Stávající územní plán neříká nic o charakteru území, ale pomocí funkčních ploch poměrně podrobně vymezuje, k čemu je dané území určeno.
Metropolitní plán naproti tomu nemá jednotlivé funkční plochy, ale lokalitu jako celek s daným využitím, nebo jednotlivé plochy
a snaží se popsat charakter území. Po složení všech vlastností ploch však také dostaneme funkční regulativy.
Porovnáním zjistěte, zda nově vymezené regulativy dobře popisují lokalitu a vymezují potřebné funkce, které by jsou ve stávajícím plánu definovány a bylo by dobré je uchovat.
Doporučujeme při práci postupovat takto:
Pro porovnání si otevřete v samostatném okně
mapu porovnání územní plán, metropolitní plán, kde přetažením uvidíte rozdíly.
Pro čtení plánů se Vám může hodit legenda metropolitního plánu a legenda územního plánu.
NE další výstavbě na úkor životního prostředí, zeleně a zařízení pro sport a volný čas
Jaromír Smetana:Navrhovaný Metropolitní plán obsahuje oproti stávajícímu ÚPn změny poškozující oprávněné zájmy stávajících obyvatel lokality. Navrhované změny jdou na úkor životního prostředí, tj. na úkor zeleně a zařízení pro sport, při současném zvýšení dopravního zatížení nad možnosti stávající infrastruktury. Celé území 411/120/2243 (Strnadovy zahrady) se mění ze zeleně (PZA) na obytné území aniž by byla uspokojivě řešena dopravní obslužnost. Výstavba se projeví zvýšeným dopravním zatížením ulic Kladenská a Na Dlouhém Lánu (na obou ulicích jsou školy !) a v konečném důsledku také zvýšeným zatížením již tak přetížené křižovatky Kladenská / Veleslavínská / Evropská. K dalšímu zatížení této křižovatky dojde po dokončení (a pronájmu) kancelářského developmentu AFI na přilehlém pozemku.