Stávající územní plán neříká nic o charakteru území, ale pomocí funkčních ploch poměrně podrobně vymezuje, k čemu je dané území určeno.
Metropolitní plán naproti tomu nemá jednotlivé funkční plochy, ale lokalitu jako celek s daným využitím, nebo jednotlivé plochy
a snaží se popsat charakter území. Po složení všech vlastností ploch však také dostaneme funkční regulativy.
Porovnáním zjistěte, zda nově vymezené regulativy dobře popisují lokalitu a vymezují potřebné funkce, které by jsou ve stávajícím plánu definovány a bylo by dobré je uchovat.
Doporučujeme při práci postupovat takto:
Pro porovnání si otevřete v samostatném okně
mapu porovnání územní plán, metropolitní plán, kde přetažením uvidíte rozdíly.
Pro čtení plánů se Vám může hodit legenda metropolitního plánu a legenda územního plánu.
Chyby ve vymezení ploch zeleně
Lenka Špičáková:V lokalitě se vyskytuje několik ploch, které jsou dle stávajícího ÚP plochami zeleně, ale v MPP jsou jako plochy zastavitelné obytné (viz Příloha 1).
Plně souhlasí se zákresy Lenky Špičákové
Souhlasím s komentářem paní Špičákové.
Souhlasím s paní Špičákovou.
Plně se ztotožňuji s komentáři Lenky Špičákové...
Souhlasím s komentářem paní Špičákové.
Souhlasím s komentářem L. Špičákové.
V lokalitě se vyskytuje několik ploch, které jsou dle stávajícího ÚP plochami zeleně, ale v MPP jsou jako plochy zastavitelné obytné (viz Příloha 1).
Jde o území ovocného sadu mezi hranicí s Ruzyní, Oborou Hvězda a kostelem (plocha A). Jedná se o nově revitalizovanou plochu veřejně přístupného sadu s novým rybníkem Tereza, který náleží k lokalitnímu parku 123/212/2524 Park v Liboci. Dále není jako zeleň /park označen parčík s mohutnou lípou na spojnici ulic V Domcích a Sbíhavá II (plocha B)a parčík za ÚMCH (plocha C). Chybí vymezení plochy zeleně v části biokoridoru u západního konce Libockého rybníka (plocha D) a plocha Dětského dopravní hřiště na Vypichu (G) jako park.