Stávající územní plán neříká nic o charakteru území, ale pomocí funkčních ploch poměrně podrobně vymezuje, k čemu je dané území určeno.
Metropolitní plán naproti tomu nemá jednotlivé funkční plochy, ale lokalitu jako celek s daným využitím, nebo jednotlivé plochy
a snaží se popsat charakter území. Po složení všech vlastností ploch však také dostaneme funkční regulativy.
Porovnáním zjistěte, zda nově vymezené regulativy dobře popisují lokalitu a vymezují potřebné funkce, které by jsou ve stávajícím plánu definovány a bylo by dobré je uchovat.
Doporučujeme při práci postupovat takto:
Pro porovnání si otevřete v samostatném okně
mapu porovnání územní plán, metropolitní plán, kde přetažením uvidíte rozdíly.
Pro čtení plánů se Vám může hodit legenda metropolitního plánu a legenda územního plánu.
Územní plán více respektuje charakter území, zachovává stávající zeleň, vyznačuje záplavové území kolem Litovického potoka. Metropolitní plán označuje celé území jako zastavitelné a chybí zařazení buštěhradské dráhy do lokalit, kterými prochází.
Souhlasím.
Územní plán více respektuje charakter území, zachovává stávající zeleň, vyznačuje záplavové území kolem Litovického potoka. Metropolitní plán označuje celé území jako zastavitelné a chybí zařazení buštěhradské dráhy do lokalit, kterými prochází. V územním plánu je doprava na letiště řešena metrem, což se jeví jako vhodnější varianta pro obyvatele Prahy 6.