teplárnou. V územním plánu byla vyznačena jako Pěstební plochy - sady, lesy, zahrady, vinice, nyní je zastavitelná až čtyřpatrovými domy. Toto místo je odjakživa nezastavené a pro obytnou výstavbu nevhodné kvůli extrémně prudkému skalnatému severnímu svahu. Zároveň se nachází po větru od bezprostřední blízkosti fungující teplárny. Foukají zde většinou západní větry od Divoké Šárky, kouř z teplárny jde tedy do centra města. Dále do čtverce se zastaveností čtyř pater spadají ololní přízemní budovy, které jsou drobně pitoreskní, přilepené na spodky skal a tvoří charakteristickou vesnickou strukturu obce. Svah v těchto místech je natolik prudký, že počítají li se jako patra budovy patra nadzemní, byly by budovy ze spodního pohledu třeba sedmipatrové. Což je hrubě k oblasti naddimenzované.
Tato část už podle nového metroplitního plánu spadá do lokality U Potoka, ale z života v místě vyplývá, že by měla spadat do lokality Starého Veleslavína.
Ve stejném místě nad obytnou zástavbou by měla védst estakáda, což by prostředí zcela pro obyvatele znehodnotilo.
== Nedořešená dopravní infrastruktura ==
Chybí důstojná pěší a bezmotorová struktura cest a zelených koridorů. Do budoucna bychom auto chápali jako něco použitelného jen v krajním případě, třeba proto, že to bude drahé, nebo pomalejší, než chůze, ...
Spodní dojezd eventuelní estakády z Petřin do nádraží Veleslavín byl po Kladenské silnici, což je logičtější, než budovat další novou silnici na jih od tratě.
Serpentina
Martin Krise:121/ U Potoka. K novým dopravním stavbám: spojka Stamicova - Kladenská je zbytečná a má navrženou nevhodnou trasu. Pokud je nový návrh trasy rychlodráhy Praha-Kladno, má být zakreslený.
Souhlasím. Estakáda na Petřiny je nepřípustná dopravní stavba, která jen zhorší životní podmínky všech obyvatel dotčených lokalit včetně Vokovic, které již nyní trpí masivní tranzitní dopravou.
Souhlasím. Park Nový les je nejdůležitějším prvkem lokality a je třeba jej chránit. S výstavbou estakády zásadně nesouhlasím.
Estakáda na Petřiny je další dopravní stavba, která jen zhorší životní podmínky obyvatel lokality samotné i přilehlých a zničí to, co bylo pro celou Prahu 6 desetiletí tak příznačné a typické - velké plochy zeleně.
Lokalita Petřin je unikátní množstvím zelených ploch. Estakáda na Petřiny by výrazně zhoršila životní podmínky obyvatel, navíc by poničila významnou plochu zeleně. Dále by zatížila okolí nežádoucí tranzitní dopravou.
Připojuji i můj souhlas s výše uvedeným názorem. Myslím, že místo budování dalšich komunikací by se město mělo zabývat výstavbou adekvátnich parkovacích zařízení v návaznosti na konečné stanice metra, aby se odlehčilo dopravě v centru a nikoliv posílil proud vozidel.
S výstavbou estakády zásadně nesouhlasím, jelikož povede přímo před naším balkonem a před našimi okny. Před 10lety jsem kupovala byt v klidné lokalitě, s nádherným výhledem od Divoké Šárky po Troju, na který jsem se zadlužila hypotékou prakticky na celý život. Byla jsem pyšná na naší "vesnici" Veleslavín, kde běžně chodili lišky, ježci, veverky,bylo tu krásné ticho, auta projížděli kolem jen minimálně a přitom do centra to nebylo tramvají daleko.Po 10letech se mám dívat přímo na tuto estakádu a nevzhlednou a zbytečnou panelovou zástavbu a dýchat emise od aut, která již ted neúměrně zamořují splodinami a prašností naší oblast a ohrožují naši bezpečnost. Zásadně nesouhlasím s výstavbou estakády a s výstavbou bytových domů v oblasti staré teplárny,která přímo souvisí s krásnou památkou veleslavínského zámečku.Chci žít v místě, kde se dá ještě dýchat a žít. Chci v místě staré teplárny park volně přístupný občanům, s návazností na zámecký park v oblasti zahrady u zámečku.Žádné další developerské megalomanské zástavby, které již ted silně devastují ráz celého Veleslavína. Budme rádi za každý strom, který tu ještě máme. Chci zachovat statut Střešovické skály jako přírodní památky a chovat se k ní ohleduplně a se ctí.
Rozhodně nesouhlasím s výstavbou Estakady na Petřiny. Park Nový les je třeba ochránit, ne ničit další kus zeleně! A v neposlední řadě ochránit i zahrádkařkou kolonii.
Rozhodně jsem proti estakádě.
pavla soukupová:Jsem rozhodně proti stavbě ,, veřejně prospěšné ´´ estakády spojující Petřiny s Kladenskou , znamenalo by to degradaci území Veleslavína.
Přírodní krásná zelená lokalita s pamětí
veronika zapletalová:Lokalita je historicky nezastavěná, počátkem 19. století byla v místě staré teplárny zahradnictví Holečkových a Sovových, dále Strnadových. Jihozápadní okraj lokality obtékal Hradní potok (předtím Císařský), který zásoboval Hrad pitnou vodou. Po jeho stranách vedla třešňová alej, výletní místo pražanů, zelený koridor do Divoké Šárky :). Zahradnictví zanikla výstavbou teplárny kolem roku 1963.
Příloha:
V Regulačním a zastavovacím plánu Prahy z roku 1930 byla oblast plánována jako zahradní město, vilová čtvrť, stejně jako Hanspaulka, Ořechovka, Vokovice a celá oblast mezi nimi až po Liboc. K výstavbě nedošlo, přerušila ji válka a pak i socialistický stavební řád. Což vnímám jako velkou škodu. A v současné době jako velký potenciál vystavět nové zahradní město, krásnou, inteligentní, oblast s lidským měřítkem, množstvím zeleně (nekácet) a bohatým kulturním i sociálním zázemím, volným prostorem.
Plánované bloky s 60% zastavěností toto neposkytují, zastavenost je příliš hustá.
Podstatná pro starou Veleslavínskou teplárnu, která by měla být spíš v lokalitě Starý veleslavín (viz), je blízkost Veleslavínského zámku a parku, a lokální procházková, ale i fukkční pěší cesta mezi starou teplárnou a zámkem. Tato místa mají obrovský potnciál využití jako rekreační plochy.
Souhlasím.
Souhlasím
souhlasím
Souhlasím s připomínkou paní Zapletalové.
Naprosto souhlasím
Souhlasím.
Není co dodat. Naprosto souhlasím. Toto místo není k tomu, aby bylo necitlivě zastavěno.
Souhlasím s komentáři.
Naprosto souhlasím.
Souhlasím
souhlasím
souhlasím
Prostor v nemž lze ještě vytušit a cítit původní přirozený až vesnický urbanismus romantické piskovcové útesy. můžeme vyčíst tvar původní krajiny navazující na důležité chráněné krajinné oblasti a parky Džbán-Tichá Šárka - Břevnovský klašter- letohrádek Hvězda- Libocký rybník-severní Bořislavka- Hanspaulka sv. Matěj, Střešovice.
Je zde cítit i historicke, kulturní, duchovní dědictví
Trešnová alej stará vyletní cesta z Pražského hradu(dnes stará i fungující teplárna Strnadovo zahradnictví)
Ano souhlasim.
Naprosto souhlasím.
Ucelená rezidenční zóna
Radek Letko:Lokalita se vyznačuje ucelenou rezidenční povahou vesnického typu. Obytná zástavba je tvořena výhradně rodinnými a malými obytnými domy s nízkou hustotou osídlení. To spolu s vysokým podílem zeleně vytváří rezidenční klidovou zónu, která je svým charakterem zcela jedinečná v kontextu celého území Prahy.
Naprosto souhlasím...
Souhlasím s každým slovem...
Presne tak. Se vsim se ztotoznuji. Tato cast Prahy je vyjimecna a je potreba jeji kouzlo chranit.
Není co dodat. Každému soudnému člověku to musí být jasné. Další výstavba za každou cenu bez skutečného opodstatnění.
Připojuji i můj souhlas s výše uvedeným názorem.
Naprosto souhlasím. Je důležité zachovat jedinečnost tohoto místa.
Souhlasím .
Jan Sýkora
Jan Sýkora:Klidná a pro bydlení pohodlná lokalita. Velké nezastavěné plochy, hodně lesů, parků.
souhlasím s následujícím...
Antonín Mejtský:Lokalita je historicky nezastavěná, počátkem 19. století byla v místě staré teplárny zahradnictví Holečkových a Sovových, dále Strnadových. Jihozápadní okraj lokality obtékal Hradní potok (předtím Císařský), který zásoboval Hrad pitnou vodou. Po jeho stranách vedla třešňová alej, výletní místo pražanů, zelený koridor do Divoké Šárky :). Zahradnictví zanikla výstavbou teplárny kolem roku 1963.
V Regulačním a zastavovacím plánu Prahy z roku 1930 byla oblast plánována jako zahradní město (viz příloha), vilová čtvrť, stejně jako Hanspaulka, Ořechovka, Vokovice a celá oblast mezi nimi až po Liboc. K výstavbě nedošlo, přerušila ji válka a pak i socialistický stavební řád. Což vnímám jako velkou škodu. A v současné době jako velký potenciál vystavět nové zahradní město, krásnou, inteligentní, oblast s lidským měřítkem, množstvím zeleně (nekácet) a bohatým kulturním i sociálním zázemím, volným prostorem.
Plánované bloky s 60% zastavěností toto neposkytují, zastavenost je příliš hustá.
Podstatná pro starou Veleslavínskou teplárnu, která by měla být spíš v lokalitě Starý veleslavín (viz), je blízkost Veleslavínského zámku a parku, a lokální procházková, ale i fukkční pěší cesta mezi starou teplárnou a zámkem. Tato místa mají obrovský potnciál využití jako rekreační plochy.
Souhlasím , bylo by to pěkné.
Veleslavinsky zamek-klidna zona, park pristupny verejnosti, vyuziti zamku treba LDN?
souhlasím
Souhlasím s komentářem Veroniky Zapletalové
Pavel Mádle:Přírodní krásná zelená lokalita s pamětí
Další ala "Nuselský most" - Rampa Evropská - Na Petřinách
Karel Šnajdr:Propojení ulice Evropské (respektive Kladenské) s ulicí Na Petřinách (respektive Na Větrníku) pomocí tunelu z v současné době platného ÚPHMP je určitě "pasé" (i když je to k území šetrné, je to drahé a navíc dopravně nezajímavé, takže ekonomicky neobhajitelné).
Ale proč to neudělat ARGESINVĚJI. Parádně po povrchu připojit brownfieldy "Staré teplárny" a "Stranodva zahradnictví" a náramně krásnou betonovou rampou (převýšení cca 50 m se jinak překonat nedá) to spojit s křižovatkou ulic Na Petřinách - Veleslavínská.
Že ta lomená "rampička" protne údolí a přetne les ("ňákou tu zeleň"). Že protáhne touto lokalitou větší část zájemců chtějící se z letiště na svých kolech dostat do komplexu tunelů Blanka (klidně i cca 20.000 vozidel denně). Že se přes "vesnici", kterou svým charakterem tato část města je, natáhne mohutného betonového "hada" čtícího exhalace a hluk.
To nevadí.
Hlavně že "naplníme ducha bývalého ÚP", potěšíme developery lokalit "Staré teplárny" a "Stranodva zahradnictví" a odlehčíme dopravně dost přetíženému Vítěznému náměstí.
"Ňějakej ten venkovskej charakter" přeci nebude bránit rozkvětu velkoměsta, ne.
PS: K historii území.
To že se podél Hradního potoka "proháněl" koňmo "tatíček Masaryk", když jezdil navštěvovat svoji nemocnou choť, je již zřejmě zapomenuto. Protože tu projížďku klidem a zelení (a stačí kouknou na historické letecké snímky Prahy) mu můžeme jen závidět.
A když už se objeví šance na to část té malebné přírody dnes "zatrubněného" Hradního potoka znovu obnovit (a to možná dokonce i bez železniční dráhy), musí se to nějak uvést do nového trendu a přikrýt to všechno betonovým šálem.
Se smutkem souhlsím...
Je hloupé sobě odpovídat, ale našel jsem "alternativní propojení" Evropské a Na Petřinách (Střešovická), které může vést jen po povrchu :), viz příloha (Jen u Chládka by asi neměli radost, i když za peníze ušetřené za to betonové monstrum by se mu dalo určitě "pomoci").
A pokud bude Buštěhradská dráha "pod zemí", tak i značnou část v její stopě.
Souhlasím, tato stavba se nesmí realizovat. Přinese další tranzit, který již dnes překračuje hlukové normy a bude mít výrazný vliv na život a zdraví místních obyvatel, ale i obyvatel v přilehlých lokalitách, jako jsou třeba Vokovice, kde tranzit tvoří 3000-4500 aut denně včetně dnů pracovního klidu.
souhlasím s panem Šnajdrem. Pokud nějak propojit Veleslavín - Petřiny, tak jedině tunelem anebo po stávajících komunikacích jak vidět v příloze...
Souhlasím a zdůrazňuji poskytnuto přílohu. Stavba estakády je nesmyslná a necitlivá k lokalitě.
souhlasím
Take souhlasim.
Souhlasím
souhlasím
Dětské hřiště - Pod Novým lesem
Karel Šnajdr:V Metropolitním plánu mi chybí zanesení a patřičná ochrana přírodního dětského hřiště u ulice Pod Novým lesem. Toto hřiště je využíváno kromě dětí z okolí i v Praze nejstarší mateřskou školou Pod Novým lesem 8/98.
Tyto plochy by rozhodně neměli z Prahy mizet (pokud je plánostrůjci Prahy nechtějí spíš rozšiřovat).
Souhlasím. Přírodní dětské hřiště je důležité pro lokalitu i její obyvatele.
souhlasím , hřiště by měla přibývat !
Ani jsem si toho nevsimla! Samozrejme naprosto souhlasim.
Souhlasím.Hřiště by měla přibývat a také by se měla modernizovat stávající.
Než Praha dorostla k této lokalitě
Karel Šnajdr:Než Praha "pohltila" lokalitu U Potoka, bývala zde klidná vesnická usedlost (viz přiložená ortofotomapa 1938). Koneckonců do dnešní doby tento charakter není zcela "zadupán" do bahna velkoměsta :).
To co však chystá MP není rozvoj této lokality. Je to její vytěžení hraničící s její likvidací.
Pokud je toto záměr MP, tak to dělá dobře.
Pokud je záměrem i rozvoj tohoto území, tak: "Němečtí soudruzi někde udělali chybu".
Souhlasim s panem Snajdrem, ze tento plan hranici s likvidaci lokality a ne s jejim rozvojem.
Soulasím , také si rozvoj takto nepředstavuji.
Plně souhlasím s komentářem paní Veroniky Zapletalové
Alexandra Schneider Hrouzková:Plně souhlasím s komentářem paní Veroniky Zapletalové,
Plný souhlas s komentářem paní Veroniky Zapletalové
Filip Schneider:Plný souhlas s komentářem paní Veroniky Zapletalové
Souhlasím s komentářem Veroniky Zapletalové.
Souhlasím s komentářem Veroniky Zapletalové a Radka Letko.
Zeleň, klid
Pavel Polášek:Lokalita si i dnes drží svůj, jak již řekli ostatní, vesnický charakter, tj. málo mnohopatrových domů a frekventovaných silnic, spousta malých parků a hlavně Nový les, který je ústředním a zásadním bodem lokality. Vybudování estakády by charakter lokality zcela zničilo.
Naprosto souhlasim.
vesnicke prostredi a pohoda
Alenka De Ferrari:Vnimame to tady jako ze bydlime na vesnice, proto jsme se sem i nastehovali. Mame tady klid, zelen, veverky a ptaky a zname vsechny sousedi. Jako ze jsme na vesnice a citime se tady doma.
ano! :-)
Ano, souhlasim. Je to tak.
Ano, přesně tak
To je to kouzelné na tomto dílečku Prahy. To že se zde zachoval původní nádech vesnice a nebyl (přes všechny snahy minulé éry i současných developerů) zcela převálcován klasicky velkoměstskou zástavbou.
Naprosto souhlasím.
Krásné prostředí
Tatiana Dolníková:Moc se nám líbí vesnícký ráz lokality, pohoda, zástavba převažne rodinných domů, klid a pokoj, co člověk ocení hlavne ráno a večer a přes víkendy. V lesíku v naší lokalite se daří veverkám a zástupcúm ptactva. Jsme tady hůavně kvůli pohodě a zeleni a Nový les je esenciálním prvkem Veleslavína.
souhlasím....pak by Pod Novým Lesem zmizelo a byli bychom tu Pod novou estakádou!
Ano, přesně tak
Souhlasím.
Ano, souhlasim. Kvuli tomu tady bydlime...
Veleslavin-vesnicke mestecko
Michaela Polášková:Lokalitu Veleslavin charakterizuje hlavne vesnicky charakter. Clovek se neciti jako v Praze. Male domky, nekde az domecky, puvabna zakouti. Je zde citit historie. My jsme se sem nastehovali kvuli tomuto. Toto misto jsme si zamilovali. Lidi maji k sobe blizko. Slysime ptaky, vnimame klid.
Co nového pro Veleslavín....
Iveta Loučková:například:
- Zámeček - v majetku Prahy 6, opravený a otevřený pro obyvatele - kulturní stánek, možnost pronájmu menších místností pro různé zájmové kroužky, společný sál pro příští setkání obyvatel Veleslavína nad územním plánem ... :-)
- park s cestičkama pro kočárky, kola, lavičky ve stínu stromů, pískoviště,....
- areál staré teplárny - bytové domy do max. výšky 4 pater (k diskusi), počet nových obyvatel, tak aby stačili současné silnice a nemusela sa budovat estakáda na Petřiny
- jako bonus např. plavecký bazén v podzemí bytových domů (?)
- rychlodráha pod zemí, nad zemí cyklodráha (kola, kolečkové brusle,...) = konec šraňkům a zácpám na příjezdu z Evropské...
- nová záchytná parkoviště / park.domy u metra
.... nevím, jak se toto dá naparametrovat do územního plánu tak, aby se stanovili hranice pro další rozvoj...dotaz na odborníky... :-)
Souhlasím s rekonstrukcí rozvojem zámečku, parkem i rychlodráhou pod zemí. Návrh bytových domů do výšky 4 pater je také přijatelný. Zdůrazňuji, že budování estakády je naprosto nepřípustné.
Nesouhlasím však s návrhem stavby parkoviště/park. domu u metra. Takovýto návrh je necitlivý k lokalitě a zbytečně by zhoršoval již existující dopravní problémy v ulici Evropská.
souhlasím
Souhlasim. Mozna ze vseho nejlepsi by bylo napojeni metra z Nadrazi Veleslavin na letiste a tam postavit zachytna parkoviste, aby auta koncila tam a ne na Veleslavine. Proste udelat vyhybku ze zastavky Nadrazi Veleslavin a kazde druhe ci treti metro by jelo na letiste. To propojeni s letistem se melo udelat hned.
Nemohu souhlasit s komentářem pana Šnajdra. Bytový development území staré teplárny (zvláště pak v úrovni 4NP) by přinesl další navýšení dopravního zatížení v ulici Veleslavínská, již nyní navýšené výstavbou bytového komplexu mezi ulicemi Pod Dvorem a U Zámečku. Již tento development svou hmotou nerespektuje charakter okolní zástavby a nebere ohled na zatížení světly řízené křižovatky Veleslavínská / Evropská - jako takový neměl být vůbec povolen. Na místě staré teplárny tedy pouze park (ZP) nebo sportoviště (SP) - nikoli další byty a automobilová doprava.
souhlasím
Konec relativního klidu na Petřinách
René Sion:Zásadně nesouhlasím s přivedením zbytečné dopravy do obytné zóny Větrník a Břevnov a řešení nedořešených příjezdů do tunelů na úkor této oblasti
Souhlasim.
Nádherná oblast
Markéta Sigmundová:Myslím si, že by byla naprostá škoda, kdyby se do této oblasti nějak zasahovalo. Podle mého názoru, je to jedna z nejhezčích částí Prahy a tak by se mělo město snažit spíše o udržení tohoto stavu, než přemýšlet jak tuto oblast zničit.
Naprosto souhlasím.
Naprosto souhlasím.
Absolutně souhlasím.
Presne tak!
Je to tak. Někteří lidé jsou bohužel za ničení krásných lokalit dobře placeni.
Neničte lidem domov
Jitka Krausová:Tato lokalita je klidná, vesnického rázu, který je třeba zachovat i do dalších let, zeleň se nesmí ubírat, ale chránit.
Stavba by narušila a zničila celou lokalitu U potoka.
Naprosto souhlasím.
Naprosto souhlasim.
Jedna se op rezidnecni oblast a velmi tiche misto. S novymi plany by toto zcela zaniklo
Tato lokalita je krásná a jedinečná svojí nezastavěností a přirozenou vzrostlou zelení spolu s pískovcovými skalami. Výstavba estakády by způsobila nenahraditelnou škodu a zásadně s ní nesouhlasím!!!
Souhlasím.
Zasadni je zachovani parku "Novy les".
Souhlasim.
Spojka Stamicova-Kladenská je zcela jistě zbytečná a zhorší životní prostředí všech obyvatel kolem. Už teď je tam provoz ažaž.
Kácení zeleně
Jan Pazdiora:V každé dostupné anketě zjišťující přání obyvatel je na prvních místech více zeleně - je pro mě nepochopitelné, že i přesto jsou neustále realizovány projekty, které jsou v přímém rozporu se zájmy obyvatel dané lokality.
Souhlasim, napsal jste to presne.
Naprosto souhlasím - také nechápu..
Souhlasím. Estakáda na Petřiny je nepřípustná dopravní stavba, která jen zhorší životní podmínky všech obyvatel dotčených lokalit včetně Vokovic, které již nyní trpí masivní tranzitní dopravou.
Mate pravdu.
další likvidace zeleně
Zdenek Ulrich:nesouhlasím se zmenšováním zelených ploch za účelem dalšího zvyšování dopravní zátěže dané lokality. Park Nový les je významným místním prvkem a je třeba ho zachovat. Se stavbou estakády zásadně nesouhlasím.
Ano,též souhlasím se zachováním Nového lesa
Zachování Nového lesa
Eva Purgerová:Park Nový les je velice důležitý prvek lokality a je třeba jej chránit. S výstavbou estakády zásadně nesouhlasím.
Nový "Nuselský most"
Luboš Bárta:121/ U Potoka. K novým dopravním stavbám: spojka Stamicova - Kladenská je v naprostém rozporu tomu jak by se mělo plánovat a stavět již v zastavěné ploše u níž je navíc v těsné blízkosti svažitá lesní stráň. K předpokládanému markantnímu odlehčení dopravy okolo Dejvic ale ve skutečnosti nedojde. Jediní pro koho tato stavba bude mít skutečný přínos budou firmy napojené na tuto výstavbu. Jestli se nepletu, již jednou byl tento projekt jako nevhodný zamítnut.
Souhlasim
Přírodní krajina
Klára Suchá:Za důležitý klad této oblasti považuji, její přírodní ráz, který je již tak vzácným prvkem v krajině, která se velmi často překotně přizpůsobuje okamžitým zájmům. Souvislý pás skal a lesů mezi Veleslavínem a Střešovicemi, je potřeba chránit.
Park Nový les je třeba chránit. S výstavbou zásadně nesouhlasím.”
Propojení z Kladenské do Stamicovi
Monika Volná:Propojení přivede do lokality zvýšenou automobilovou dopravu, zhorší znečištění ovzduší - odporuje programu na snižování znečištění v Praze. Zvýší hlukovou zátěž obyvatel - opět proti plánu snižování počtu obyvatel nad limitním hlukem.
úplná hrůza
Ursula fortin:toto řešení je naprosto nepřijatelné. Nerespektuje ani místní rys výstavby ani přírodu.
Doprava z Evropské by se převedla do zatím jetě docela klidné lokality. a jak by cesta ze Stamicovy k tunelu vedla dál, Radimovou? Ta už je dopravně naprosto neůnosně přetížená.
Zásadní nesouhlas
Dagmar Dreslerová:Dané místo je k výstavbě estakády zcela nevyhovující a stavba poškodí charakter ceé širší oblasti.
venkovský charakter , lidské měřítko ,přirozená zeleň
pavla soukupová:Nový les je důležitá , půvabná a organická součást tohoto území.
Zeleň by mohla přibýt , ne ubývat - naprosto nesouhlasím s kácením stromů
a přemostěním tohoto jedinečného místa . Znamenalo by naprostou degradaci Veleslavína .
Historicky daný vesnický charakter naší lokality bez zatěžující "tranzitní" dopravy umožňující prožívat klidné dětství našim dětem v přímém kontaktu se stále živou a bohatou přírodou v podobě přírodní památky Střešovické skály, který nemá v Praze obdobu.
Souhlasim, presne tak. Taky myslim na nase deti-nejen na jejich detstvi, ale na jejich zivot v dospelosti..
Estakáda spojující Veleslavín - Petřiny je nepřípustná dopravní stavba, která zhorší zásadním způsobem životní podmínky všech obyvatel dotčených lokalit, které už teď ohrožuje stále rostoucí dopravní zátěž, ve špičkách tvořící se kolony, nemožnost zaparkovat v přilehlých oblastech, zhoršující se kvalita ovzduší. Park Nový les, přírodní památku Střešovické skály a další zeleň je třeba chránit a rozvíjet, s výstavbou estakády zásadně nesouhlasím, Buštěhradskou dráhu je třeba řešit jako podpovrchovou.
Zelený a klidný Veleslavín
Josef Polášek:Ne nadarmo se o Praze 6 mluví jako o nejkrásnějším a nejzelenějším koutu Prahy. Zde to platí dvojnásob. I přes to, že se nejedná o naprostý kraj města, mnohá místa zde působí vesnickým dojmem. Život je zde klidný, díky pěknému zelenému prostředí méně uspěchaný. Pod Vojenskou nemocnicí je les, nejsou zde vícepatrové budovy, ani velký ruch a díky tomu je zde život mnohem volnější a hodnotnější.
Jakoukoli velkou stavbou radikálně narušující klid, zeleň, či něco podobného, by klesla hodnota našeho života. Nikdo by nechtěl mít místo lesa, slunce a ticha nad hlavami rušný most přinášející smog a stín. Znehodnotilo by to vzácnost tohoto místa, ale hlavně i hodnoty našeho života.
Naprosto souhlasím.
souhlasím
Za koho Praha kope?
Josef Polášek:Tak si tak rikam, za koho vlastne Praha kope? Za me, jejiho obcana, nebo za auta? Ve svete je trend autum uz prilis neustupovat. Jejich dominance by mela byt regulovana i zde, zejmena ma-li to byt na ukor neceho tak vzacneho, cimz park Novy les bezpochyby je. Praha potrebuje spise rozsirovat plochu svych parku, nez betonovych ploch. Prepazeni Veleslavina a Noveho lesa tranzitni dopravou povazuji za kratkozrake a nepromyslene a velmi necitlive k prirode a obcanum Veleslavina a jeho historie. Moc prosim nedelejte to! Skody, ktere tim vzniknou, budou nevratne.
Jako navrh jineho reseni, souhlasim s alternativou pana Karla Snajdra.
Cenim si moznosti vyjadrit se. Dekuji.
Josef Polasek st.
Naprosto souhlasím.
Současnost
Lokalita se vyznačuje ucelenou rezidenční povahou vesnického typu. Obytná zástavba je tvořena výhradně rodinnými a malými obytnými domy s nízkou hustotou osídlení. To spolu s vysokým podílem zeleně vytváří rezidenční klidovou zónu, která je svým charakterem zcela jedinečná v kontextu celého území Prahy.
Současným potenciálem je navázat na předválečnou výstavbu zahradního města, které lokalitu dotvoří v krásnou, inteligentní, oblast s lidským měřítkem, množstvím zeleně (nekácet) a bohatým kulturním i sociálním zázemím, volným prostorem.
Historie
Historicky je lokalita nezastavěná až do počátku 19. století, kdy byla v místě staré teplárny zřízena zahradnictví Holečkových a Sovových, dále Strnadových. Jihozápadní okraj lokality obtékal Hradní potok (předtím Císařský), který zásoboval Hrad pitnou vodou. Po jeho stranách vedla třešňová alej, výletní místo pražanů a zelený koridor do Divoké Šárky. Zahradnictví zanikla výstavbou teplárny kolem roku 1963.
V Regulačním a zastavovacím plánu Prahy z roku 1930 byla oblast plánována jako zahradní město, vilová čtvrť, stejně jako Hanspaulka, Ořechovka, Vokovice a celá oblast mezi nimi až po Liboc. K výstavbě nedošlo, přerušila ji válka a pak i socialistický stavební řád.
Plánované bloky s 60% zastavěností toto neposkytují, zastavěnost je příliš hustá.