Připomínka k návrhu Metropolitního plánu

Magistrát hl. m. Prahy
Odbor územního rozvoje
Jungmannova 35
110 00 Praha 1, Nové Město

V Praze dne _


Věc: Připomínka k návrhu Metropolitního plánu

Podporuji připomínku uplatněnou zástupcem spolku Společně pro Šestku Vladanem Hodkem s identifikátorem: xc4qyz "Metodické problémy Metropolitního plánu" a uplatňujeme svým podpisem tohoto podání shodné připomínky k návrhu Metropolitního plánu a žádáme, aby byly řádně projednány a aby byly vyřešeny veškeré nedostatky v připomínce popsané tak, aby Praha získala kvalitní územní plán.



Jméno a příjmení: _
Datum narození: _
Adresa trvalého pobytu: _

Popis nebo vymezení území dotčeného připomínkou:

Lokalita 320 – Vily Bubeneč

Text připomínky

Lokalita:

Mnoho památek a návaznost na další historická území - viz komentář
Toto území potřebuje mnohem striktnějsi regulaci zastavování zahrad a výšky říms - viz komentar

Plochy:


Infrastruktura:

Kritická je pro lokalitu průjezdnosit Dejvic (kulatak, napojeni do tunelu z Jugoslávských partyzánů a Evropské, plus propustnost přes Letnou a Chotkovy sady, resp. přes mosty do centra a do jeho východní části.
I pro cyklisty je zásadní zvláštní podrobný regulativu podél Milady Horakove, budoucnost souběžně železnice a propojení s ulici Pos kaštany
Dále pak viadukt a trasování/napojeni cyklostezek na sever - obě viz komentar

Obecné problémy:

Pouze jeden komentář se ptá na závaznost/nezávaznost zachování tenisových kurtu na parcele 1312/1 (lokalita 320 - Vily Bubeneč) a další přilehlé pozemky vedené jako SP (území sloužící pro umístění staveb a zařízení pro sport a tělovýchovu)
ODŮVODNĚNÍ PŘIPOMÍNKY:

Připomínka je shrnutím požadavků, postřehů a námitek občanů, kteří se k této lokalitě vyjadřovali na www.praha6.org/mpp, kde je možné se seznámit se všemi argumenty podrobně. Požadavky nás občanů jednoznačně ukazují, že chceme zdravé harmonicky rozvíjené polycentrické město krátkých vzdáleností ve kterém se bude chodec cítit pohodlně a bezpečně. Chceme aby plán byl transparentní, čitelný a předvídatelný. Chceme ve městě pracovat, odpočívat, bavit se a žít. Chceme být hrdí na své město a chceme mu rozumět. Chceme pestrý, ale vyvážený rozvoj, aby lidé z města neutíkali za město a nevraceli se do něj jen za prací. To tento územní plán nenabízí. Plán není dostatečně jednoznačný a čitelný. Plán nesmí připouštět pochybnosti a různé výklady. Chceme vědět, co se v místě, kde žijeme může dít. Že nám ve “stabilizovaném” území na hřišti nevyroste sporthotel nebo, že se sousední část bloku nezmění v soukromou nemocnici. Územní plán regulacemi stanovuje i cenu pozemků. Pokud není zřejmé, jak se může pozemek využít bude jeho cena stanovována stavebním úřadem s omezeným okruhem účastníků s omezenou kontrolou a obrovským potenciálem ke konfliktům. Územní plán je tedy jedním ze základních nástrojů pro orientaci státní správy, samosprávy i občanů v území. Plán toto může a musí zajistit i kdyby jej bylo nutné vrátit k dopracování a nařídit nové společné řízení.