Připomínka k návrhu Metropolitního plánu

Magistrát hl. m. Prahy
Odbor územního rozvoje
Jungmannova 35
110 00 Praha 1, Nové Město

V Praze dne _


Věc: Připomínka k návrhu Metropolitního plánu

Podporuji připomínku uplatněnou zástupcem spolku Společně pro Šestku Vladanem Hodkem s identifikátorem: xc4qyz "Metodické problémy Metropolitního plánu" a uplatňujeme svým podpisem tohoto podání shodné připomínky k návrhu Metropolitního plánu a žádáme, aby byly řádně projednány a aby byly vyřešeny veškeré nedostatky v připomínce popsané tak, aby Praha získala kvalitní územní plán.



Jméno a příjmení: _
Datum narození: _
Adresa trvalého pobytu: _

Popis nebo vymezení území dotčeného připomínkou:

Lokalita 925 – Přední Kopanina-Nebušice

Text připomínky

Lokalita:


Plochy:


Infrastruktura:


Obecné problémy:

Shrnující komentář k lokalitě 925.
Přestože se jedná o pole a obecné regulativy jsou v principu stejné a v pořádku, bylo by lepší už tak rozdělenou lokalitu popsat ve dvou samostatných listech. Lokalita mezi Kopaninou a Nebušicemi je nazvaná správně. Je na ní vymeztena řada infrastrukturních staveb a její hranice jsou v pořádku. lokalita mezi Lysolajemi a Šárkou se stále nazývá Kopanina, Nebušice, ale měla by to být spíše Lysolaje-Suchdol. Dále je potřeba tvar lokality upravit tak, aby pole nezabíhalo do zahrad, které jsou už součástí přírodního parku. Hranice pole, tedy lokality musí být hranice přírodního parku. Individuální regulativy pak bude doplňovat obec Lysolaje. Pro Šárku je důležité ponechání pole jako nezastavitelné plochy, aby nedošlo k tomu, že by na horní hraně údolí vznikala stavba, která by narušila ráz údolí. Vymezení lokality je spíše vymezením ploch. Pro lepší popsání a pochopení vazeb by lokalita měla vytvářet souhrn ploch a struktur, pro které budou jako koncepce popsány společné vlastnosti
Stáhnout přílohu
ODŮVODNĚNÍ PŘIPOMÍNKY:

Připomínka je shrnutím požadavků, postřehů a námitek občanů, kteří se k této lokalitě vyjadřovali na www.praha6.org/mpp, kde je možné se seznámit se všemi argumenty podrobně. Požadavky nás občanů jednoznačně ukazují, že chceme zdravé harmonicky rozvíjené polycentrické město krátkých vzdáleností ve kterém se bude chodec cítit pohodlně a bezpečně. Chceme aby plán byl transparentní, čitelný a předvídatelný. Chceme ve městě pracovat, odpočívat, bavit se a žít. Chceme být hrdí na své město a chceme mu rozumět. Chceme pestrý, ale vyvážený rozvoj, aby lidé z města neutíkali za město a nevraceli se do něj jen za prací. To tento územní plán nenabízí. Plán není dostatečně jednoznačný a čitelný. Plán nesmí připouštět pochybnosti a různé výklady. Chceme vědět, co se v místě, kde žijeme může dít. Že nám ve “stabilizovaném” území na hřišti nevyroste sporthotel nebo, že se sousední část bloku nezmění v soukromou nemocnici. Územní plán regulacemi stanovuje i cenu pozemků. Pokud není zřejmé, jak se může pozemek využít bude jeho cena stanovována stavebním úřadem s omezeným okruhem účastníků s omezenou kontrolou a obrovským potenciálem ke konfliktům. Územní plán je tedy jedním ze základních nástrojů pro orientaci státní správy, samosprávy i občanů v území. Plán toto může a musí zajistit i kdyby jej bylo nutné vrátit k dopracování a nařídit nové společné řízení.