Magistrát hl. m. Prahy
Odbor územního rozvoje
Jungmannova 35
110 00 Praha 1, Nové Město
V Praze dne _
Podporuji připomínku uplatněnou zástupcem spolku Společně pro Šestku Vladanem Hodkem s identifikátorem: xc4qyz "Metodické problémy Metropolitního plánu" a uplatňujeme svým podpisem tohoto podání shodné připomínky k návrhu Metropolitního plánu a žádáme, aby byly řádně projednány a aby byly vyřešeny veškeré nedostatky v připomínce popsané tak, aby Praha získala kvalitní územní plán.
Jméno a příjmení: _
Datum narození: _
Adresa trvalého pobytu: _
Popis nebo vymezení území dotčeného připomínkou:
Památková zóna Tejnka je rozdělena mezi oblasti Břevnovské vily a Břevnov. Požadujeme správně vyřešit regulaci památkové zóny Tejnka a ochránit její venkovský charakter zástavby. Jednou z možností je vytvoření nové lokality Tejnka s příslušnou regulací.
Připomínky: 1. Součástí lokality s definovaným charakterem zástavby "zahradní město" je i část památkové zóny Tejnka s vesnickým charakterem zástavby. Požadujeme charakteristiku této části do plánu vymezit a popsat. 2. Součástí lokality je nově realizovaný areál La Crone, který má odlišný charakter od zbytku lokality. Tento fakt by měl být v plánu popsán.
Připomínka: 1. Navrhujeme doplnit cílový charakter lokality o konkrétní požadavky na ochranu charakteru stávajícího a doplnění cílů rozvoje lokality: a. Lokalitu charakterizuje pestrost zástavby - od klasických vil přes různé řadovky a činžáky až po pitoreskní domky v památkové zóně Tejnka. Výrazný rys tvoří zahrady, dvorky, malebná veřejná prostranství a také poutní cesta do Hájku. b. Důležitou součástí lokality je část památkové zóny Tejnka s vesnickým charakterem zástavby. Tento charakter je nutné chránit. c. Součástí lokality je historická poutní cesta do lorety v Hájku, jejíž součástí jsou výklenkové kaple. Cílem plánu je zachování a posílení této historické osy d. Lokalita je stabilizovaná a obytná a není možné ji více zahušťovat. e. Lokalita je funkčně navázána na lokality Ladronka, Břevnov a Sídliště Břevnov. 2. Cílový charakter lokality uvádí jako jeden z konkrétních cílů "ve vymezené transformační ploše na východní hraně lokality doplnění zástavby dle stanovených regulativů". Tento požadavek je nadbytečný, jelikož je v místě již realizován obytný soubor La Crone. Navrhujeme změnit požadavek na zvýšení prostupnosti přes tuto plochu.
Připomínka: 1. Stavební blok mezi Šultysovou ulicí a Kutnauerovým náměstím by měl mít stejný charakter jako lokalita, tj. zahradní město se shodnou výškou zástavby jako je v lokalitě obvyklé, což znamená 2 maximálně 3NP. Plán pro toto místo povoluje nelogicky 6NP. Požadujeme opravit výškovou regulaci na 2-3NP.
Transformační plocha 411/330/2195 již nedává smysl, plocha je zastavěna budovami v rozporu s výškovou regulací plánu. Požadujeme opravu regulace dle aktuálního stavu a zadání požadavku prostupnost území.
Připomínka: 1. PAMÁTKOVÁ ZÓNA TEJNKA - Vzhledem k ojedinělému historickému charakteru místa, požadujeme pro tuto vesnickou část starého Břevnova zpracovat podrobnější regulační plán..
Připomínky: 1. Ve spodní části ulice Řečického, mezi ulicemi 8.listopadu a Říčanova není vymezena stávající zeleň, park. Není ani vymezeno veřejné prostranství. Pozemek je označen jako stavební blok. V současném plánu je plocha ZMK. Požadujeme změnu označení na nestavební blok - veřejné prostranství nebo park. 2. Rozlehlé asfaltové plochy na křížení ulic Dvořeckého / Říčanova, respektive Pětipěského / Štefkova / Říčanova požadujeme označit jako veřejný prostor s cílem revitalizovat tato místa a vytvořit z nich náměstí svého druhu - příjemný veřejný prostor s množstvím zeleně, laviček a případně s vodním prvkem.
Připomínka je shrnutím požadavků, postřehů a námitek občanů, kteří se k této lokalitě vyjadřovali na www.praha6.org/mpp, kde je možné se seznámit se všemi argumenty podrobně. Požadavky nás občanů jednoznačně ukazují, že chceme zdravé harmonicky rozvíjené polycentrické město krátkých vzdáleností ve kterém se bude chodec cítit pohodlně a bezpečně. Chceme aby plán byl transparentní, čitelný a předvídatelný. Chceme ve městě pracovat, odpočívat, bavit se a žít. Chceme být hrdí na své město a chceme mu rozumět. Chceme pestrý, ale vyvážený rozvoj, aby lidé z města neutíkali za město a nevraceli se do něj jen za prací. To tento územní plán nenabízí. Plán není dostatečně jednoznačný a čitelný. Plán nesmí připouštět pochybnosti a různé výklady. Chceme vědět, co se v místě, kde žijeme může dít. Že nám ve “stabilizovaném” území na hřišti nevyroste sporthotel nebo, že se sousední část bloku nezmění v soukromou nemocnici. Územní plán regulacemi stanovuje i cenu pozemků. Pokud není zřejmé, jak se může pozemek využít bude jeho cena stanovována stavebním úřadem s omezeným okruhem účastníků s omezenou kontrolou a obrovským potenciálem ke konfliktům. Územní plán je tedy jedním ze základních nástrojů pro orientaci státní správy, samosprávy i občanů v území. Plán toto může a musí zajistit i kdyby jej bylo nutné vrátit k dopracování a nařídit nové společné řízení.